Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 757 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Zamordowali jego żonę , miał areszt domowy za rzekomy gwałt
A tak po głębszym namyśle ,to jest naprawdę chore ,on i ta dziewczyna chcieli to zrobić ,nikt jej krzywdy nie zrobił , chore jest to że seks z nieletnią jest uznawany jako gwałt , biorąc fakt że nikt do tego jej nie zmusił .

OptimusPrimefilmaniak

Ja nie wiem jak można tłumaczyć coś takiego.. ona 13 lat, on po 40. Jest to tak niesmaczne i niemoralne. Nie wiem i nie wgłębiam się czy ona tego chciała czy nie, nie stanę po niczyjej stronie. Pomimo tego, że widziałam zeznania dziewczynki (prawdziwe? nie wiem), ale z pewnością przykre i chwytające za serce. Człowiek podejmując taki krok, przekraczając zasady i prawo dopuszcza się takiego czynu tylko z miłości albo głupoty. Zwykłe pożądanie? Nie było warto. Był to mężczyzna, który posiadał rozum i mógł brać pod uwagę każdą ewentualność swojego czynu, nie zrobił tego i stracił w oczach wielu ludzi.

Defacto

,,Niesmaczne i niemoralne'' takie rzeczy to nasza dzisiejsza [chora zresztą ] rzeczywistość !
Zeznania [dorosłej] ''dziewczynki'' wątpię że były prawdziwe , przypomniało się jej że zrobiła to mając 13 lat, uświadomiła sobie jaka była wtedy ''głupiutka'' i musi się ''odegrać'' a wina jest po obu stronach .
Chciała tego , a teraz [no po prostu'] narzeka ... Wini innych za swoją głupotę [nie zapominajmy ,że Romana tez nikt nie zmuszał aby to z nią zrobił ]

OptimusPrimefilmaniak

Ja wiem, że to jest nasza rzeczywistość, która jest niemożliwie przykra i brutalna, zawsze taka była i pewnie będzie. Pomimo tego nie będę tego czynu usprawiedliwiać, bo 'takie mamy czasy'. Powyżej też dodałam, że nie mam pewności czy zeznania dziewczynki były prawdziwe (nikt jej nie ma), ale można brać pod uwagę dwie opcję: pierwsza, że może chciała to zrobić i ze strachu zaczęła się bronić (wiedząc i mając świadomość, że to wygra), druga opcja może być też taka, że dziewczynka była przestraszona tym wszystkim co się wydarzyło (mi osobiście dzieci wydają się o wiele bardziej godne zaufania i wiarygodne niż dorośli, ale nie zawsze się to sprawdza), dlatego opowiedziała wszystko ze szczegółami potrzebując pomocy czy wsparcia (poza tym dodam, że czytałam artykuł, iż pierwsze zeznanie dziewczynki odbyło się w 1977 r., więc nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc w nawiasie 'dorosłej'). Wcześniej też wspomniałam, że nie stanę po niczyjej stronie (bo niby skąd mam wiedzieć jak naprawdę było?) można twierdzić, że oboje byli winni, ale trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność i nie możemy skreślać też innej opcji, więc ta druga (bardziej przykra) też może być prawdą. Jak widzisz mam dwie wersje, nie wiem, która jest słuszna, ale to nie zmienia faktu, że podejmując taki krok (głupoty? pożądania? miłości?) konsekwencje poniesie tylko i wyłącznie On, i dobrze o tym wiedział. Natomiast dziewczynka (no już dorosła kobieta) korzysta z tego i zarabia na nim kokosy oczerniając go gdzie się tylko da. Czyja była to wina, że tak to wszystko się potoczyło? Jego. To jest moje zdanie i nie musisz wcale się z nim zgadzać :)

OptimusPrimefilmaniak

No wlasnie, "że zrobiła to mając 13 lat, uświadomiła sobie jaka była wtedy ''głupiutka'' "...dobrze ujelas. Glupiutka byla, dzieci w wieku 13 lat sa glupiutkie na tyle, ze nie moga racjonalnie zdecydowac czy chca uprawiac seks czy nie. KAzde dziecko, dlatego jako dorosli powinnismy ZAWSZE o tym pamietac.

Defacto

Zauważ, że w tamtych kręgach było i jest to na porządku dziennym. Nie chcę bronić Romana, bo i tak już za dużo w tej sprawie mówię, ale zrobili z tego pokazówkę i szło to w tym kierunku żeby go tylko zniszczyć. Zrobił źle, nieważne czy setki innych gwiazdorów robi to samo - lecz nagonka na niego jest niesprawiedliwa. Ok, powinna spotkać go kara, ale dlaczego innych nie? Z drugiej strony, śmiem zaryzykować stwierdzenie, że już to odpokutował. Sprawa ta ciągnie się za nim wszędzie od dziesiątek lat. Wątpię czy ktoś nawet za cenę sławy i pieniędzy chciałby to przeżywać. Wg mnie, Polański jest z tym zdarzeniem rozliczony.

Troublesome

Powiem Ci, że niestety nie ma sprawiedliwości na świecie i nigdy pewnie nie będzie. Chcieli go zniszczyć czy też nie? Nie wiem (jak widać często powtarza się w moich wypowiedziach fraza 'nie wiem', ale tylko dlatego, że mnie tam z nimi nie było i nie mnie oceniać ani nikomu tego co się tam wydarzyło, możemy sobie tylko gdybać..). Ja wiem, że nie jest on pierwszym i ostatnim, który zrobił to co niestety zrobił, ale (no proszę Was) jak można bronić dorosłego mężczyznę, który posiadał swój rozum, który mógł liczyć się z konsekwencjami (co, miał nadzieję, że sprawa będzie cicha tak jak wszystkie inne? bo jest znany? bo mu się upiecze?) tak nie można.. chociaż tak się często właśnie dzieję i to jest cholernie smutne. Uważam, że dobrze jest coś takiego nagłaśniać, wypadło na niego, miał niestety pecha to mu przyznam. Nie wiem co w tej chwili czuje R. Polański, nie siedzę w jego głowie, nie znam go, ale wiem, że powodzi mu się bardzo dobrze (jak się jest dobrym reżyserem to się należy). Czy ma wyrzuty sumienia? Nie wiem. Czy myśli o tym, przejmuję się tym? Nie wiem.
To wszystko jest jedną wielką niewiadomą jak widać :)

Defacto

Wypada mi tylko pogratulować podejścia do sprawy, ponieważ większość ludzi wypowiadających się na ten temat - "wie" aż za dużo. : )

Defacto

No własnie jak dla mnie to jest dziwne, że akurat chciał małą dziewczynkę, bo przecież każda poszłaby z nim do łóżka na pstryknięcie palcem, a wszystkie informacje są z mediów, a jedyne widzę w tych "faktach" to wypowiedzi innych, które go oczerniają, szczerze to nie wiem dlaczego to zrobił, ale o ile mi wiadomo w mediach są zeznania tylko dziewczynki, a jego nie..
Każdy może miec inne zdanie, ale nie powinno byc na tej stronie życia prywatnego, bo przez tą sprawę większośc ludzi ocenia go negatywnie wgl go nie znając, więc może zamiast polegac na mediach i tym co się usłyszy, bo przecież media pokazują to co chcemy lub mamy zobaczyc

OptimusPrimefilmaniak

Chciała czy nie chciała - 13-letnie dzieci są częściowo ubezwłasnowolnione, co znaczy, że nie są w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Nie mówię, że Polański miał sprawdzać jej dowód, ale czy wg Was podstawówka to odpowiednie miejsce na szukanie partnerów seksualnych dla dojrzałych osób?
Sprawa oczywiście została nagłośniona do granic możliwości i wydaje mi się, że Polański oberwał za wszystkie gwałty i molestowania w świecie show biznesu. Dziwię się, że wyciągnęli ją po tylu latach, kiedy właściwie można już ją uznać za przedawnioną, widać ktoś chciał sobie zarobić albo zyskać popularność, że dokopał znanemu reżyserowi. Cały ten cyrk z aresztowaniem, cudownie odnalezienie jakichś innych ofiar, które chciały udowadniać molestowanie sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat...
Odcinając się całkowicie od jakiejkolwiek oceny Polańskiego, można wysnuć prostą konkluzję - jeśli jest się znanym i bogatym, to staje się łakomym kąskiem dla każdego, kto może wyciągnąć odszkodowanie, skazać, opisać ,,upadek moralny".

anonimowy_choleryk

Myślę, że Polański powinien nakręcić jakiś film oscylujący tematycznie wokół tego, o co sam został oskarżony. Zrobił by się wielki szum, ale jeśli film byłby dobry, a zapewne by był, jeśli on by się go podjął to dostał by kolejną nominację do Oscara, rozliczył się otwarcie z tematem i wszyscy by wreszcie zamknęli jadaczki. Nie może wiecznie uciekać i sam o tym dobrze wie. Tematu holocaustu też nie chciał tykać, odrzucił propozycje nakręcenia "Listy Schindlera", ale po latach podjął rękawicę i nakręcił "Pianistę". Mam nadzieję, że w końcu wyłowi tą nimfetkę z basenu i nakręci o tym film.

ilsa333

Jest jego biografia, ale na ten temat mówi tylko, że przyznaje się do tego.. (Roman Polański: moje życie) tylko ten film oglądałam, ale jest jeszcze: "Roman Polański. Ścigany i pożądany" nie oglądałam go ale mam zamiar, "Polański - Bez cenzury" i więcej, ale jest jeszcze biografia jego ofiary

gabi123400

Miałam na myśli jakiś normalny film fabularny nie 'autobiograficzną spowiedź'. Robi bardzo dobre filmy, ale o zupełnie innych rzeczach, tematów osobistych raczej unika.

Co do biografii tej biduli, to widziałam, w biedronce, i zupełnie mnie nie interesuje. Wiele dziewcząt zostało seksualnie wykorzystanych i wiele książek o tym napisano - jakby co, jest w czym wybierać. Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ona cały czas stara się na swojej jakby nie było osobistej tragedii zarobić, w tym basenie też nie znalazła się bez powodu, dlatego mimo całego współczucia wobec ofiary nie jestem do końca przekonana co do jej motywów.

ilsa333

A czemu służyć miałby taki film? Z pewnością byłby on doskonałym powodem do postawienia przed Polańskim zarzutu chęci zarobku na zdarzeniach, które "zrujnowały" życie naiwnej i bezbronnej dziewczynki, media zrobiłyby z niego emocjonalnego wampira, on sam zwyczajnie naraziłby się na śmieszność. Polański dzięki Bogu nie należy do ekshibicjonistów, a jego pokolenie potrafi się wyrażać bez bezpośrednich nawiązań do własnych doświadczeń. Kto zadał sobie trud poznania życia Polańskiego wie, że nie raz nie dwa odwoływał się w swoich filmach do osobistych doświadczeń, robił to jednak z umiarem i smakiem nie epatując własnymi przeżyciami - jedni są w stanie takie nawiązania wyłowić inni nie.
W mojej ocenie Polański już dostatecznie wiele razy przeprosił za ten nieszczęsny stosunek, wielokrotnie kajał się przed opinią publiczną, ile można wałkować temat?
To artysta zbyt wysokiej próby by poświęcać dzieło takim wydarzeniom, tym bardziej że przedstawił swój punkt widzenia wiele razy, a "ofiara" przedstawia go non stop deklarując jednocześnie, że chce o tym zapomnieć...

madz20

A czy ja napisałam, że ma się w tym filmie kajać i opowiadać TĘ historię?

Miałam na myśli film fabularny 'oscylujący wokół tego tematu' - przeczytaj jeszcze raz...

W "Pianiście" też nie opowiadał o sobie, ale o rzeczach, które również jego dotyczyły i jego dotknęły, o coś takiego mi chodziło, nie o jakieś 'wyznania skruszonego gwałciciela', czy o próbę przedstawiania własnej wersji tych wydarzeń. Z resztą nie ważne, bo i tak tego nie zrobi. Bardziej mu zależy na tym żeby o tym zapomnieć niż tej dziewczynie.

ilsa333

Ależ ja zrozumiałam co masz na myśli, po prostu widzowie Polańskiego nie są idiotami - w takim filmie nie znaleźliby niczego więcej ponad to co wyżej napisałam.
Bezdyskusyjny jest fakt, iż Polański już wiele razy wyraźnie powiedział, że taka tematyka go nie interesuje, więc w zasadzie nie ma nad czym debatować.

Akurat "Pianista" nie jest tu szczęśliwym przykładem, wojna dotknęła wszystkich z pokolenia Polańskiego w mniejszym lub większym stopniu, a zdarzenie, które wedle Twojego przypuszczenia dałoby mu kolejną nominację do Oscara (poroniony pomysł - oderwany od amerykańskich realiów) było ściśle związane z jego osobą, zatem co ma piernik do wiatraka?

Nie chcę się czepiać, ale jak "oscylowanie wokół tematu" ma się do tego fragmentu Twojej wypowiedzi : "rozliczył się otwarcie z tematem i wszyscy by wreszcie zamknęli jadaczki"?
Jawny brak konsekwencji połączony ze skrywaną potrzebą szukania sensacji.

OptimusPrimefilmaniak

nawet gdyby ona chciała to od tego on jako dorosły człowiek powinien powiedzieć NIE. Jak myślisz dlaczego wiele rzeczy jest dozwolonych od 18 roku zycia a w wielu krajach od 21? Dlatego właśnie że młodzi ludzie popełniają liczne błędy i mają zbyt mało doświadczenia życiowego by osądzić co jest dobre a co złe. Dlatego też że czasem wydaje im się że wiedzą wszystko lepiej i mogą samo o sobie decydowac podczas gdy tak rzeczywiście nie jest. Jak w ogóle możesz pisać takie bzdury że oboje to chcieli zrobić więc czemu nie. Albo sam masz 15 lat albo sam jesteś pedofilem.

OptimusPrimefilmaniak

zgadzam się. Głupia gówniara poszła do niego do domu, rozebrała się i wlazła do wanny czy tam basenu. Jakieś fotki, alkohol. Dobrze wiedziała co tam robi. To pierwszy raz kiedy bronię pedofila (bo ewidentnie nim jest. Kto normalny napala się na 13latke?), ale mało to takich? Cisną się dla kasy albo innych propsów. Jego powinni zamknąć, ale ona też powinna się wstydzić swojej pazerności i głupoty. Jakbym miała taką córkę, to dostałaby tak po dupie że do ślubu by dziewictwo trzymała. Zasrane galerianki i inne gówniary. Gdzie są ich rodzice ja się pytam. Same dziwkarstwo teraz rośnie. Jestem dobrze przed 30tką, ale denerwuje mnie jak takie małolaty biegają nawalone po nocach, drą mordy i dają *** pod śmietnikiem.

martynique_90

dokładnie, mnie też to denerwuje to prowokujące zachowanie, a potem każdy się dziwi, że są w ciąży. Potem wszystko zwalili na niego, ale ona w sumie miała 12 lat może sama chciała zobaczyc jak to jest z gwiazdą lub myślała, że ją wkręci do aktorstwa. Ta sprawa jest mocno naciągana i tyle. Fakt był dorosły powinien się zastanowic, ale oboje byli nawaleni, szkoda, że tak go męczą. Mi się wydaje, że przez te 35 lat powinni dac mu spokój bo mało która osoba by wytrzymała. Trudno stwierdzic kto zawinił ale wina chyba jest w 2 osobach, a że był dorosły to oberwał

gabi123400

Wina w dwóch osobach ?? Coś takiego jest karalne. NIE MOŻNA UPRAWIAĆ SEKSU Z 13 - latką. !! Czy ona tego chcę czy nie to już nie ważne. To że Polański jest znany i miał ciężką przeszłość nie zwalnia go z odpowiedzialności karnej !! Ludzie ona miała 13 lat !! Pomyślcie że byłaby to wasza córka, ciekawe jak wtedy byście się odnosili do tej sprawy. A jeśli dorosła ładna dziewczyna idzie w mini spódniczce i następnie zostaję zgwałcona ?? To też jej wina tak ?? A sprawca nie winny ?? Bo miała mini i go sprowokowała tak ?? Ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie. Jak wychodzą afery pedofilskie w kościele to wszyscy tylko krzyczą i potępiają (zgadzam się oczywiście z tym krzykami i potępieniem) ale jak słynny reżyser ma taki epizod to jest niemal bohaterem w oczach niektórych. PARANOJA.

mr_mat

masz racje :) ale sądzę też że ona pewne granice też powinna miec

OptimusPrimefilmaniak

nie no oczywiscie rzekomy gwałt...;/

OptimusPrimefilmaniak

toz to pedofil, który uciekł przed karą

użytkownik usunięty
mmgar

I tak będziesz tym spamował?

OptimusPrimefilmaniak

http://nasygnale.pl/gid,14174773,img,16230138,page,7,title,Polacy-poszukiwani-pr zez-Interpol,galeria.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones