Steve MartinI

Stephen Glenn Martin

7,8
8 050 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steve Martin

Świetny aktor. Nie porównując do innych, nie wymieniając zalet (choć te będą ;) czy też wad, śmiało można wymienić za to kilka bardzo ciekawych filmów z dorobku aktora. Na pewno w mojej osobistej liście miejsce mają zapewnione takie filmy jak "Samoloty, pociągi i samochody”, które pierwszy raz widziałem x lat temu na kolonii. Wtedy pod tytułem "Jeden bilet na dwóch" co było tłumaczeniem z niemieckiego (vhs). Na filmie uśmiałem się do łez (i wtedy i teraz), i naprawdę trudno wymienić najlepszą scenę - może ta gdzie Martin wrócił do wypożyczalni samochodów, a może ta...sam nie wiem. Później "Roxanne" - niby to romantyczna komedyjka, ale wyraźnie widać pociąg aktora do inteligentnego odgrywania ról. Kolejny, rewelacyjny wprost - według mnie oczywiście - film, to "Moje błękitne niebo" (którego tytuł długo mylił mi się z „Raj na ziemii”). Oglądałem go już tyle razy, że sam nie wiem ile. Z filmem mam niewielki problem. Jest bardzo dobry, ale ze względu na sentyment (film z młodzieńczych lat) urasta do rangi rewelacji. Co by nie mówić rola Martina jest niepowtarzalna. "Ojciec panny młodej", "Cudotwórca" - pamiętam raczej pobieżnie (choć, zwłaszcza ten drugi, muszę nadrobić). "Wielka heca bowfingera" także była bardzo dobra, + świetna rola Murphy'ego. Utrzymywanie całego przedsięwzięcia na włosku wyszło zdecydowanie udanie. "Nowokaina" - wiem tylko, że nie było to nic zachwycającego. Filmu praktycznie nie pamiętam, ale tytuł kojarzy mi się niespecjalnie (oglądałem, ale praktycznie nie pamiętam). Dalej niestety nie oglądałem, choć muszę nadrobić (coś tam na pewno widziałem, tyle że tak dawno, iż nie pamiętam). Na pewno uda się z "Luney toones znowu w akcji" - choć nie nastawiam się na coś ciekawego, oraz "Różowa pantera" - tu już trochę bardziej, aczkolwiek Peter Sellers...
Na koniec wypada polecić filmy Steve'a Martin'a - gdzie film opatrzony przydomkiem komediowy wcale nie musi być prostacki, a wręcz inteligentny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones