Todd Lasance

Todd James Lasance

7,2
719 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Todd Lasance

W "Spartakusie" z długimi włosami i zarostem podobny do Brada choćby z "Troi" :)

kondzio_87

Mnie bardziej przypomina kolejnego z braci Hemsworth :D

LordQiuu

Dokladnie! :D

LordQiuu

Tez sie zgadzam, wykapany mlody Thor

laxman

Szkoda tylko, że w ogóle nie przypomina Juliusza Cezara...

S_E_B_A_3

Przypomina.

Demolka25

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Giulio-cesare-enhanced_1-800x1450.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Iulius_Caesar_denarius_44_BC_851830.jpg

S_E_B_A_3

Pokaż mi podobiznę Juliusza Cezara, gdy był w młodym wieku. Poza tym jak można porównywać kogoś do podobizny z monety, która swoją drogą różni się nawet od tej z popiersia?

Demolka25

Bardziej mi chodziło, że te podobizny pokazują przeciętnego faceta a nie wojowniczą bestie jaką mamy w serialu. Wybacz ale jeśli uwarzasz, że Juliusz Cezar walczyłby jak równy z równym z dwoma gladiatorami na raz to gratuluje.

S_E_B_A_3

Gratuluję, jeśli bierzesz ten serial na poważnie, jako kopię książek z historii.

Demolka25

Czy ja coś takiego powiedziałem? Stwierdziłem tylko, że ten aktor mi nie pasuję na Juliusza Cezara...

S_E_B_A_3

Napisałeś, że nie jest podobny, mimo iż nie możesz tego udowodnić. Jako iż temat dotyczy wyglądu zewnętrznego aktora w odgrywanej roli, Twoja wypowiedź została zinterpretowana tak jak powyżej. Ponadto pokazałeś mi podobizny jego twarzy, więc w dalszym ciągu odbierałem to w ten sposób, że się nie zgadzasz co do jego wyglądu.

Później natomiast piszesz, że chodzi Ci o jego posturę i pytasz czy uważam, że Cezar na równi walczyłby z dwoma gladiatorami. Odpowiedziałem sarkastycznie, że nie, bo ja nie traktuje tego serialu jako odzwierciedlenie historii, ale skoro Ty czepiasz się takich detali to najwyraźniej tak odbierasz ten serial.

Podsumowując. Pierwsze wypowiedzi dotyczyły wyglądu aktora i tego, kogo przypomina. A Ty wtrącasz, że nie przypomina Juliusza Cezara jakbyś sam najlepiej wiedział jak on wyglądał.

Demolka25

I dalej podtrzymuje to, co napisałem. Aktor ten nie pasuje do opisów historyczny Cezara ani do znanych podobizn. Ani wyglądem ani sylwetką. Gdybym miał wskazać aktora do roli Juliusza Cezara ten byłby jednym z ostatnich na liście.

Inną sprawą jest wątek Cezara w Spartakusie. Uważam, że jest to jedna z największych wad tego serialu. Ze względu na aktora, który mi do tej roli nie pasuje i ze względu na absurdalny sposób przedstawienia tej postaci, którą bądź co bądź znamy z historii. Mam prawo oczekiwać od serialu, który chociaż w minimalnym stopniu jest historyczny, że będzie się tej historii trzymał. Jeśli dzieje się inaczej mam prawo to negatywnie ocenić.

Taka kreacja Cezara jest tanim zabiegiem twórców wykorzystującym to, że nawet największy ignorant zna Juliusza Cezara.

Ty mianowicie usilnie próbujesz odebrać mi prawo negatywnej oceny doboru aktora do roli. Twierdzisz również, że aktor ten pasuję do roli Cezara. Wiec czekam na argumenty potwierdzające tą teorie.

S_E_B_A_3

1. "Ty mianowicie usilnie próbujesz odebrać mi prawo negatywnej oceny doboru aktora do roli."

Mylnie odebrałeś moje wypowiedzi. Każdy ma prawo do swojego zdania i ja go nie krytykuję. Jeśli chcesz chociaż po części odbierać ten serial jako "rekonstrukcję prawdziwych wydarzeń", możesz krytykować wygląd postaci argumentując go faktami z historii. Ale ten serial ma niewiele wspólnego z faktami, więc w moim mniemaniu dobranie aktora do roli np Cezara jest sprawą mniejszej wagi.

2. "Twierdzisz również, że aktor ten pasuję do roli Cezara. Wiec czekam na argumenty potwierdzające tą teorie."

Przeczytaj jeszcze raz moją pierwszą odpowiedź. Tylko weź pod uwagę moje późniejsze słowa: "(...) A Ty wtrącasz, że nie przypomina Juliusza Cezara jakbyś sam najlepiej wiedział jak on wyglądał.".

Teraz postaw się w miejscu użytkownika, który czyta nieuargumentowaną wypowiedź tj: "Szkoda tylko, że w ogóle nie przypomina Juliusza Cezara...". Bez rozwinięcia, ta wypowiedź wygląda jak marna prowokacja kogoś kto na siłę ogląda serial, by wyszukać w nim nieprawidłowości i ponarzekać na forum. Dlatego postanowiłem w identyczny sposób zanegować Twoją wypowiedź.
Trochę to skomplikowałem, ale myślę, że ktoś Twojego pokroju to zrozumie (to nie jest sarkazm).

Napiszę jeszcze raz na zakończenie, bo na prawdę nie o to mi chodziło, żeby przeciągać linę w swoją stronę, usiłując komuś wmówić że to ja mam rację. Może i Ty ją masz, nie zagłębiam się w to aż tak, bo dla mnie to naprawdę błahostka, traktuję serial wyłącznie jako rozrywkę (dla mnie rebelianci mogą nawet wygrać to powstanie), a jeśli będę chciał się czegoś nauczyć o Spartakusie i Rzymie, sięgnę po rzetelniejsze źródło informacji.

Ps. Jeśli od razu rozwinąłbyś swoją wypowiedź, pewnie nie byłoby dyskusji.

Demolka25

Ciesze się, że osiągneliśmy zrozumienie:)

Miłego dalszego oglądania Spartakusa, który mimo "gwałtu" na historii i tak jest świetny:)

S_E_B_A_3

Heh, celna uwaga podsumowująca całą dyskusję =)

Wzajemnie i pozdrawiam.

S_E_B_A_3

Serial jest świetny i rola Cezara jest świetna i nikt nie mówił że ten serial będzie oddawał fakty. Miłośników historii odsyłam do książek.

Aleo

A czy ktoś mówił, że ten serial nie jest dla miłośników historii?

S_E_B_A_3

Trafiłam tu po czasie i przypadkiem. Dołożę jednak swoje trzy grosze. Wszystkim wydaje się, że "znają" historię, a postać Cezara jest generalnie znana. Nie chce mi się rozpisywać, ale tylko i wyłącznie zaglądając do Plutarcha można się przekonać, że -NIEOCZEKIWANIE - postać młodego Cezara została nakreślona niezwykle realistycznie i zgodnie z obrazem pozostawionym przez historyków. Brak dowodów na jakikolwiek udział Cezara w działaniach Krassusa przeciwko rebeliantom nie wyklucza tego udziału;) A młody Cezar, to była zupełna rebelia.
Same walki są może nieco pomieszane i działania nie są ukazane chronologicznie, ale ku chwale imperium przyjmijmy, że jest to świetna zabawa, która inspiruje do dalszych poszukiwań i wzmaga zainteresowanie historia starożytna.

LordQiuu

Jak po raz pierwszy pojawił się w Spartakusie pomyślałem nawet na THOR'a by pasował :]

kondzio_87

podobny ? ? chyba do jasia z pola co ma traktor, to łon jest

kondzio_87

No stary...nawet nie wiesz jaką radość mi sprawiłeś tym postem! Myślałem, że tylko ja tak mam:)
Od kilku dni oglądam (po raz wtóry) Wojnę Potępionych, a wczoraj dodatkowo oglądałem w TV Troję, a raczej jej fragment (m.in. walkę Achillesa z Hektorem) i tak sobie patrzę na tego Pitta i patrzę, pamiętając twarz Cezara ze Spartakusa, a wcześniej na Cezara, mając cały czas przed oczami Pitta:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones