[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/9891/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":152,"rate":6.815789473684211,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
152 oceny gry aktorskiej
Robert Stadlober
Robert Stadlober urodził się 3 sierpnia 1982r. w austriackiej prowincji Karyntia i wychował w Puchfeld w Styria (Austria) oraz w Berlinie (Niemcy).
Jako dziecko pracował jako voiceover - zapewniał głosy dla animowanych postaci w filmach. Jego największym sukcesem jest zagranie głównej roli w filmie Crazy (2000), jako Benjamin Lebert. Zagrał także chłopaka ze skłonnościami homoseksualnymi w produkcji Sommersturm (Letnia burza) (2004). Po tej roli, magazyn "The Advocate", twierdził, że Robert jest biseksualny. Stadlober sam sprzeciwia się takiej etykiecie. Chociaż całował się z mężczyznami i uprawiał z nim seks, nie widzi w tym nic złego. Jeszcze przed zdjęciami do ów filmu spotykał się z pewną kobietą, z która nadal jest w związku.

W 2004 r. został odznaczony w dziedzinie "Najlepszy młody aktor" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu do jego postaci w Summer Storm.

Jest także muzykiem. Należał do rockowego zespołu "Gary", w którym był wokalistą i gitarzystą. Aktualnie należy do kapeli o muzyce typu Indie - "Escorial Gruen".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 sierpnia 1982

miejsce urodzenia: Graz, Austria

wzrost: 179 cm

Jego siostrą jest Anja Stadlober.
Jest wokalistą i gitarzystą rockowej grupy "Gary".
Od 2007 roku prowadzi niezależną wytwórnię płytową "Siluh Records".
  • Przypadkiem trafilem na profil tego aktora, ale mam nieodparte wrazenie, ze jest on bardzo podobny do Davida Krossa. Nie wiem, czy to tylko moj wymysl, ale na zdjeciach z 'Ucznia Czarnoksieznika' wygladaja b.podobnie do siebie o.O