Tomasz Bagiński

7,8
3 690 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tomasz Bagiński

Stanley Kubrick krótkometrażówek. Powód?
Filmy pełne symboliki
Filmy z przesłaniem
Filmy artystyczne

13Gniewny

Według mnie symbolika w filmach Bagińskiego pełni rolę drugo- lub trzecioplanową...
Mam wrażenie, że w jego krótkometrażówkach chodzi tylko i wyłącznie o stronę wizualną, techniczną. Filmwebowicze zachwycają się ile to symboli zawierają w sobie Katedra i Sztuka spadania, podczas gdy ta pierwsza animacja razi swoją "pustością", a druga jest odrażająca i zawiera przesłanie, którego nikt nawet nie starał się zamaskować między wiersze, zostało ono podane na tacy.
To nie są ambitne, artystyczne filmy, tylko efekciarskie animacje. Liczę na to, że wreszcie uda się Bagińskiemu zrobić coś, co wreszcie mnie "złapie". Forma bez treści traci urok.

Porównując jego krótkometrażówki do "Jak działa jamniczek", gdzie wizualnie poziom jest nieporównywalny, wszystkie animacje Bagińskiego zostają daleko w tyle.

Narluc00

Jak można powiedzieć że ,,Katedra" razi swoją "pustością". Jeśli ktoś orientuje się chociaż trochę w filozofii średniowiecznej i gotyckiej architekturze, na pewno doszuka się symboliki.

13Gniewny

Lol, ale głupota. Nie wiem dlaczego napisałem takie dziwne coś, ale to jest...
o co mi chodziło?

13Gniewny

13Gniewny, obejrzyj sobie "Twardowskiego" Toż to dopiero pełnia artyzmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones