Robert Towne

7,2
1 247 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Robert Towne

opinia

użytkownik usunięty

Robert Towne jest głównie bardzo uzdolnionym i bardzo dobrym scenarzystą. jego działalność jako reżysera ma, moim zdaniem, znaczenie drugoplanowe. W kinie amerykańskim Robert Towne uchodzi za scenarzystę który potrafi naprawić każdy najgorszy nawet scenariusz.

Scenarzysta kilku dobrych i bardzo znanych filmów a tylko JEDEN jedyny wpis. To najlepiej świadczy jak ta rola jest niedoceniana przez wszystkich "znawców". A to przecież w głowach scenarzystów rodzą się pomysły na film, to te pomysły realizują reżyser i aktorzy.

"W kinie amerykańskim Robert Towne uchodzi za scenarzystę który potrafi naprawić każdy najgorszy nawet scenariusz."

Chyba się zgodzę, bo dotychczas obejrzałem 3 filmy "napisane" przez niego (najlepszy z nich "Frantic" Polańskiego) i żaden z nich mnie nie zachwycił, ale wydaje się, że i tak próbował reperować beznadziejne pomysły. Zresztą nie widziałem jeszcze kultowego "Chinatown" - ponoć tam dał czadu (jak zresztą cała załoga), a Polański po jedynym filmowym Oscarze dla Towne'a srodze się nań obraził ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones