Sergey Bondarchuk

8,4
274 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sergey Bondarchuk

opinia

użytkownik usunięty

Siergiej Bondarczuk był doskonałym reżyserem i bardzo dobrym aktorem. Był także scenarzystą. Bardzo udane były jego adaptacje prozy Szołochowa i Tołstoja. Znał się na tym co robił i dlatego uważany jest za najwybitniejszego reżysera radzieckiego. W sposób paradokumentalny podszedł do bitwy pod Waterloo, tworząc film monumentalny. Film ten został bardzo różnie jednak przyjęty. Bondarcukowi zarzucano m.in. że mimo stylu paradokumentalnego nie zawsze trzymał się prawdy historycznej. Film ten też był filmem ktory pokazał okrucieństwo wszelkich wojen, bezsensowny rozlew krwi w imię przemijających juz wartości i interesów politycznych.

A można by prosic, o jakieś inne jego dzieła warte obejrzenia? Póki co tylko "Wojnę i pokój" widziałem, a warto go poznac. Nie wiem tylko, od czego zacząc.;)

_Garret_Reza_

Polecam "Los człowieka" i "Waterloo" ;
Pierwszego chyba nie muszę przedstawiać, a drugi wystarczy obejrzeć choćby dla tego epickiego rozmachu który był widoczny już w "Wojnie i pokoju"

Pozdrawiam:)

Garbul

smutne, że tak wielki reżyser nie doczekał się większej ilości tematów :(, choć wiem że jego filmy są ciężko dostępne- Los człowieka i Wojna i pokój można teraz zobaczyć na onet vod!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones