Stanisław Penksyk

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/163411/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":631,"rate":6.440570522979398,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/163411/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":176,"rate":6.198863636363637,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
631 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Penksyk
 • użytkownik usunięty

  Stanisław Penksyk nigdy nie będzie nazwany wybitnym aktorem, chyba jeszcze nigdy nie miał większej roli, ale w tych gościnnych występach nie jest taki zły. Chociażby w "Pitbullu" jako Kazio był dość naturalny, kiedy opowiadał Gebelsowi o napadzie na niego. Podobnie w "Symetrii". Aktor od epizodycznych występów, w których sprawdza się dość dobrze. 7/10.

 • Chyba ten usunięty nie widział sceny z filmu "Wszystko będzie dobrze" z Więckiewiczem. Cudeńko! Dwaj równi partnerzy, obydwaj wspaniali, świetni! Nie napiszę wybitni, bo to określenie należy się tylko jednemu polskiemu aktorowi, w dodatku nieżyjącemu, ale i Więckiewicz i Penksyk otarli się w tej scenie o warsztat aktorski najwyższego lotu.

 • krystynna Tak.
  Poza tym nigdy nie ma pewności, że nie będzie wybitnym.
  Np Krystyna Feldman stała się rozpoznawalna i wybitna w wieku 84 lat. za sprawą "Kiepskich", "To ja złodziej" czy "Mój Nikifor".
  Czy daleko nie szukając Ryszard Kotys mimo występów licznych wręcz kultowych filmów Wajdy, Hasa, Machulskiego, Agnieszki Holland, Polańskiego (w jego etiudach) dopiero Paździoch w wieku prawie 70 lat przyniósł mu szeroką publikę..
  Tak samo może być z tym aktorem...

 • krystynna A ten jedyny wybitny, to kto?