Sarah Hyland 

Sarah Jane Hyland

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2186,"rate":7.221866422689844,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":40,"rate":7.225,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":20,"rate":7.35,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,2
2 186 ocen gry aktorskiej
Sarah Hyland
Sarah Jane Hyland urodziła się 24 listopada 1990r. na Manhattanie w Nowym Jorku, (Nowy Jork, USA) jako córka aktora Edwarda Marcusa Hylanda oraz nauczycielki aktorstwa, Melissy Canaday. Ma młodszego brata, Iana.

Karierę rozpoczęła w wieku 5 lat rolą córki Howarda Sterna w "Private Parts". Następnie zagrała Molly w "Annie" oraz Maddie Healy w "Lipstick Jungle". Wystąpiła w reklamie sieci restauracji Olive Garden oraz w broadwayowskiej sztuce "Grey Gardens" jako młoda Jackie Onasis.

Od 2009r. gra postać Haley Dunphy w serialu "Modern Family". Za tę rolę była trzykrotnie nominowana do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG Awards) i dwukrotnie wygrała (w latach 2011 i 2012); była również dwa razy nominowana do nagrody Teen Choice. W 2011r. zagrała główną rolę w filmie "Geek Charming", zaś w 2012r., drugoplanową postać w "Struck by Lightning".

Hyland uczęszczała do Professional Performing Arts School w Nowym Jorku. W 2012r. wyjawiła, że od urodzenia cierpi na dysplazję nerek. W kwietniu tego też roku miała przeszczep nerki podarowanej jej przez jej ojca.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 listopada 1990

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 157 cm

Aktor
Zdobyła 4 nagrody Aktor, 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej ojcem jest Edward James Hyland.
13 kwietnia 2012 roku Sarze została przeszczepiona nerka jej ojca Edwarda. Wcześniej aktorka przez lata zmagała się z wielotorbielowatością nerek.
Ma młodszego brata, Ian Donovan HylandIana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych