Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
23 379 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg
 • Opinia o Polsce tego gościa pozostawia wiele do życzenia. Taki sam ignorant jak ta Meryl Streep.

 • smile antypolski oszołom

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • smile Mógł sobie już darować to wyrażanie swojego strachu przed polskim więzieniem, to fakt. Z drugiej strony on nie wypowiadał się o całej Polsce jako nazistach i antysemitach, tylko o tej jednej konkretnej babce, a nie oszukujmy się - wszędzie mogą zdarzyć się tacy wariaci, nawet paru takich u nas się znajdzie.

 • kryst007 Ta historia ma wszystkie cechy fake news.
  Od nakręcenia "listy schindlera" upłynęło 25 lat.

 • kryst007 Problem ze Spielbergiem jest taki, że on nie jest głupcem. Dobrze wie, jak powiedzieć, by szczególnie nie obrazić, a jednak mocno uderzyć. Siła manipulacji. Tak samo jak z jego "dwoma tygodniami" w "Liście Schindlera", no bo "mógł się przecież pomylić", ale serio każdy wierzy, że to tylko scenariuszowa pomyłka, czy kolejne poniżenie Polaków, bo w tym "historycznym" filmie dali się szybko pokonać?

  Wątpię, by Spielberg kiedykolwiek spotkał kobietę, która byłaby w stanie mówić o Niemcach pozytywnie, przecież my głupie mecze z reprezentacją Niemiec przeżywamy jak II wojnę światową i jesteśmy mocno nastawieni na wygrywanie Polski. Bądźmy szczerzy, ta wypowiedź miała uderzyć NAS. A co do wariatów to jakoś tych izraelskich stawia się na piedestał i uważa się za autorytety (patrz: Michnik). Co do samych Żydów, bądźmy szczerzy w Polsce się ich zazwyczaj nie lubi i większość osób na nich narzeka, ale nikt nie ma zamiaru ich prześladować. Ten brak sympatii wynika z tego właśnie, że to Żydzi ku*ewsko nas traktują na arenie międzynarodowej. Jest akcja to i jest reakcja. Sądzę też, że Żydom o to właśnie chodzi. Oni by się cieszyli, gdyby PRAWDZIWY antysemityzm u nas wystąpił, bo mieliby pretekst do tego, byśmy oddawali im kasę. A wypowiedź Spielberga to kolejny tego przykład.

 • janusztypowy Dobrze powiedziane. A pamiętacie tę scenę z Listy gdzie dzieci rzucają kamieniami i krzyczą "Good bye Jews"? Skądś mu się pomysł w głowie wziął. Pomijam fakt że to w tym antysemickim kraju - Polsce - nakręcił film który przyniósł mu Oskara.... Polska ekipa w d....e mu właziła bez wazeliny bo Wielki Spielberg przyjechał...no i mamy podziękowanie... zaprośmy go jeszcze raz...

 • mantamaris Przykro mi, ale akurat ten pomysł wziął się z opowieści jednej z "Żydówek Schindlera". Odsyłam do dokumentu "Voices from the List".

 • mantamaris Nikt go nie musiał zapraszać i łaski mu robić. U siebie był. Przecież tym krajem i tak rządzą Żydzi. Jakby ktoś udawał, że tutaj rządzi i by go nie chciał wpuścić, to by zaraz mu pokazano, kto tutaj rządzi i wtedy to już cały świat by wiedział oficjalnie. A tak przynajmniej nam i reszcie świata się wydaje, że w Polsce rządzą Polacy i że my łaskawie wpuściliśmy tutaj Spielberga.

 • mantamaris Obejrzyj sobie Shoah i glosy prawdziwych Polaków żyjących wtedy - można przeżyć szok. Zreszta ja znam takie rodziny, które maja na sumieniu Zydow w Polsce, wiec skąd to oburzenie.

 • janusztypowy Masz sporo racji, ale my tez nie jesteśmy niestety kryształowi, a jak trzeba to nie potrafimy zripostować - patrz spotkanie Dudy z tym dziennikarzem - mógł mu wyjechać z tysiącami Żydów z UB i by gościa zamknął

 • kryst007 Dokładnie

 • kryst007 Albo kłamie albo trafił na idiotkę z Polski. Ale raczej to pierwsze, bo na tym samym panelu dyskusyjnym na festiwalu Tribeca sugerował antysemityzm Polaków innym przykładem, jakoby Ralph Finnes miał pokłócić się w hotelu z jakimś polskim biznesmenem, który zacisnął pętlę wokół innego aktora, usłyszawszy, że ten jest Żydem.

  While the cast recalled mirthful moments during the arduous wintertime shoot — Fiennes “was the wild child of the bunch,” Davidtz laughed — they also remembered the ominous reality of sensing that the passage of 50 years had not erased anti-Semitism. At a hotel in Poland, Spielberg and Kingsley recalled, the actor scuffled with a businessman and physically ejected him from the hotel. The scrape began when the man mimed tightening a noose around the neck of cast member Michael Schneider, who had replied affirmatively to the man’s question about whether he was Jewish. When Fiennes was in his S.S. uniform shooting a scene, Spielberg recalled, a woman in an upper floor of an adjacent apartment building called down to him that she wished the S.S. were still there to “protect us.” Swastikas were regularly painted on walls around the sets, the group remembered, shaking their heads. “It was just for us,” Kingsley said, as the crowd gasped.
  **https://deadline.com/2018/04/schindlers-list-tribeca-film- festival-steven-spielberg-1202378062/**

  Oni (Kingsley i Spielberg to przedstawiciele narodu wybranego) muszą szukać wroga wszędzie, a do tego jako amerykańscy Żydzi przesiąkli już stereotypem Polacka (to nie przypadek, że przez "C", bo Polack to pejoratywne określenie głupiego, prymitywnego Polaka) powstałego w oparciu o polish jokes, budowane od lat 40-tych XXw. przez sowietów, a wcześniej jeszcze przez środowiska emigracyjne żydowskie i niemieckie w ameryce. Polecam film dokumentalny POLACK i książkę amerykańskiego prof. polskiego pochodzenia Biskupskiego (wyszła w oryginale po angielsku na jego uniwersytecie, przetłumaczona na polski) pt. 'Hollywood's War with Poland, 1939-1945' albo "Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce". "Krytyka kultury" Kevina Macdonalda też jest idealną lekturą jeśli chce się przyjrzeć motywacji postaw amerykańskich Żydów.

 • użytkownik usunięty

  kryst007 Tym bardziej, że sam jest Żydem jak i jego rodzina, tym bardziej, że współpracuje nieprzerwanie z Januszem Kamińskim to powinien być mimo wszystko trochę bardziej doedukowany.

 • smile https://www.youtube.com/watch?v=j3mR_f0o0Fk

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Alfred_Hugecock ....znajdź dziewczynę....

 • smile Moim zdaniem cały ten hejt za ta opinie jest niewłaściwy, ponieważ Polska sama prowokuje do takich opin.

 • gabryjelka2002 Niestety masz rację

 • gabryjelka2002 Brednie.
  Przestańcie mieć kompleks niższości, kompleks "polaczka" i przepraszać za to, że mamy własne zdanie i się bronimy.

 • mippek Faktycznie wypowiedziałam się jednostronnie, ale nie można też mówić, że jesteśmy w takich sytuacjach bez winny.

 • mippek mamy bronic prześladowanie? Fajnie macie

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • smile Spielberg to pieprzony polakożerca.

 • smile Powiedział prawdę zgodną zresztą z badaniami naszych najlepszych historyków- Grossa, Zaremby, Tokarskiej-Bakir, Grabowskiego, Snydera- których nie przestraszy żaden minister. Pierwsi pójdą siedzieć jak się władza odważy, ale dalej będą pisać o mordach pod Łomżą, o NORze, Młocie i Pługu, o szmalcownikach, wreszcie o ostatniej fazie holocaustu: pogromach zaraz po wojnie (w Kielcach, Lublinie, Krakowie, niedoszłym pogromie w Kaliszu). Polacy są niedouczeni. Nie czytają książek. Przyjmują tylko to, co chcą usłyszeć. Nie wiedzą o sobie NIC.

 • Phanes Hazarski reżyser to badziewna ocena, ma wielki talent ale niestety środowisko robi swoje.

 • Phanes Nie sadze, żeby skłamał, w Polsce, tak jak wszędzie na świecie znaleźć można mnóstwo oszołomów. Dziwne jednak, ze mówi o tym po 25 latach! Po co? Żeby jeszcze bardziej umacniać wizerunk Polski jako kraju pełnego antysemitów i faszystów? Dobry czas na dyskusje na ten temat był właśnie 25 lat temu...

 • alicjadsd Czas na dyskusję był w latach 50 i 60 XX wieku. Zamiast tego było "odżydzanie" wojska w 1955/1956, a potem ekspatriacja Żydów 1968 jako temat zasłaniający protesty studentów- ależ te chłopy się wtedy cieszyły!

 • Phanes Mnie chodzi o to, źe to o czym powiedział wydarzyło się 25 lat temu. No i wtedy trzeba było to poruszyć.

 • smile Cóż, jak się wejdzie na tutejsze fora takich filmów jak "Pokłosie", "Ida", czy nawet właśnie "Lista Schindlera", to niestety opinia jaką sobie można wyrobić jest jeszcze gorsza. I czyja to wina?

 • Sqrchybyk To najlepiej udawać że nic się nie stało i nie reagować? Takim sposobem to pograzymy się. Na miejscu naszego rządu zerwalbym dożywotnio kontakt z izraelem czytaj z żydami bo zeoro korzyści z tego tylko same problemy. Wyrzucilbym zydowska ambasador z Polski, a naszemu kazał wracać do kraju. Czytam twoje komentarze od dłuższego czasu na podobny temat i wszystkie sa przeciwko Polakom. Pytanie do ciebie. Jesteś żydem? Czy pisanie w jewish post o polskich obozach śmierci jest w porządku? Powinniśmy reagować czy udawać że okej jest? Bo jak zareagujemy to od razu jesteśmy antysemitami. Antysemityzm nie wziął się z niczego zapamiętaj wszystko ma swój powód. Uważasz że Polska powinna zapłacić żydom 100 miliardów dolarów za stracone mienie? Bo tyle oczekują i to nie jest kłamstwo tylko prawda.

 • smile Tak samo jak my mieliśmy Leppera za idiotę, a dzisiaj się okazuje, że to bohater narodowy.
  Albo tak sam jak nam się wydawało, że Kaddafi czy Husajn to tyrani.

 • Mowiacy_do_reki Tylko kto o tym wie, skoro wiedza Polaka o historii i o świecie pochodzi z TVN ?

 • pcsik Większość ludzie to debile i motłoch.

 • Mowiacy_do_reki Bo Ci co mają wiedzę i stosują ją do zła nie mają w interesie tych "debili i motłoch" uczyć wartościowych rzeczy. Żyjemy w świecie kłamstwa, a o wiedzę trzeba zawalczyć, zapracować, trud. Jak Ktoś w życiu myśli, że wiedza, którą dostaje się za darmo ma wartość, to znaczy, że nie zna życia,a życie robi swoje o czym ludzie się przekonują jak zaboli. Pozdrawiam.

 • dzenero W dawnych czasach wiedza była powszechnie dostępna. Wiedza jest dla wszystkich, o widzę nie powinno się walczyć. Chyba żyjemy po to, żeby dążyć do ideału. To że ktoś nas zniewolił, nam to zabrał, nie znaczy, że to słuszne. Widać, że kupili cię propagandą, że tak ma być i już.
  Debile, to debile. Oni będą debilami tak czy siak. Ale prawda jest ukrywana nawet przed tymi mądrymi.
  Dlaczego monopoly w wielu krajach jest zakazana? Bo uczy zarządzaniem pieniędzmi.
  O Lepperze wiemy, nie dlatego, że się wysililiśmy, tylko dlatego, że to ktoś zrobił za nas - tutaj Sumliński. Więc twoja opinia nie ma sensu. Jeśli uważasz się za tego, który zasługuje na wiedzę, na którą trzeba zapracować, to odpowiedz, w jaki sposób przyczyniłeś się do wiedzy o Lepperze.

 • Mowiacy_do_reki Wybacz, ale mnie w życiu nikt nie kupił. Ja znam prawa natury i tego się trzymam. To jest dla mnie wiedza i mało kto to rozumie. Prawdziwość tej wiedzy każdy może sprawdzić na swoim życiu. Systemowa propaganda mnie nie interesuje, bo już w życiu poznałem jej ponadto. Jeśli mi wymienisz prawa natury, to możemy rozmawiać, jeśli nie to nie masz wiedzy i nie mamy o czym rozmawiać- a ja nie będę tłumaczył komuś coś, jeśli nie ma podstaw wiedzy- bo to poleci jak kamień w wodę.

 • dzenero A jakie masz te podstawy wiedzy?

 • Mowiacy_do_reki Prawa natury. Znasz?

 • smile powiedział prawdę. w Polsce jest zdecydowana nadreprezentacja neofaszystowskiego prawactwa, co widać po wynikach wyborczych pisu i obecności (o zgrozo) konfederacji w sejmie. W Polsce jeśli nie jesteś białym cispłciowym heteroseksualnym katolikiem, to jesteś traktowany jak dziwak, a gdy masz czelność walczyć o swoje, to jesteś wrogiem ojczyzny, ideologią, którą trzeba zwalczać razem z człowiekiem. Taki wygląd tego narodu i Spielberg nie powiedział niczego odkrywczego

 • Ush Antysemicki kraj w którym w każdej dziurze czczą Żydowskiego Króla? A nawet wierzą, że u nich mieszka... O Jego Matce nie wspomnę...

 • smile dobrze wiesz, że to tak nie działa. polscy katolicy nie mają zielonego pojęcia o swojej religii i wyznają ją bo
  a) muszą (poniżej 18+)
  b) bo tak zostali wychowani
  c) bo co ludzie powiedzą
  Ich wiedza o tej religii jest zerowa i ogranicza się do łażenia do kosciola i nienawisci do inności. Nawet jak im wytłumaczysz, że Jezus i Maryja byli Żydami, to stwierdzą, że dla nich mogą zrobić wyjątek

 • Ush Oczywiście zapytałeś wszystkich polskich katolików? Dobre. To ilu zapytałeś?

 • smile łatwo to interpolować. wystarczy spojrzeć na wspaniałą laicyzację której jesteśmy świadkami. dzisiejsza młodzież napawa mnie radością i optymizmem. tylko oni są w stanie zniszczyć zacofano-prlowską mentalność katopolaczków https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Po-powrocie-do-szkol-u...

 • Ush No ale przecież bramy piekielne Go nie przemogą.

 • Ush oni w ogóle tego nie biorą pod uwagę. sa ludzie wierzący, a tak totalnie antysemiccy, ze az zal. Zreszta spójrzcie na ten watek, obrona antysemityzmu - żenada. Tak cieżko przyznać nie do Bledu, tak narody tez to robią.