Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 757 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

mimo tego, że za gościem nie przepadam, to napisanie takiego anty polskiego gówna
jest poza granicą wybaczenia. on jest polakiem, a nie pochodzenia polskiego.

Retexid

Też mnie to drażni. Rozumiem, że coś takiego pisze się też na zagranicznych stronach (na których może wzorował się autor biografii), ale przynajmniej tutaj mogłoby to być normalnie - jak np. na Wikipedii.

Retexid

Dziwne że sam będąc takim prawilnym patriotą nie pamiętałeś żeby "polak" napisać stosownie wielką literą. A co do Polańskiego tam się składa że nie jest "polakiem" gdyż wyparł się tego narodu, i osobiście uważa się za francuza. Nic zresztą dziwnego, bo swój geniusz posiada nie dlatego że urodził się w Polsce, ale pomimo tego. Wszystkie najwazniejsze sukcesy święcił za granicą, w Polsce nagral tylko jeden fenomenalny pełnometrażowy film, za który cebulacy go zresztą zbojkotowali, więc nie wiem czemu miałby oddawać wielki kredyt krajowi który pluł mu w morde przez całe życie, i rzucał kłody pod nogi.

MannyPacquiao

Uważaj na słowa lewaku.

Retexid

Hohoh, co za fachowa nomenklatura, ktoś tu chyba ostatnio bawił się słownikiem. Następnym razem powiedz coś rzeczowego cebulaku, albo nie mów w ogóle.

MannyPacquiao

No właśnie, chyba ktoś bawił się słowiniczkiem

MannyPacquiao

fakt, że wyparł się narodowości Polskie, świadczy źle o nim.

Retexid

Twój wirtualny penis urósł, czy jeszcze musisz po kimś pojechać?

Colka

nie rozmawiam z rozwydrzonym plebsem tego serwisu.

Retexid

Jak widać niewystarczająco urósł. Idź do lekarza, czy coś.

Colka

ja już mówiłem.

Retexid

Nie rozmawiasz z plebsem? Czyli jesteś z PO, PiS, SLD, czy jakiejś innej partii?

Pewnie na to nie wpadłeś, dlatego ci podpowiem. Jeśli uważasz się za osobę bardziej zasłużoną, godną, wyższą, lepszą, a rozmowa ze mną ubliża twej godności to nie odpowiadaj na słowa ludzi twoim zdaniem nie godnych, lub nie mówiących mądrze, bez sensu, bez celowo. Tak jak Jezus Chrystus (sędzia nie mówił nic dobrego) nie odpowiadał na słowa sędziego. W końcu lepiej nic nie mówić niż zniżać się do twoim zdaniem godnego pożałowania poziomu.

Colka

Colka,zachowujesz się żałośnie ; )

michnik6666

Nie dziwię się,ze gościowi,że nie chce z tobą gadać.Po co tracić czas na plebs.

michnik6666

Ja nie rozumiem co w tym takiego żałosnego? o.O Jak dla mnie Colka wykazała się opanowaniem, dystansem do siebie, szybko spławiła Retexida i zrobiła to co by mądra osoba zrobiła.

Nie napisała nic gorszego, od tego co ty napisałaś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Retexid

Przytocze tylko 2 informacje z biografii pana Polanskiego:
1. urodzil sie w Paryzu, nie w Polsce.
2. jego prawdziwe imie i nazwisko Raymond Roman Thierry Liebling nie brzmi raczej zbyt polsko.
Nie wiem, czy jest czym sie tutaj tak przejmowac. Watpliwe jest nawet to polskie pochodzenie.
Ciekawe co czuje sam Polanski.

dorcus

Uściślę trochę to co napisałeś. Polański urodził się jako Raymond Thierry Liebling (na filmwebie jest błąd - norma). Kiedy jego rodzina przyjechała do Polski mówiono do niego Remo lub Roman. Formalnie w 1946 r. ojciec Polańskiego zmienił imię i nazwisko z Mojżesza Lieblinga na Ryszarda Polańskiego, po czym zmieniono imię i nazwisko reżysera na Roman Polański.
Polański urodził się w Paryżu, ale jego rodzice urodzili się w Polsce - matka Bella Katz - Przedborska to córka rosyjskiego Żyda i katoliczki; ojciec to urodzony w Polsce Żyd, który używał na wiele lat przed II wojną światową polskiego imienia - Marian.
Rodziców Polańskiego z Francją wiele nie łączy - ojciec wyjechał tam mając nadzieję zrobić karierę jako malarz, a matka mieszkała tam z pierwszym mężem i córką. Ponieważ nie powodziło im się specjalnie dobrze we Francji oraz odczuwali tam skutki rosnącego antysemityzmu wrócili do Krakowa, gdzie było im dobrze i wiedli aż do wybuchu wojny bardzo szczęśliwe życie. Rodzina Polańskiego była silnie zasymilowana z Polakami, była rodziną świecką, która nie pielęgnowała żydowskich tradycji, nie byli religijni - Polański jest zdeklarowanym ateistą.
Polański zawsze dobrze wypowiada się o Polsce, darzy wielkim sentymentem Kraków, który określa mianem miasta rodzinnego, ma francuską narodowość gdyż we Francji obowiązuje "prawo ziemi" - urodzenie we Francji czyni Francuzem. Polański ma wielki talent a jak mówią ten nie ma granic, Polański ze swoją inteligencją, światopoglądem i doświadczeniami może być nazywany obywatelem świata :).

madz20

pięknie napisane:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones