Ryszard Brylski 

5,8
77 ocen pracy reżysera
Ryszard Brylski - reżyser filmowy, scenarzysta. Absolwent Wydziału Grafiki ASP i Wydziału Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 1987 - 1990 przebywał w USA, gdzie realizował cykl reportaży telewizyjnych dla stacji WNYC, PBS, oraz dla TVP - współautor i reżyser cyklicznego programu "New York, New York". Jest także twórcą wielu filmów reklamowych, które realizuje dla międzynarodowych sieciowych agencji reklamowych. W 1995 roku debiutował filmem fabularnym "Deborah". W latach 2001 - 2002 współpracował z TVP reżyserując kilkadziesiąt odcinków telenoweli "Plebania". W roku 2003 realizuje "Żurek", który jest jego drugim filmem fabularnym.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 kwietnia 1950

miejsce urodzenia: Głowno, Polska

W latach 1987-1990 przebywał w USA, gdzie realizował cykl reportaży telewizyjnych dla stacji WNYC, PBS oraz dla TVP, z którą współpracuje do dziś.
W 2007 roku wyreżyserował spot do kampanii reklamowej mBanku.
W 1975 roku ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Polska). W 1982 roku został absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska). W 2016 roku uzyskał na tym Wydziale stopień doktora habilitowanego sztuki filmowej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To są jego jedyne ciekawe produkcę.

Żurek zrobił więc daję 7\10 ale gdyby nie to przyznałbym chyba maksymalnie 2\10!

widze ze zdjecie tu zamieszczone spelnia wszystkie wymogi filmwebu, nie dość że pięknie wykadroane portretowe to jeszcze 150x200, gratuluje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones