Romain Duris 

7,5
3 404 oceny gry aktorskiej
Romain Duris
Urodzony w artystycznej rodzinie, Romain Duris, był studentem uczelni plastycznej, kiedy na ulicy wypatrzył go szef castingu, szukający nowej twarzy do "Le peril jeune", filmu telewizyjnego w reżyserii Cedrica Klapischa, tworzonego w ramach serii "Les annes lycee" ("Lata licalne") w 1993 roku. Sukces tego grupowego portretu, w którym grali także Vincent Elbaz i Helene De Fougerolles, był tak wielki, że dwa lata później film pojawił się w wersji kinowej. W międzyczasie Duris wystąpił w "Freres" ("Bracia"), filmie telewizyjnym innego obiecującego reżysera - Olivera Dahana.

Z doskonałym wyglądem, uroczym uśmiechem i mnóstwem energii, Romain Duris wkrótce został jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Ponownie pracował u Dahana w filmie "Deja mort" i stał się ulubionym aktorem Cedricka Klapischa, który obsadził go w "Chacun cherche son chat" (1996) i "Maybe"(1999). Duris pracował także z Tonym Gatlifem, który zawiózł go do Rumunii, gdzie wprowadził go w świat Cyganów w filmie "Gadjo dilo". Duris otrzymał za ten film nominację do Cezara dla najbardziej obiecującego młodego aktora 1999 roku.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 maja 1974

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 179 cm

Był perkusistą w zespole Kingsize.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1995 r. - "Faut qu'j'travaille" - Princesse Erika;
- 1996 r. - "Koutchi" - Neneh Cherry.
Ma siostrę Caroline.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Absolutnie genialny. Każdy film z nim wciaga jak narkotyk :) Chce się jeszcze, jeszcze, jeszcze ... W rytmie serca - zagrał rewelacyjnie !
Romain - jesteś wspaniały :)

Ile ten gość może mieć wzrostu ?
Jakoś na niskiego mi wygląda :D

Duris jest jednym z najlepszych paryskich aktorów , ma w sobie urzekający styl , jego niechlujny wdzięk działa na wszystkich , a talent i naturalność świadcza o tym jak ważni sa tacy aktorzy dla naszego kina. Pierwszy raz widziałam go w epizodycznej roli perkusisty w ,,Wszyscy szukają kota" i już tam wykazał się...

Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin

aktor moze z niego dobry a ostatnimi czasy na pewno modny ale jest w nim cos denerwujacego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones