Przemysław Gintrowski

8,0
460 ocen muzyki
powrót do forum osoby Przemysław Gintrowski

witam

Moja znajomość tworczosci P. Gintrowskiego zaczęła się od soundtracka do filmu ''Zmiennicy''. Ten piękny zachrypnięty voc + psychodeliczne melodie wydobywane z analogowych syntezatorów powaliły mnie na glebę i pozwoliły poznać nieco bliżej twórczość P.Gintrowskiego. ''Pamiątki'', ''Mury w Muzeum Raju'', ''Kamienie'' (zresztą wszystkie wydawnictwa ;]) są znakomite i sprawiły ,iż mogę z całą odpowiedzialnością rzec : największy mistrz polskiej poezji śpiewanej !!!
Wracając do muzyki filmowej. Genialna ścieżka dźwiękowa do „Nadzoru” (1983), do filmu Saniewskiego ''Sezon na bażanty'' czy też wspomnianego przez poprzedników filmu ''Tato'' z 1995.
Dla mnie numerem [1] pozostaje soundtrack do ''Zmienników'' S.Barei ,który wspaniale ''wyostrza'' klimat serialu i tworzy prawdziwie
mistrzowskie dopełnienie do obrazu - ARCYDZIEŁO !

Jeżeli interesuje was soundtrack (40 melodyjek/soundów - 192kbps) z serialu ''Zmiennicy'' mój adres mejla: luxus85@o2.pl

Pozdrawiam

eSSienth

Mnie też bardzo podoba się ścieżka dźwiękowa ze "Zmienników" i nigdy nie wiedziałem jak ją zdobyć. Jeżeli możesz to przyślij mi ją, jeszcze odezwę się do Ciebie na maila.

eSSienth

A soundtrack do filmu "Tato"? Absolutny majstersztyk.

eSSienth

również poproszę o Zmienników: emma_95@vp.pl

emma_95

Też poproszę: k_sajdak@gazeta.pl :)

eSSienth

Za każdym razem oglądając "Zmienników" zachwycam się muzyką!
A teraz taka ciekawostka dla wtajemniczonych. Nie wszyscy wiedzą, że Przemysław Gintrowski, do końca życia był aktywnym internautą i komentatorem na portalu Salon24, pod nickiem "Przemo1". Wiele jego postów/komentarzy dotyczy katastrofy smoleńskiej, aktywnie komentował u Freeyourmind, więc wtajemniczeni wiedzą, jaką teorię popierał...

krismovies

O proszę, dzięki za info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones