Chikara Takeuchi

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/158616/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":35,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/158616/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":7,"rate":9.142857142857142,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
35 ocen gry aktorskiej
Riki Takeuchi
Riki Takeuchi (竹内力)jest japońskim aktorem i piosenkarzem. Pojawiał się w wielu filmach zarówno przeznaczonych na rynek video, jak i kinowych, zwykle w roli gangsterów. Jest znany ze względu na swój wizerunek twardziela i swego przejaskrawionego stylu gry, którym odbija styl weterana kina akcji Sonny’ego Chiba. Swój styl wykorzystuje też w skeczach komediowych, reklamach telewizyjnych i wizerunku scenicznym. Ponadto prowadzi i należy do własnego biura talentów: ”Riki Project”.

Od 2007 roku występuje i nagrywa teledyski jako swój brat bliźniak Riki.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Saiki, Japonia

wzrost: 180 cm

Należy i prowadzi własne biuro talentów o nazwie "Riki Project".
W 2007 roku rozpoczął karierę muzyczną, jako swój brat bliźniak Riki.
  • Uwielbiam jego kreacje w trylogii "Dead or Alive" Takashi Miike oraz mniejszą rolę "Fudoh". Jedyny minus póki co z "BR2" gdzie przejaskrawia i pariodiuje samego siebie starając się przewyższyć kreację Takeshi Kitano w pierwszym "BR" (choć może to był jeden z chybionych pomysłów Kenta Fukasaku?).