Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 757 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Wchodzę na forum i co widzę? Większość tematów traktuje o jego seksie z 13 dziewczyna. Może zostanę skrytykowany, czego się spodziewam, jednak uważam, że to jest trochę niepoważne rozprawianie przez kilkadziesiąt lat o jednym wybryku. Czy ten jeden błąd ma przekreślić go jako człowieka? Wg mnie osoby, które nie żyły w tamtych czasach nie powinny krytykować go, bo nie znały realiów (wolność seksualna i te sprawy). Niedawno miałem 15 lat i zdaje sobie sprawę jaka to była tragedia dla tej dziewczyny, jednak nie można przekreślać człowieka na cale życie za jeden wybryk. A komentarze o karach jakie byście mu wymierzyli lub jakim człowiekiem on jest są trochę niepoważne.

misffitz

Stary najpierw się burzysz, że jest już tyle tematów traktujących o grzesznych upodobaniach naszego idola, jednocześnie sam zakładasz kolejny wątek na ten temat, następnie chwalisz się swoją dwutorową moralnością, kwitując przyznaniem się do swojej małoletności i co za tym idzie, do braku jakiegokolwiek doświadczenia życiowego. Proszę cię, zrób nam przyjemność i nie kontynuuj tego wątku, niech utonie w bezdennej głębi płycizn jemu podobnych.

KiziorEx

Stary człowieku, nie to, ze się czepiam, ale gdzie ja się chwalę "dwutorową moralnością"? Poza tym dorosły się znalazł... Niedawno to możne być dla mnie rok lub 5, wiec nie rozumiem gdzie ty tu widzisz moje "przyznanie się do małoletności". Jako młody człowiek mogę czegoś nie wiedzieć, ale czy ty masz rozdwojenie jaźni czy co? Piszesz w liczbie mnogiej, a może to jeszcze ten stary system...

misffitz

Co do "dwutorowej moralności" ponieważ z jednej strony bronisz pisząc "Wg mnie osoby, które nie żyły w tamtych czasach nie powinny krytykować go, bo nie znały realiów". A z drugiej krytykujesz pisząc "Niedawno miałem 15 lat i zdaje sobie sprawę jaka to była tragedia dla tej dziewczyny".
Czyli była to tragedia i powinniśmy go potępiać, czy nie znamy (lub nie znasz) realiów i nie powinnyśmy nic komentować?
Wiec jak w końcu mamy postąpić według ciebie? Nie chodzi mi o ocenę filmów tylko jego jako człowieka.

misffitz

a ja sie z Tobą zgadzam. Tym bardziej ze w dzisiejszym showbiznesie takie "wyczyny " sa na porządku dziennym.

minek93

Jeżeli takie "wyczyny" są na porządku dziennym, to chyba dobrym działaniem jest minimalizowanie tego, poprzez nagłaśnianie i nie ustępowanie przestępcom. No, ale ponieważ według ciebie takie sytuacje są na porządku dziennym, to powinniśmy odpuścić i zapomnieć. Przecież to się dzieje "na porządku dziennym"... Tak, to bardzo logiczne... Przeraża mnie twoje rozumowanie.

JustFurious

mam na mysli to iz pewnie to jest na porzadku dziennym dlatego czemu wszyscy jada na Polańskiego a nie interesuja sie innymi ludxmi zwiazanymi z tym biznesem.
druga sprawa to taka ze na podstawie tego zdarzenia niektórzy go oceniaja jako rezysera a trzecia rzecz to i tak nie wiemy jak było naprawde

minek93

Przeważnie kiedy wersje zdarzeń są dwie nie wiadomo, jak było naprawdę. Co nie zmienia faktu, że gdyby to była nieprawda, to on by się bronił.

misffitz

http://www.pudelek.pl/artykul/20122/13latka_polanski_szczytowal_w_moim_odbycie_z bieralo_mi_sie_na_placz/

misffitz

Pewnie zazdrościsz tej 13 i chciałbyś być na jej miejscu ;d

misffitz

Nie pochwalam tego co zrobił Polański, bo wiadomo gwałt to gwałt. To całe filmwebowe oburzenie trochę mnie jednak irytuje bo pewnie połowa męskich urzytkowników gdyby zobaczyło nastolatkę w samych gatkach (jędrne ciałko, te sprawy), to by się nie zastanawiało czy pełnoletnia tylko by ładowało. Ani to nie był jakiś bestialski gwałt, nie pobił jej, a ta zamiast się bardziej wyrywać to dochodziła. (Niech się cieszy że na łóżku Nicholsona tego aktu dokonał, niech sobie pomyśli jakie to wyróżnienie! ;) Sama wiem jakie są 13nastolatki, bo nią byłam.

Ogólnie całe to gadanie: "nie oglądam filmów Polańskiego, bo to pedofil" czy tym podobne jest śmieszne. Już było tak z Kinskim (tylko że w jego przypadku to było na prawdę zasłużone). Polański to świetny reżyser, i to czy rżnął nastolatkę, czy nie nie ma nic do rzeczy. I to całe wyzywanie od żydowskich świń.

doris1997

Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi :).

doris1997

Wiesz co wybacz, ale nie zgadzam się z Tobą. Fakt, że Polański jest świetnym reżyserem, nie zmienia tego, że zgwałcił w brutalny sposób dziewczynkę. I co to znaczy " nie był to jakiś bestialski gwałt"- a jakiś gwałt jest przyjemny? Wiesz jakie są 13-latki, ja też wiem i wiem również, że potrafią zachowywać się różnie, ale jeśli dziewczyna mówi " nie, nie chcę" to wbrew choremu przesądzeniu, że tak naprawdę chce, to NIE chce. Wiem, to chaotycznie troszkę brzmi, ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi. Bestialski jest każdy gwałt moim zdaniem. Sorry ludzie, że znów do tego wróciłam, ale musiałam wypowiedzieć swoje zdanie.

Niedzisiejsza_Emily

Tak, a ona szalenie stanowczo mówiła: "Nie, nie chcę".

Niedzisiejsza_Emily

Istna twierdza wręcz. (wiem, że się nie dubluje, ale za szybko kliknęłam "wyślij":D)

Niedzisiejsza_Emily

Jak dla mnie to w dupie mam, za przeproszeniem, to czy ją zgwałcił, czy też ona ujechała go. Jak dla mnie poza kręceniem filmów, prywatnie mógłby kopulować publicznie z kozami w telewizji Al Jazeera, w godzinach jej szczytu, byle nie wnosiło to ujmy w jego twórczość, bo reżyserem był i będzie znakomitym. A spekulacje na temat gwałtu pozostawiam etycznym zwyrodnialcom, którzy dziwnym trafem wypowiadają się w tonie naocznych świadków owego zajścia.

_wilczur_

Ja nie zmniejszam jego zasług poprzez pryzmat tego feralnego zajścia, które miało miejsce. Jako reżyser jest świetny, zwłaszcza jeden z jego ostatnich filmów- Rzeź, polecam :) Ale skoro wybuchał dyskusja na temat tego zdarzenia nie czuję się winna, że wypowiedziałam swoje zdanie. Niektórzy ludzie nie potrafią oddzielić sfer filmu od prawdziwego życia, dlategp rozumiem reakcje tych bardziej oburzonych, to wszystko.

Niedzisiejsza_Emily

Może faktycznie, nieco przesadziłam. Wina leży jednak nie tylko po stronie Polańskiego. Winiłabym matkę dziewczynki, która nie dopilnowała córki.

Przeraża mnie fakt że dziewczyna wlazła z Romanem nago do jacuzzi i dała się fotografować... Mogła się spodziewać do czego dojdzie.

doris1997

Oczywiście, że tak- w takich sytuacjach zawsze się zastanaweiam gdzie są rodzice dziecka. Gdybym była na miejscu matki w ogóle bym nie pozwalała swojej córce samej przebywać w domu tak naprawdę nieznanych facetów... ale cóż, ludzie są różni. :)

doris1997

Jej tez była wina ale on był dorosły zreszta co tu duzo gadac.W ksiazce Parkera mozna wyczytac ze Polanski lubił dziewczynki....

doris1997

Jak się czyta takie brednie pisane przez młodą przedstawicielkę płci żeńskiej, włos się jeży.
"Sama wiem jakie są 13nastolatki, bo nią byłam" - ja też, i to bardzo niedawno. I wiem, że gadki o rozwiązłych 13-latkach to legendy, przypadki rozdmuchiwane przez media - takie dzieciaki zawsze są marginesem, ale, wiadomo - trzeba to hiperbolizować, aby mieć kolejną podstawę do obwiniania ich o wszystko. Btw: fakt, że taki margines występuje, nie upoważnia dorosłych do wykorzystywania go... Och, biedni, dorośli mężczyźni - ubezwłasnowolnieni, gwałceni na każdym kroku przez bestialskie 13-latki... Biczplis.
"Ani to nie był jakiś bestialski gwałt, nie pobił jej" - oczywiście, bo jak się nie bije, to już nie jest gwałt (tylko taki mały gwałcik, of course). Co tam, że ją spoił alkoholem i podawał narkotyki i, ogólnie rzecz biorąc, była średnio przytomna, ale na tyle, aby mówić "nie", a on mimo to i tak łądował w jej odbyt. Co tam - żaden gwałt. Grunt, że to wielki polski reżyser... Nie pisałabyś tak samo o Kowalskim, nieprawdaż?
"Przeraża mnie fakt że dziewczyna wlazła z Romanem nago do jacuzzi i dała się fotografować... Mogła się spodziewać do czego dojdzie" - aha, mogła się spodziewać, że ją spoi alkoholem i będzie ładować w jej odbyt, chociaż mówiła "nie"? No, coś takiego.
Btw: zadziwiające, że w patriarchalnej kulturze zawsze winę zwala się na kobietę, albo przynajmniej podkreśla, że i ona ponosi winę - nawet jeśli jest jeszcze dzieckiem. Przykro mi, ale to na dorosłym zawsze spoczywa odpowiedzialność (bo jest dorosły). W tym układzie to Polański był dorosłym i powinien wiedzieć, co mu wolno, a czego nie (problem w tym, że wielu sławom wydaje się, iż w naturalnym porządku rzeczy, istnieją zawsze "równi i równiejsi" , a oni należą do tych "równiejszych", których prawo nie dotyczy). Samantha z kolei poznając Polańskiego nie była już dziewicą, ale to m.in. dlatego, że została ponoć zgwałcona w wieku 9 lat przez wuja. Dodajmy do tego matkę, która chciała na niej zarobić i wciskała ją w łapy starym zbokom... To był zdegenerowany dzieciak (do czego doprowadzili dorośli), ale fakt, że taka była, w niczym Polańskiego nie usprawiedliwia (jak również nie obarcza winą Samanthy), ani żadnego starego zbola, który korzysta z usług nieletnich na dworcach czy w galeriach.

Surine

Hehe, kolejne brednie gejuszka;p Jak walą w pupkę to jest ok, ale jak facet kocha się z laseczką to już mu się nie podoba. Niesamowite jak bardzo potrafisz rozdmuchać te swoje nic nieznaczące bzdury.

Surine

Przerażające jest to, jak wielu ludzi wie wszystko o tej sprawie, literalnie wszystko. No nic, tylko cały Filmweb policjantów, psychologów, śledczych, znajomych... I oczywiście tabuny naocznych świadków.
Bo najlepiej przypiąć komuś łatkę "starego zboka", a dziewczynce "niewinnego aniołka" i już temat na bestseller gotowy. "nic Polańskiego nie usprawiedliwa" - a ona zawsze niewinna, zdegenerowana przez dorosłych, osaczona, co tam jeszcze - zgwałcona przez wuja? O tym jeszcze nie słyszałam, widać Pudelek prześciga się w wymyślaniu nowych, "lepsiejszych" faktów coby historię ubarwić.

littlelotte52996

Co tu dużo mówić. Ludzie kochają zło. Dlatego wolą myśleć, ze Polański to najgorszy pedofil aniżeli to że nastolatka mogła kłamać. Przecież pedofilów jest tak wielu, a kłamstwa? Niewielu ludzi przecież kłamie :)

doris1997

A w przypadku Polanskiego to nie naprawde zasłuzone?
Sypiał z dziecmi.Koniec.Kropka

Lipiniorz25

Sypiał z dziećmi???Z iloma?Nazwiska.Proboszcz ci takie historie w zakrystii opowiada?

llama777

Oj gimbusie widze ze lubisz obrazac na necie...

Polecam ksiazke Parkera o Nicholsonie w ktorym mozna przeczytac jak polanski lubił przyprowadzac dzieci do rezydencji przyjaciela
I na drugi raz radze poczytac inne zrodła a nie sama wypowiedz....Polanskiego (sic!)

misffitz

oglądałem wywiad o jego młodości na youtube i szczerze to mu współczuję

misffitz

forum jest o filmach, a filmy robił świetne.
moja opinia na temat pedofilii nie ma tu nic do rzeczy.

misffitz

Zgadzam się z tobą ;)

misffitz

O jednym? Przeczytaj ksiazke Parkera o przyjacielu Polanskiego czyli Nikolsonie.Polanski lubił dziewczynki...
Sprawa na jaw wyszła z jedną

użytkownik usunięty
misffitz

Widziałam dokument o tej dziewczynie Samancie i jej zdjecia, no ludzie przeciez ta "dziewczynka' zaczela juz inicjacje w wieku okolo 12 lat, w tym czasie tej afery tez juz miala chlopaka, ale nie dziwota skoro na zdjeciach w tym czasie wygladala jak 20 paro latka, zaloze sie ze jakby niejednemu tak zakręcila tyłkiem oszukujac ze ma 18 lat, to kazdy by poleciał, a potem zdziwienie ze to jeszcze dziecko - no way. lol Zreszta tak cos mi sie zdaje, ze dziewcze samo mu sie moglo wepchac do wyra, takie mlode lolitki - ala nasze galerianeczki. Nie wiemy jak było do końca, wiec moze byl gwałt, a moze właśnie i nie.

Zreszta jakie to ma znaczenie na tym portalu, skoro to portal filmowy ? tutaj sie powinno oceniac kogos po jego dorobku filmowym, a nie po zyciu prywatnym od tego sa pudelki, kozaczki i inne tego typu.

Aha i 100 lat Panie 80-letni juz Romanie! ;-)



"Zreszta jakie to ma znaczenie na tym portalu, skoro to portal filmowy (...)"

Właśnie. Czy podczas oglądania filmów Polańskiego widzicie Samanthę i gwałt? Ja nie i jeśli mam już coś oceniać, to jedynie ów film (historię, sposób jej przedstawienia, grę aktorską etc.), gdyż - jako zwykły widz - nie czuję się moralnie zobligowana do wydawania innego typu opinii.


A facet ZAWSZE powinien poprosić nowo poznaną dziewczynę o dokument tożsamości. Nastolatki często wyglądają bowiem jak kobiety po 20-tce i... odwrotnie ;)

użytkownik usunięty
magmos

No ale nawet pod względem czysto ludzkim, czy każdy z nas jest święty, czy nie może kiedyś zaistnieć zdarzenie, że my popełnimy cos strasznego i karygodnego ( ale nie ze swojej chęci) i czy chcielibyśmy aby każdy nas osądzał ? no myślę, że nie. Tak naprawde sami nie wiemy do czego bylibyśmy zdolni, gdybyśmy byli przyparci do muru w skrajnej sytuacji.( nie pisze tu na przykladzie Polańskiego tylko ogólnie) Więc ja nie zamierzam kogoś oceniac pod względem moralnym, szczególnie , że tak naprawde poza Samathą i Romkiem nikt nie wie jak naprawdę było.

W Amercye to se i robia numer z falszywymi dokumentami, po prostu, podeszla mala dupciodajka, w ogole gdzie byli rodzice, ktory rodzic powzoliłby 13 latce wyjść na impreze do ludzi ktorzy wiekowo mogliby byc jej rodzicami ?! to tez jest pytanie. I która normalna 13 letnia dziewczyna byłaby na tyle "odważna" by iść właśnie na taka impreze ?!
Teraz tez gimnazjalistki chodzą tak wymalowane, wytipsowana, wypindrzone do szkoły, że czasem wyglądają starzej niż ich nauczycielki. Za moich czasów to było nie do pomyślenia.

misffitz

czy to znaczy, że, jak piszesz "w realiach wolności seksualnej" nie można nikomu odmówić seksu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones