R.E.M.

8,0
55 ocen muzyki
powrót do forum osoby R.E.M.

O co biega w teledysku do Losing My religion??:P:P

lena611

Tego nie wiedzą nawet muzycy z R.E.M. Gdy był on kręcony za teledyski odpowiadali ludzie z wywórni. Stipe i spółka przyszli na plan zdjęciowy i robili co im kazano, choć tak naprawdę "Losing my religion" ni jest utworem traktującym o utracie wiary w Boga, lecz utratą wiary w to, że uda się coś zrobić tak jak by tego oczekiwano/ "R.E.M.inescencje" Tony Fletcher/ Pozdrawiam:]

ddamian19

Teledysk "Losing my religion" opiera się na wątpieniu w daną religię/ideę. Zaczepia on o wątki reżimu(Rosyjscy czerwoni),religii hinduistycznej, religii i mitów greckich(Kuźnia wulkana, Ikar i Dedal) oraz o ikonografię chrześcijańską(Ukrzyżowanie, Chusta św. Weroniki, Wyszydzanie Chrystusa, Niewierny Tomasz, Męczeństwo Św. Sebastiana). Wszystko to oparte jest na motywie scenograficznym zainspirowanym renesansowymi obrazami- jedno okno w tle symbolizujące jednego boga (oprócz tego szklane naczynia w sztuce niderlandzkiej XV. wypełnione wodą oznaczały czystość Maryi- tu: mlekiem- Tu: mlekiem oznaczałyby zmącenie wiary przez wątpliwość. Właśnie ten "misz masz" ma odpowiadać powątpiewaniu zawartemu w tekście.

zaleska

Zainteresował mnie bardzo ten teledysk, w angielskiej wersji Wikipedii są opisane inspiracje. Ale nigdzie nie napisano, że teledysk został zmieniony. W tej chwili oficjalna wersja teledysku na yt i udostępniana na stronie zespołu ma wyciętą scenę z "niewiernym Tomaszem".
Zmiany od 2:20:

wersja oryginalna: https://www.youtube.com/watch?v=7qLn3WRCoho

wersja oficjalna, poprawiona: https://www.youtube.com/watch?v=xwtdhWltSIg

Nie mogę jednak znaleźć żadnej informacji o tym, dlaczego go zmieniono...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones