serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Świat według Bundych

Married... with Children
1987 - 1997
22m
6,6 167 834
oceny
6,6 10 1 167834
6,6 10
ocen krytyków
Losy przeciętnej amerykańskiej rodziny żyjącej w Chicago. więcej mniej
Świat według Bundych zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

TOP
Czy te seriale zasługują na reboot?
Kolejne seriale wracają na antenę, kontynuując bądź opowiadając na nowo przygody naszych ulubionych bohaterów sprzed lat. Michał Walkiewicz wybiera ulubione tytuły swojej młodości, które jeszcze nie doczekały się nowych wersji. Czy tak, jak on, chcielibyście powrotu "Świata według Bundych", "Drużyny "A"" czy "Żaru tropików"? 2020-07-14T15:44:11 PT3M15S https://fwcdn.pl/webv/43/76/54376/54376.6.jpg

Czworo Bundych oraz ich pies to przeciętna amerykańska rodzina, której dochód schodzi jednak poniżej przeciętnej. Jedyną stale pracującą osobą w rodzinie jest Al, głowa rodziny, który pracuje w sklepie obuwniczym. Gdy otwierają się drzwi domu i staje w nich Al, niemalże zawsze można usłyszeć: Dziś do sklepu weszła taka gruba baba.... DoCzworo Bundych oraz ich pies to przeciętna amerykańska rodzina, której dochód schodzi jednak poniżej przeciętnej. Jedyną stale pracującą osobą w rodzinie jest Al, głowa rodziny, który pracuje w sklepie obuwniczym. Gdy otwierają się drzwi domu i staje w nich Al, niemalże zawsze można usłyszeć: Dziś do sklepu weszła taka gruba baba.... Do jego ulubionych czynności należy picie budweisera oraz posiedzenia w ubikacji. Peggy, małżonka Ala, większość dnia spędza przed telewizorem, zajadając się tonami popcornu i czekoladek. Ich pociechy, Bud i Kelly, rozwijają się w trakcie kolejnych serii. Buda ogólnie można scharakteryzować jako macho, którego nie chce żadna dziewczyna, a Kelly jako puszczalską, niezbyt rozgarniętą blondynkę. Towarzyszem rodziny Bundych jest ich pies Buck. Dużą rolę w serialu spełniają także sąsiedzi Bundych - Marcy z mężem Steve'em, a później z kolejnym Jeffersonem Darcym. Rodzina Bundych jest bardzo przywiązana do kilku przedmiotów, do których zaliczyć można starego dodge'a w garażu, kanapę, na której zasiadają członkowie rodziny, aby spoglądać w kolejny niezwykle ważny przedmiot - telewizor. Bundym nieraz w oczy zagląda głód czy inne problemy związane z brakiem pieniędzy. Oni jednak nie przejmują się tym, a po prostu znajdują rozwiązanie problemu (np. przeprowadzenie się do hipermarketu), które obfituje w wiele dowcipnych sytuacji. Serial budził niemałe kontrowersje, głównie w Stanach Zjednoczonych. Łamał niektóre tabu, a także bezlitośnie wyśmiewał każdego i wszystko, co tylko się dało.

na podstawie
David Faustino (materiały do scenariusza, historia) / Todd Newman (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
Columbia Pictures Television / ELP Communications / Embassy Television
tytuł oryg.
Married... with Children
inne tytuły
Not the Cosbys (tytuł roboczy) USA
więcej
Role Ala i Peggy najpierw zaproponowane zostały Samowi Kinisonowi i Roseanne Barr.
W czasie kręcenia serialu w 1996 roku zdechł Buck, pies Bundych, miał 13 lat. Zastąpił go nowy pies Lucky. Buck występował w Bundych od samego początku.
W siódmym sezonie serialu pojawił się nowy członek rodziny Bundych. Rodzina Peggy podrzuciła Bundym jedno ze swoich dzieci. Miał na imię Seven, co było związane numerem sezonu (choć w serialu tłumaczono to że był siódmym dzieckiem). Mały dzieciak został jednak źle przyjęty przez fanów serialu. Producenci zdecydowali się usunąć postać z serialu bez żadnego wyjaśnienia. W jednym z odcinków ósmego sezonu (Ride Scare), zdjęcie Siódmego pojawia się na na kartonie mleka. Tam gdzie zwyczajowo umieszczane są zdjęcia zaginionych dzieci.

Gdyby "Simpsonowie" byli przyrównywani do sitcomu, z pewnością zostaliby obwołani najdłuższym i najbardziej jajcarskim sitcomem świata. Jako że scenografia w "Simpsonach" i gatunek serialu umieszcza ich w ramach kreskówki, formę najpopularniejszego sitcomu aktorskiego przejął w latach 80. i zaparcie trzyma się piedestału klan Bundych, których to... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zrobimy wielki leksykon.
Ja osobiście zapamiętałem jak kiedyś Marcy wchodzi do ich domu z kurczakiem na rękach, a Al zdziwiony mółi "nie wiedziałem, że byłaś w ciąży..."

Mistrzostwo 10/10

ocenił(a) serial na 10

To jest po prostu świetny serial komediowy, dziś takiego się już nie nakręci nic nie odda klimatu tego serialu oraz magii tamtych czasów. Każdy odcinek to wielka dawka śmiechu teksty bohaterów przeszły do historii. Ten serial mimo że komediowy przekazuję także jednak wielkie wartości tylko pokazane są on w...

Średnia serialu

ocenił(a) serial na 9

Wchodzę, oceniam, a tu taka średnia i gały mi opadły....

Kiedyś tam oglądałem i bardzo mi się podobał. Ale minęło 20 lat i ponownie go odkryłem. Bardzo mnie zdziwiło, że się wcale nie zestarzał! Wciąż mnie bawi do łez...

Głębsza analiza

ocenił(a) serial na 9

Serial bardzo dobry uważam, że jeden z najlepszych jaki oglądałam. Świetne aktorstwo, genialne teksty. Tyle, że z wiekiem mi to bardziej wygląda na dramat. Jest tu pokazanych parę przykrych prawd życiowych ukazanych w zabawny sposób.
Faceci na świecie są w większości jak Al: prymitywni, egoistyczni, nie dbają o siebie...

więcej