Totò

Antonio Griffo Focas Flavio Angelo Ducas Comneno De Curtis di Biszanzio Gagliardi

8,8
240 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Totò
None200

Skrótowa biografia tutaj:
http://buongiorno-napoli.blog.onet.pl/category/toto-symbol-neapolu/
pozdrawiam

harryroat

Buongiorno Napoli - jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy?) blogów poświęconych Neapolowi! Dla każdego miłośnika tego miejsca na Ziemi - lektura obowiązkowa :)

magmos

Włosi z północy mówią, że południe powinno należeć do Afryki, a najgorsze miasto z najgorszych to właśnie Neapol. :)

kessi8529

Dlatego warto przybyć, zobaczyć, pobyć i wyrobić sobie opinię. Stereotypy mają to do siebie, że zawierają tylko pół-prawdy i mają za zadanie podnieść samoocenę ludzi, którzy je powielają.

magmos

Mam paru znajomych w Neapolu, ale nigdy nie byłam. :) A ta "nienawiść" północ-południe jest przecież powszechnie znana i mnie osobiście bawi. Pamiętam, znajomi z południa mówili, że ci tam na północy zawsze zestresowani, smutni, a oni tu mają słońce, śmieją się, cieszą życiem. Opowiedziałam o tym komuś z północy, a on na to- "może my mniej roześmiani, bo musimy na nich pracować" ;)

None200

Totò to jeden z czołowych twórców commedia all'italiana (jednego z najlepszych włoskich towarów eksportowych - obok Sophii Loren, pizzy czy Vespy :), który miał ogromny wpływ na rozwój kilku jej podstawowych konwencji gatunkowych.

None200

Widziałem tylko "Operację Święty January". Sympatyczny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones