Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 757 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Zastanawiam się dlaczego w biografii jest napisane o Polańskim, że jest ''polskiego pochodzenia'', przecież on jest Polakiem, polskiego pochodzenia byłby jakby nigdy nie mieszkał w Polsce, nie mówił po polsku, a jego rodzice np wyemigrowaliby z Polski zanim się urodził ...może się mylę...

doma175

Wiesz moim zdaniem powinno być napisane, że jest francuzem o polsko-żydowskim pochodzeniu. Urodził się we Francji i to jest w tej sytuacji najważniejsze. Jego prawdziwe nazwisko to jeśli się nie mylę Liebling . Jego ojciec po wojnie zmienił nazwisko na Polański ale pojęcia nie mam dlaczego..

kkrajewska2

Widzę,ze nie wiesz kiedy następuje narodowość człowieka,a wiec:jesli rodzice są np.Polakami to wtedy dziecko jest narodowosci polskiej itd.Według twojej teorii,gdyby moja matka bedoc w ciązy urodziła mnie w Somalii to znaczy,ze nie jestem Polakiem tylko Somalijczykiem?;)

Berith7777

Człowieku pomyśl. Rodzice są Polakami ale on URODZIŁ SIĘ WE FRANCJI i w metryce tak ma napisane.

kkrajewska2

Nie mówię o metryce i sprawach urzedowych,tylko o narodowości ludzi.

Berith7777

Źle kombinujesz papier to papier a z biurokracja nie wygrasz.

Berith7777

Do tego pochodzenie a narodowość to kompletnie dwie różne sprawy..

doma175

Jest Polakiem żydowskiego pochodzenia tak dokładnie .Ale fakt urodził się w Polsce mieszkał przez swoje młode lata w Polsce więc jest teoretycznie Polakiem .Myślę ,że ten przydomek "polskiego pochodzenia " to jeszcze z czasów gdy mieszkał w USA mając obywatelstwo USA był jakby nie było Amerykaninem polskiego pochodzenia

Danio31b

nie urodził się w Polsce tylko we Francji!! Ale jest Polakiem!!

Danio31b

Nigdy nie miał amerykańskiego obywatelstwa!!!!

doma175

W 1975 r. przyjął obywatelstwo francuskie. Być może zrzekł się wówczas polskiego?

magmos

A nie! Ma podwójne obywatelstwo: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/8283707.stm W zaistniałych okolicznościach najlepsze wydaje się określenie "polsko-francuski reżyser".

magmos

Ale przecież pochodzenie a obywatelstwo to nie to samo . O Januszu Kamińskim też czytałam kiedyś, że jest polskiego pochodzenia...nie rozumiem tego. Jest też kwestia pochodzenia a narodowości,

doma175

Rzeczywiscie zeszlam z tematu, przepraszam zatem za
zasmiecanie watku! ;-)

magmos

Jak mógł przyjąć obywatelstwo francuskie skoro urodził się w Paryżu ???????!!!!

kkrajewska2

Być może nie rozdają go od tak, wszystkim urodzonym na terenie Francji.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130819/STYLZYCIA03/1 30819606

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones