Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 647 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Gość który od prawie dekady nie nakręcił niczego ciekawego 2 w rankingu rezyserów.
Rankingi filmwebowe to żart.

balech

Hmmm.. Bo jest nowatorski, oryginalny i genialny? Tak chyba to..

użytkownik usunięty
balech

A co z Dużą Rybą, najlepszym filmem w jego dorobku? Albo Sweeney Toddem? To są bardzo magiczne i dobrze napisane historie, właściwie nie tylko dobrze napisane ale i opowiedziane. Tim Burton jeszcze niedawno był na wysokim poziomie, Alicja była wpadką, nie wiem jak sprawa ma się z Mrocznymi Cieniami.

Dlatego napisałem od prawie dekady, ostatni dobrty jego film to własnie "Duża ryba".

użytkownik usunięty
balech

Dlatego wspomniałem też Sweeney Todda, o którym trudno powiedzieć, żeby był prawie dekadę temu. Sweeney ma to coś co pierwsze filmy Burtona i ciekawą historię z mrocznym klimatem. Chociaż nic na 10/10 od Dużej Ryby nie stworzył.

Z tej dekady to bym jeszcze Gnijącą Pannę Młodą dodała. Dark Shadows nie było takie złe, może nie typowo Burtonowskie ale ciekawe.

użytkownik usunięty
panna_sekretnego_okna

Dark Shadows jeszcze nie widziałem, czekam na premierę DVD. Z filmów Burtona nie podobała mi się tylko Alicja i Planeta Małp (to drugie wybitnie mi się nie podobało).

Planety małp nie oglądałam niezbyt mnie zachęca ten film, Alicja taka sobie jedyne co mi się podobało to te dziwne teksty i bajkowa kraina (no i kapelusznik ;D) ale mam sentyment do filmu bo w tym roku grałam w szkolnym przedstawieniu na podstawie filmu.

użytkownik usunięty
panna_sekretnego_okna

Równie dobrze możesz mieć sentyment do innej wersji Alicji, na pewno ta ostatnia nie była najlepsza ;<

Gnijąca i Sweeney Todd oczywiście są świetnymi filmami, Charlie też dobry, ale nie aż tak jak tamta dwójka.

Mroczne Cienie były fajne, ale głupie :D , fajne w stylu Burtona, ale w końcu film był tworzony na podstawie opery mydlanej.

balech

Zasluzone miejsce :) filmow duzo nie ma ale za to rewelacyjne!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones