Thierry Lhermitte 

7,0
693 oceny gry aktorskiej
Thierry Lhermitte
Już jako student ekonomii uczy się aktorstwa na zajęciach w Lycee Pasteur de Neuilly razem z grupą kolegów (a są wśród nich Michel Blanc, Gérard Jugnot i Christian Clavier). Ta przyjaźń skłania ich do utworzenia własnej trupy teatralnej Le Splendid. Lhermitte staje się znany szerszej widowni dopiero gdy jedna ze sztuk Splendidu zostaje przeniesiona na ekran. W 1980 zostaje pierwszym laureatem nagrody Jean'a Gabin'a za rolę w filmie "Clara et les chics types". Cztery lata później gra w telewizyjnym filmie Claude'a Zidi "Skorumpowani" (Cezar za najlepszą reżyserię i najlepszy film). Thierry Lhermitte pracuje również jako reżyser i scenarzysta. W 1994 jest współproducentem filmu "Indianin w mieście", który doczekał się remak'u amerykańskiego.
Poza aktorstwem Lhermitte interesuje sie również internetem. Napisał książkę zatytuowaną "Łatwy internet z Thierrym Lhermitte.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 listopada 1952

miejsce urodzenia: Boulogne-Billancourt, Francja

wzrost: 184 cm

żona, 3 dzieci: Astrée, Victor i Louise
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

no a gdzie Świadkowie, ktoś to aktualizuje ?

Niezły w roli detektywa.

a z nazwiska jakoś mało znany, o czym można się przekonać widząc tutaj raptem 2 tematy

Bardzo dobry i przystojny aktor, o pięknych, błękitnych oczach. Świetnie zagrał w "Kolacji dla palantów". Szkoda, że europejscy aktorzy są tak mało znani, zwłaszcza tacy przystojni, jak Thierry. J.

Czy ktos pamieta jaki jest tytuł filmu, w którym Thierry Lhermitte gra tajnego agenta?