Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 871 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Słuchajcie, szukam tego wydania programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego, gdzie mówili, że Roman Polański to satanista i że w jego filmach są satanistyczne rzeczy np. w Dziecku Rosemary, że jest scena jak kobieta śpiewa kołysankę i że później matki na całym świecie też nuciły tę kołysankę swoim dzieciom i dlatego te dzieci wyrosły na szatańskie i dlatego świat jest taki zły. W tym programie chyba też Korwin-Mikke występował. Wiem, bo oglądałem to lata temu w TVP, ale nie mogę znaleźć, bo nie wiem kiedy to było nadawane dokładnie, ale wszystkie odcinki są na stronach tvp.pl. Ktoś kojarzy, pomoże?

Axel

Czy tylko dla mnie ten post wydaje sie śmieszny? Serio? Polański wpadłna misterny plan żeby zmienić świat w zły poprzez kołysenke w filmie? Oglądałem "Dziecko Rosemary" i nawet takowej nie pamiętał.. bo to jakaś bzdeta. Nie rozumiem tych wszystkich szumów wokół tego filmu. To dobry film grozy. Tyle. A od razu wszyscy mówia że reżyser jest satanistą. W innych jego filmach NIE MA żadnych satanistycznych wątków. Czemu wszyscy czepiają sie akura tego jednego filmu. Zupełnei jakby mało filmów o szatanie powstawało przedtem i pwostaje do dzisiaj.
To tylko ciemnota wymyślana prze paranoików którzy nie potrafia fikcji odróżnić od rzeczywistości.
Czytam o tym tutaj pierwszy raz i to wydaje mi sie absurdalne. Załamuje mnei to że to było ponoćw telewizji. Musieli zrobićz siebie niezłe pośmiewisko.

mim1312

Co do tego, że w żadnym filmie Polańskiego poza "Dzieckiem Rosemary" nie ma satanistycznych wątków to nieprawda. A "Dziewiąte Wrota"?

DeenWelt

Nie widziałem więc nie wiem, a zreszta... co za różnica?

mim1312

Bo jest śmieszny.

Axel

Ile lat temu w przybliżeniu?

zbawiony

Nie wiem precyzyjnie, to było jakoś około 2009-2011 roku.

Axel

Nie ma szatana, szkoda czasu na takie bzdury. Aferę robią, aby oglądalność wzrosła, reklamy były i kasa się kręciła. To zwykły amator małych dziewczynek i tyle.

Axel

tutaj o tym odcinku mowa: http://www.polskatimes.pl/artykul/169937,roman-polanski-zgrzeszyl-ale-satanista- nie-byl,id,t.html?cookie=1