Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 615 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Pytanie kieruję do kogoś kto zapewne ma tą odpowiedź w małym palcu: Otóż jeżeli "Nienawistna ósemka" to jak wskazuje czołówka filmu "ósmy film" Quentina to który z poprzednich dziewięciu nim nie jest? Nie biorę oczywiście pod uwagę "Czterech Pokoi" i "Sin City". Miało by to sens gdybyśmy nie brali pod uwagę krótkometrażowego "Urodziny mojego najlepszego przyjaciela" a 2 części Kill Billa wzięli za jeden film. z góry dzięki za logiczną odpowiedź.

jackc1977

Oficjalna kolejność filmów Tarantino to kolejno Wściekłe psy, Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill Vol 1 i 2 (oba stanowią jeden film, podzielony na "2tomy"), Death Proof, Bękarty wojny, Django, Nienawistna ósemka. Urodziny mojego najlepszego przyjaciela, Tarantino nie traktuje jako pełnoprawnego debiutu, ponieważ film nie został ukończony i był dla niego jedynie szkołą filmową, w kontekście "jak nie kręcić filmów" jak on sam twierdzi, w wywiadzie przeprowadzonym w Cannes w 1992, przez Michaela Cimenta i Huberta Niogreta. W Czterech Pokojach wyreżyserował jedynie segment, a w Sin City tylko jedną scenę. Kill Bill Vol 1 i 2 są postrzegane przez Quentina jako jeden film. Jakby nie patrzeć, dyskwalifikując Urodziny przyjaciela, 4Rooms, Sin City i łącząc Kill Bill w jeden film, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Grizzly6

super, czyli tak jak myślałem.dzięki.pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones