Sacha Baron Cohen

Sacha Noam Baron Cohen

8,3
18 668 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sacha Baron Cohen

Genialny koleś - świetnie szydzi właściwie ze wszystkiego. Od pochodzenia i różnic kulturowych
poprzez religię, zakłamanie i fałsz (scena w Bruno, gdzie aktorka siedząca na meksykaninie mówi o
pomaganiu ludziom) na orientacji kończąc. To nie jest błazen, wręcz przeciwnie - inteligentny facet,
który poprzez odpowiednią manipulację pokazuje jak jest naprawdę.
Cenię go przede wszystkim za to, że w oprócz reżyserowanych (Dyktator, Ali G) i improwizowanych
(Borat, Bruno) komediach potrafi grać również w całkiem poważnych filmach. Swoją drogą musi
mieć odwagę - podczas kręcenia dość kontrowersyjnych zdjęć do powyższych komedii miał
styczność z prawdziwymi ludźmi, nie aktorami. Nie mógł zupełnie przewidzieć co się stanie, jedno
słowo za dużo i... Nie zdziwiłbym się, jakby go ktoś zlinczował :)

oyvinddev

Pythoni też szydzili ze wszystkiego. Kilkadziesiąt lat wcześniej.
Cohen nie jest pierwszym i nie jest ostatnim komikiem o takiej "charakterystyce".

per333

napisałem to 2 lata temu. Jak ten czas leci :)

wracając do tematu: nie stwierdziłem oryginalności Cohena ani nie znieważyłem Montiego Pythona. Tego pierwszego cenię za brak jakichkolwiek barier i granic. Tych drugich za bycie kultowymi i genialne gagi.

Że też ktoś czyta moje dawne wypociny...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
oyvinddev

Zdecydowanie to pokazał w propozycji Netflixa: The Spy. Miniserial szpiegowsko-dramatyczny oparty na faktach, genialnie zagrany.

oyvinddev

W czasach wszechobecnej cenzury i poprawności trzeba powiedzieć, że jest to bohater, którego potrzebujemy, a na którego nie zasługujemy. Może to nie poziom Monthy Pythona, ale czasy mamy inne. Obawiam się, że to może być ostatni tego typu komik. Cenzura wszystko uśmierca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones