Urszula Antoniak 

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":133,"rate":6.639097744360902,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":76,"rate":5.868421052631579,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autorka materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":43,"rate":7.372093023255814,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
6,6
133 oceny pracy reżysera
Urszula Antoniak
Urszula Antoniak urodziła się w Częstochowie. Pierwszym poważnym krokiem w jej karierze filmowej były studia ukończone na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.
W kolejnych latach Polka podjęła decyzję o wyjeździe do Holandii, gdzie rozpoczęła studia w Amsterdamie na wydziale reżyserii. Po ukończeniu kolejnego fakultetu, Urszula Antoniak zajęła się tworzeniem filmów dokumentalnych. Ostatecznie jednak zdecydowała się zmierzyć z filmem fabularnym, co zaowocowało jej oficjalnym debiutem - filmem Nic osobistego. Obraz, będący koprodukcją holendersko-irlandzką, zdobył liczne nagrody na festiwalach międzynarodowych.
W roku 2011 na Festiwalu w Cannes miała miejsce premiera drugiego filmu Urszuli Antoniak: Code Blue. Został on zaprezentowany w ramach programu "Piętnastka Reżyserów", który promuje młode talenty filmowego światka.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1968

miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska

mąż Jacek Lenartowicz (do 17.07.2004, jego śmierć)
Ukończyła Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Polska).
W 1993 roku ukończyła holenderską Akademię Filmową - Nederlandse Film en Televisie Academie (NFTA) w Amsterdamie (Holandia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych