Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/106/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":20461,"rate":8.122721274620009,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/106/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":4074,"rate":7.662493863524792,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/106/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":489,"rate":7.329243353783231,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/106/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":484,"rate":6.758264462809917,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/106/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":151,"rate":7.357615894039735,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/106/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":95,"rate":8.705263157894738,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/106/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":64,"rate":7.390625,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":10,"name":"montage","above5p":false,"career":{"name":"montażysta"},"ranking":{"name":"Montażu","link":"/person/ajax/roles/106/10","url":"/ranking/person/montage"},"rating":{"count":33,"rate":7.363636363636363,"desc":"oceny","profession":"montażu"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/106/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":14,"rate":7.357142857142857,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":false,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/106/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"zdjęć"}}]
8,1
20 461 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg
 • Opinia o Polsce tego gościa pozostawia wiele do życzenia. Taki sam ignorant jak ta Meryl Streep.

 • smile antypolski oszołom

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • smile Mógł sobie już darować to wyrażanie swojego strachu przed polskim więzieniem, to fakt. Z drugiej strony on nie wypowiadał się o całej Polsce jako nazistach i antysemitach, tylko o tej jednej konkretnej babce, a nie oszukujmy się - wszędzie mogą zdarzyć się tacy wariaci, nawet paru takich u nas się znajdzie.

 • kryst007 Ta historia ma wszystkie cechy fake news.
  Od nakręcenia "listy schindlera" upłynęło 25 lat.

 • kryst007 Problem ze Spielbergiem jest taki, że on nie jest głupcem. Dobrze wie, jak powiedzieć, by szczególnie nie obrazić, a jednak mocno uderzyć. Siła manipulacji. Tak samo jak z jego "dwoma tygodniami" w "Liście Schindlera", no bo "mógł się przecież pomylić", ale serio każdy wierzy, że to tylko scenariuszowa pomyłka, czy kolejne poniżenie Polaków, bo w tym "historycznym" filmie dali się szybko pokonać?

  Wątpię, by Spielberg kiedykolwiek spotkał kobietę, która byłaby w stanie mówić o Niemcach pozytywnie, przecież my głupie mecze z reprezentacją Niemiec przeżywamy jak II wojnę światową i jesteśmy mocno nastawieni na wygrywanie Polski. Bądźmy szczerzy, ta wypowiedź miała uderzyć NAS. A co do wariatów to jakoś tych izraelskich stawia się na piedestał i uważa się za autorytety (patrz: Michnik). Co do samych Żydów, bądźmy szczerzy w Polsce się ich zazwyczaj nie lubi i większość osób na nich narzeka, ale nikt nie ma zamiaru ich prześladować. Ten brak sympatii wynika z tego właśnie, że to Żydzi ku*ewsko nas traktują na arenie międzynarodowej. Jest akcja to i jest reakcja. Sądzę też, że Żydom o to właśnie chodzi. Oni by się cieszyli, gdyby PRAWDZIWY antysemityzm u nas wystąpił, bo mieliby pretekst do tego, byśmy oddawali im kasę. A wypowiedź Spielberga to kolejny tego przykład.

 • janusztypowy Dobrze powiedziane. A pamiętacie tę scenę z Listy gdzie dzieci rzucają kamieniami i krzyczą "Good bye Jews"? Skądś mu się pomysł w głowie wziął. Pomijam fakt że to w tym antysemickim kraju - Polsce - nakręcił film który przyniósł mu Oskara.... Polska ekipa w d....e mu właziła bez wazeliny bo Wielki Spielberg przyjechał...no i mamy podziękowanie... zaprośmy go jeszcze raz...

 • mantamaris Przykro mi, ale akurat ten pomysł wziął się z opowieści jednej z "Żydówek Schindlera". Odsyłam do dokumentu "Voices from the List".

 • mantamaris Nikt go nie musiał zapraszać i łaski mu robić. U siebie był. Przecież tym krajem i tak rządzą Żydzi. Jakby ktoś udawał, że tutaj rządzi i by go nie chciał wpuścić, to by zaraz mu pokazano, kto tutaj rządzi i wtedy to już cały świat by wiedział oficjalnie. A tak przynajmniej nam i reszcie świata się wydaje, że w Polsce rządzą Polacy i że my łaskawie wpuściliśmy tutaj Spielberga.

 • janusztypowy Masz sporo racji, ale my tez nie jesteśmy niestety kryształowi, a jak trzeba to nie potrafimy zripostować - patrz spotkanie Dudy z tym dziennikarzem - mógł mu wyjechać z tysiącami Żydów z UB i by gościa zamknął

 • kryst007 Dokładnie

 • smile https://www.youtube.com/watch?v=j3mR_f0o0Fk

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Alfred_Hugecock ....znajdź dziewczynę....

 • smile Moim zdaniem cały ten hejt za ta opinie jest niewłaściwy, ponieważ Polska sama prowokuje do takich opin.

 • gabryjelka2002 Niestety masz rację

 • gabryjelka2002 Brednie.
  Przestańcie mieć kompleks niższości, kompleks "polaczka" i przepraszać za to, że mamy własne zdanie i się bronimy.

 • mippek Faktycznie wypowiedziałam się jednostronnie, ale nie można też mówić, że jesteśmy w takich sytuacjach bez winny.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • smile Spielberg to pieprzony polakożerca.

 • smile Powiedział prawdę zgodną zresztą z badaniami naszych najlepszych historyków- Grossa, Zaremby, Tokarskiej-Bakir, Grabowskiego, Snydera- których nie przestraszy żaden minister. Pierwsi pójdą siedzieć jak się władza odważy, ale dalej będą pisać o mordach pod Łomżą, o NORze, Młocie i Pługu, o szmalcownikach, wreszcie o ostatniej fazie holocaustu: pogromach zaraz po wojnie (w Kielcach, Lublinie, Krakowie, niedoszłym pogromie w Kaliszu). Polacy są niedouczeni. Nie czytają książek. Przyjmują tylko to, co chcą usłyszeć. Nie wiedzą o sobie NIC.

 • Phanes Hazarski reżyser to badziewna ocena, ma wielki talent ale niestety środowisko robi swoje.

 • Phanes Nie sadze, żeby skłamał, w Polsce, tak jak wszędzie na świecie znaleźć można mnóstwo oszołomów. Dziwne jednak, ze mówi o tym po 25 latach! Po co? Żeby jeszcze bardziej umacniać wizerunk Polski jako kraju pełnego antysemitów i faszystów? Dobry czas na dyskusje na ten temat był właśnie 25 lat temu...

 • alicjadsd Czas na dyskusję był w latach 50 i 60 XX wieku. Zamiast tego było "odżydzanie" wojska w 1955/1956, a potem ekspatriacja Żydów 1968 jako temat zasłaniający protesty studentów- ależ te chłopy się wtedy cieszyły!

 • Phanes Mnie chodzi o to, źe to o czym powiedział wydarzyło się 25 lat temu. No i wtedy trzeba było to poruszyć.

 • smile Cóż, jak się wejdzie na tutejsze fora takich filmów jak "Pokłosie", "Ida", czy nawet właśnie "Lista Schindlera", to niestety opinia jaką sobie można wyrobić jest jeszcze gorsza. I czyja to wina?

 • Sqrchybyk To najlepiej udawać że nic się nie stało i nie reagować? Takim sposobem to pograzymy się. Na miejscu naszego rządu zerwalbym dożywotnio kontakt z izraelem czytaj z żydami bo zeoro korzyści z tego tylko same problemy. Wyrzucilbym zydowska ambasador z Polski, a naszemu kazał wracać do kraju. Czytam twoje komentarze od dłuższego czasu na podobny temat i wszystkie sa przeciwko Polakom. Pytanie do ciebie. Jesteś żydem? Czy pisanie w jewish post o polskich obozach śmierci jest w porządku? Powinniśmy reagować czy udawać że okej jest? Bo jak zareagujemy to od razu jesteśmy antysemitami. Antysemityzm nie wziął się z niczego zapamiętaj wszystko ma swój powód. Uważasz że Polska powinna zapłacić żydom 100 miliardów dolarów za stracone mienie? Bo tyle oczekują i to nie jest kłamstwo tylko prawda.

 • smile Tak samo jak my mieliśmy Leppera za idiotę, a dzisiaj się okazuje, że to bohater narodowy.
  Albo tak sam jak nam się wydawało, że Kaddafi czy Husajn to tyrani.

 • Mowiacy_do_reki Tylko kto o tym wie, skoro wiedza Polaka o historii i o świecie pochodzi z TVN ?

 • pcsik Większość ludzie to debile i motłoch.

 • Mowiacy_do_reki Bo Ci co mają wiedzę i stosują ją do zła nie mają w interesie tych "debili i motłoch" uczyć wartościowych rzeczy. Żyjemy w świecie kłamstwa, a o wiedzę trzeba zawalczyć, zapracować, trud. Jak Ktoś w życiu myśli, że wiedza, którą dostaje się za darmo ma wartość, to znaczy, że nie zna życia,a życie robi swoje o czym ludzie się przekonują jak zaboli. Pozdrawiam.

 • dzenero W dawnych czasach wiedza była powszechnie dostępna. Wiedza jest dla wszystkich, o widzę nie powinno się walczyć. Chyba żyjemy po to, żeby dążyć do ideału. To że ktoś nas zniewolił, nam to zabrał, nie znaczy, że to słuszne. Widać, że kupili cię propagandą, że tak ma być i już.
  Debile, to debile. Oni będą debilami tak czy siak. Ale prawda jest ukrywana nawet przed tymi mądrymi.
  Dlaczego monopoly w wielu krajach jest zakazana? Bo uczy zarządzaniem pieniędzmi.
  O Lepperze wiemy, nie dlatego, że się wysililiśmy, tylko dlatego, że to ktoś zrobił za nas - tutaj Sumliński. Więc twoja opinia nie ma sensu. Jeśli uważasz się za tego, który zasługuje na wiedzę, na którą trzeba zapracować, to odpowiedz, w jaki sposób przyczyniłeś się do wiedzy o Lepperze.

 • Mowiacy_do_reki Wybacz, ale mnie w życiu nikt nie kupił. Ja znam prawa natury i tego się trzymam. To jest dla mnie wiedza i mało kto to rozumie. Prawdziwość tej wiedzy każdy może sprawdzić na swoim życiu. Systemowa propaganda mnie nie interesuje, bo już w życiu poznałem jej ponadto. Jeśli mi wymienisz prawa natury, to możemy rozmawiać, jeśli nie to nie masz wiedzy i nie mamy o czym rozmawiać- a ja nie będę tłumaczył komuś coś, jeśli nie ma podstaw wiedzy- bo to poleci jak kamień w wodę.

 • dzenero A jakie masz te podstawy wiedzy?

 • Mowiacy_do_reki Prawa natury. Znasz?