Jędrek, młody chłopak który przeżył piekło łagru, opuścił z armią Andersa Rosję i trafia do II Korpusu, który przygotowuje atak na klasztor na wzgórzach Monte Cassino.
W połowie lat 70., kiedy komunistyczna Polska otwiera się na Zachód, trzy wyemancypowane i wyrafinowane kobiety świadczą usługi seksualne, aby cieszyć się życiem na swoich warunkach.
Bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Po rezygnacji prezydenta Polski o zajęcie jego miejsca walczą Marszałkini Sejmu i zyskujący popularność polityk prawicy.
Historia zakazanej namiętności, która nigdy nie powinna była się wydarzyć. Ojciec i syn wplątani w walkę o jedną kobietę tracą kontrolę nad swoim życiem.
Grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili.
Ojciec i córka, mąż i żona, chłopak i była dziewczyna - trzy nieznane sobie pary łączy program łańcuchowego przeszczepu nerki. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Czy całej szóstce uda się wytrwać do zbiorowego zabiegu? Beata (Gabriela Muskała) z powodu choroby, nie może starać się o dziecko, o którym od dawna marzy. Jej mąż Marcin (Grzegorz Damięcki) to wdowiec. Po śmierci pierwszej żony samotnie wychowywał syna. Czy ich małżeństwo okaże się wystarczająco silne, by oboje dotrwali do zabiegu? Kamil (Mateusz Rusin) i Natalia (Maja Pankiewicz) byli parą, gdy zdecydowali się na udział w programie łączącym nieznajomych do przeszczepu. Czy po rozstaniu, oboje nadal będą zdecydowani, by poddać się operacji? Olga (Julia Wyszyńska) mimo wielu błędów ojca (Sławomir Orzechowski) jest zdecydowana, by się dla niego poświęcić i zostać dawcą. Czy Janusz zrozumie jak wiele zawdzięcza córce? Postawieni przed wyborem bohaterowie będą musieli zdecydować o tym, czy są gotowi, by zaryzykować własnym życiem dla bliskiej osoby. W sytuacji kryzysowej odżyją dawne urazy, ujawnią się skrywane napięcia i emocje. Które związki i relacje przetrwają te próbę? Kto się wycofa? Kto wytrwa do końca?
Do Dobrowic przyjeżdża Paweł Zawadzki, nauczyciel języka polskiego, który na własną rękę podejmuje śledztwo w sprawie śmierci uczennicy miejscowej szkoły średniej.
Profesor Zbigniew Religa, utalentowany kardiochirurg wierzy, że jest w stanie dokonać przeszczepu serca. Nie poddaje się mimo wielu nieudanych operacji.