Samantha Tamanya Anne Cecelia Mumba

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/67249/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":256,"rate":7.0078125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
256 ocen gry aktorskiej
Samantha Mumba
Mumba znana jest jako wokalistka pop i autorka piosenek, jej debiutancki album Gotta Tell You znalazł się na szczycie list przebojów w Irlandii, dotarł do drugiego miejsca w Wielkiej Brytanii i 4 w USA.
Mumba urodziła się w Dublinie, jej matka jest Irlandką, natomiast ojciec pochodzi z Zambii. W wieku trzech lat zaczęła naukę tańca, do ukończenia 15 lat uczęszczała do sławnej dublińskiej szkoły Billie Barry Stage School. W roku 1989 otrzymała główną rolę w The Hot Mikado, współczesnej wersji operetki Gilberta i Sullivana. Doskonałe recenzje otworzyły jej drogę do irlandzkiej telewizji. Któregoś wieczoru udało się jej dostać do pewnego dublińskiego klubu, udając rhytm and bluesową wokalistkę z Nowego Jorku, która znalazła się w mieście, by nagrać album. Przyjaciel przedstawił ją menedżerowi, Louisowi Walshowi, który pomógł jej później rozpocząć karierę piosenkarską.
W 2002 roku Mumba zadebiutowała na dużym ekranie jako aktorka rolę w filmie "Wehikuł czasu" Simona Wellsa.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 stycznia 1983

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 170 cm

mąż Torray Scales (od 24.02.2012)
Ma młodszego brata Omera Mumbę.
W wieku trzech lat zaczęła naukę tańca, do ukończenia 15 lat uczęszczała do sławnej dublińskiej szkoły Billie Barry Stage School.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych