Świetny aktor

Dla mnie jego najlepsza rola to Amon Goeth z "Listy Schindlera", a dla Was?

28
  • Z pewnością z tych, które oglądałem. Nic na to nie poradzi, że na zawsze będzie tym psycholem, Amonem Göthem, która to zresztą postać koresponduje z jego fizjonomią:-)

  • Dla mnie jest ich znacznie więcej... Przede wszystkim Harry Hawkes z The Bigger Splash, Monsieur Gustaw z Grand Budapest Hotelu, Justin Quayle z Wiernego Ogrodnika, książę Devonshire z Księżny, Michael z Lektora, Lenny ze Strange Days, hrabia Almasy z Angielskiego Pacjenta, Lafferty z Bernarda i Doris... W zasadzie w większości filmów, w których się pojawia, jest naprawdę dobry lub świetny (nawet w tych słabych). Obejrzałam jak na razie blisko 40 filmów z jego udziałem i jego występy są zawsze znaczące. Dobrze, że nie chce już grać czarnych charakterów ;) uff.

    Co do jego fizjonomii - uważam, że ma raczej uniwersalną fizjonomię, w Angielskim pacjencie tak go wyprzystojnili, że spokojnie mógłby rywalizować z największymi przystojniakami holiłudu, jako M. prezentuje się jak Anglik w pełni, a np.: w Strange days był świetny jako Lenny z tymi oryginalnymi ciuchami. W Hurt Lockerze czy Koriolanie wojskowy strój - pasował. W Invisible Woman - też.

    Wg mnie jednak to, co go czyni charakterystycznym to nie fizjonomia ile ruchy, zwłaszcza ruchy dłoni no i... sposób w jaki biega. Czy zauważyliście, że mimo że jest bardzo sprawny fizycznie to dość zabawnie i nieco niezgrabnie nasz Ralph biega? :D Dla mnie to było odkrycie. Chyba to, jak się porusza najbardziej go charakteryzuje.

  • Dla mnie jeszcze bezapelacyjnie Wichrowe Wzgórza i niezapomniany Heathcliff gdzie tworzył duet z Juliette Binoche.

    • I tu się zgodzę, jeśli ktoś czytał Wichrowe Wzgórza (ja czytałam jakieś 30 razy), to wie, że Heatcliff jest tylko jeden i oczywiście jest nim Ralph Finnes. Reszta to jedynie tandetne podróbki. Z postacią Amona Goetha miałam ten problem, że choć fenomenalnie zagrana, gorące uczucia , które po dziś dzień żywię do Ralpha Finnesa powodują, że byłam skłonna wybaczyć mu wszystkie bestialskie zachowania. Ach ta ślepa miłość ; -)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: