Thierry Lhermitte 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":545,"rate":7.01651376146789,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3,"rate":7.666666666666667,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"scenariuszy"}}]
7,0
545 ocen gry aktorskiej
Thierry Lhermitte
Już jako student ekonomii uczy się aktorstwa na zajęciach w Lycee Pasteur de Neuilly razem z grupą kolegów (a są wśród nich Michel Blanc, Gérard Jugnot i Christian Clavier). Ta przyjaźń skłania ich do utworzenia własnej trupy teatralnej Le Splendid. Lhermitte staje się znany szerszej widowni dopiero gdy jedna ze sztuk Splendidu zostaje przeniesiona na ekran. W 1980 zostaje pierwszym laureatem nagrody Jean'a Gabin'a za rolę w filmie "Clara et les chics types". Cztery lata później gra w telewizyjnym filmie Claude'a Zidi "Skorumpowani" (Cezar za najlepszą reżyserię i najlepszy film). Thierry Lhermitte pracuje również jako reżyser i scenarzysta. W 1994 jest współproducentem filmu "Indianin w mieście", który doczekał się remak'u amerykańskiego.
Poza aktorstwem Lhermitte interesuje sie również internetem. Napisał książkę zatytuowaną "Łatwy internet z Thierrym Lhermitte.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 listopada 1952

miejsce urodzenia: Boulogne-Billancourt, Francja

wzrost: 184 cm

żona, 3 dzieci: Astrée, Victor i Louise
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych