Sarah Hyland 

Sarah Jane Hyland

7,2
2 441 ocen gry aktorskiej
Sarah Hyland
Sarah Jane Hyland urodziła się 24 listopada 1990r. na Manhattanie w Nowym Jorku, (Nowy Jork, USA) jako córka aktora Edwarda Marcusa Hylanda oraz nauczycielki aktorstwa, Melissy Canaday. Ma młodszego brata, Iana.

Karierę rozpoczęła w wieku 5 lat rolą córki Howarda Sterna w "Private Parts". Następnie zagrała Molly w "Annie" oraz Maddie Healy w "Lipstick Jungle". Wystąpiła w reklamie sieci restauracji Olive Garden oraz w broadwayowskiej sztuce "Grey Gardens" jako młoda Jackie Onasis.

Od 2009r. gra postać Haley Dunphy w serialu "Modern Family". Za tę rolę była trzykrotnie nominowana do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG Awards) i dwukrotnie wygrała (w latach 2011 i 2012); była również dwa razy nominowana do nagrody Teen Choice. W 2011r. zagrała główną rolę w filmie "Geek Charming", zaś w 2012r., drugoplanową postać w "Struck by Lightning".

Hyland uczęszczała do Professional Performing Arts School w Nowym Jorku. W 2012r. wyjawiła, że od urodzenia cierpi na dysplazję nerek. W kwietniu tego też roku miała przeszczep nerki podarowanej jej przez jej ojca.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 listopada 1990

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 157 cm

Aktor
Zdobyła 4 nagrody Aktor, 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Wells Adams (od 20.08.2022)
Jej ojcem jest Edward James Hyland.
13 kwietnia 2012 roku Sarze została przeszczepiona nerka jej ojca Edwarda. Wcześniej aktorka przez lata zmagała się z wielotorbielowatością nerek.
Ma młodszego brata, Ian Donovan HylandIana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych