Todd McFarlane 

Todd Dean McFarlane

7,8
120 ocen scenariuszy
Todd McFarlane
Todd McFarlane urodził się 16 marca 1961 roku w Calgary w Kanadzie. Jest jednym z największych i najwybitniejszych rysowników komiksowych. Ukończył William Aberhart High School. W latach 80-tych studiował na Uniwersytecie Eastern Washington, na którym utrzymywał się ze stypendium sportowego, które otrzymywał za dobre wyniki w grze w baseball. Tam też doznał poważnej kontuzji kostki, która pozbawiła go myśli o zawodowstwie. Wtedy zaczął rysować. Rysował dla takich wielkich wydawnictw jak Marvel czy też DC Comics. Początkowo zaczynał od prostych rysunków, dopiero później dostawał coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Wydawnictwo Marvel uczyniło z Todda supergwiazdę, dzięki jego rysunkom i scenariuszowi komiksy z człowiekiem pająkiem sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Po sześciu latach współpracy z Marvelem odszedł z wydawnictwa i otworzył własna firmę - Image Comics i stworzył nowego komiksowego bohatera o pseudonimie Spawn. Z biegiem czasu wytwórnia Todda rozrosła się do takiego stopnia, że zaczęła produkować zabawki z podobiznami gwiazd filmowych czy też sportowców. Powstała także wytwórnia filmowa. Pierwszym jej filmem rozpowszechnionym na wielką skalę był ?Spawn? (1997), który odniósł ogromny sukces komercyjny.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1961

miejsce urodzenia: Calgary, Kanada

żona Wanda Kolomyjec (od 27.07.1985), 3 dzieci
Na początku lat 90 Todd McFarle odszedł z wydawnictwa Marvel. Był on wtedy twórcą samodzielnie tworzonej przez niego serii "Spider-Man". W ostatnim numerze (nr. 16 z 1991 roku) tworzonym przez niego dla Marvela, na okładce komiksu, Spider-Man żegna się Toddem.
Jest twórcą jednego z najbardziej popularnych superbohaterów lat 90, Spawna.
Zaprojektował linie koszulek hokejowych dla czołowej drużyny NHL,  Edmonton Oiler's.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

obok Romity Jr'a mój ulubieniec, spider-man w jego wykonaniu to było mistrzostwo

W odmętach pamięci mam wspomnienie sprzed poł roku temu (a może rok temu...?), że czytałem jakiś wpis na comicbook.com z wypowiedzią samego McFarlane'a, który zarzekał się, że ma już prawie napisany scenariusz do nowego Spawn'a, ma studio które wyłoży pieniądze, i nawet upatrzonego wykonawcę głównej roli. Czy ktoś z...

więcej

zabawne. 15 lat temu w przypisie do pl Spawna czytałem że McFarlane jest
czarnoskóry...

Uwielbiam Figurki postaci filmowych z McFarlane Toys!!! Mam ich większośc!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones