Rick Rosenthal I

Richard J. Rosenthal

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":173,"rate":6.485549132947977,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":17,"rate":5.0588235294117645,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":4,"rate":6.25,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":false,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"zdjęć"}}]
6,5
173 oceny pracy reżysera
Rick Rosenthal I
Rick Rosenthal zadebiutował na wielkim ekranie horrorem "Halloween 2". Dziś po 20 latach powraca do filmu, który rozpoczął swoją reżyserską karierę. Jest autorem 8 pełnometrażowych filmów w tym wysoko ocenionego przez krytykę "Bad Boys" z Seanem Pennem, "American Dreamer", "Russkies" z młodym Joaquinem Phoenixem, "Distant Thunder" oraz "Just A Little Harmless Sex".

Rosenthal zajmuje się także reżyserowaniem popularnych seriali telewizyjnych jak: "Law & Order", "The District ", " Providence", " Buffy the Vampire Slayer", Crossing Jordan" i " The Practice". W 1989 roku wyreżyserował pilotażowy odcinek "Life Goes On", przełomowego i niezwykle popularnego serialu, w którym po raz pierwszy w historii telewizji w jednej z głównych ról występował chłopiec z zespołem Downa (Chris Burke).

Rick Rosenthal jest absolwentem Harvardu, gdzie z wyróżnieniem ukończył wydziały Sztuk Wizulanych i Ochrony Środowiska. Zanim rozpoczął studia reżyserskie w Amerykańskim Instytucie Filmowym, pracował jako metaloplastyk, taksówkarz, stolarz, asystent jednego z amerykańskich senatorów, pracownik pokładowy na dwumasztowcu i instruktor tenisa na Riwierze Francuskiej.

Jego praca dyplomowa dla AIF "Moonface" była adaptacją opowiadania Jacka Londona i została wyemitowana przez ambitną stację PBS. Rick Rosenthal został zauważony jako utalentowany młody twórca dopiero po "Halloween 2". Wraz z Susan Johnson założył własny dom produkcyjny "Whitewater Films", który zajmuje się przede wszystkim promowaniem młodych filmowców.

Obecnie Rosenthal wykłada reżyserię filmową w International Film and Television Workshops w stanie Maine i na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1949

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

nagrody: 1 nagroda

żona Nancy Stephens (od 23.05.1981), 3 dzieci
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych