Urszula Antoniak 

6,1
151 ocen pracy reżysera
Urszula Antoniak
Urszula Antoniak urodziła się w Częstochowie. Pierwszym poważnym krokiem w jej karierze filmowej były studia ukończone na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.
W kolejnych latach Polka podjęła decyzję o wyjeździe do Holandii, gdzie rozpoczęła studia w Amsterdamie na wydziale reżyserii. Po ukończeniu kolejnego fakultetu, Urszula Antoniak zajęła się tworzeniem filmów dokumentalnych. Ostatecznie jednak zdecydowała się zmierzyć z filmem fabularnym, co zaowocowało jej oficjalnym debiutem - filmem Nic osobistego. Obraz, będący koprodukcją holendersko-irlandzką, zdobył liczne nagrody na festiwalach międzynarodowych.
W roku 2011 na Festiwalu w Cannes miała miejsce premiera drugiego filmu Urszuli Antoniak: Code Blue. Został on zaprezentowany w ramach programu "Piętnastka Reżyserów", który promuje młode talenty filmowego światka.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1968

miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska

mąż Jacek Lenartowicz (do 17.07.2004, jego śmierć)
Ukończyła Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Polska).
W 1993 roku ukończyła holenderską Akademię Filmową - Nederlandse Film en Televisie Academie (NFTA) w Amsterdamie (Holandia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ta pani...

użytkownik usunięty

Musi być fascynującą osobą.

Świetny debiut, brawo. Czekamy na kolejne filmy.

Posiadalibyśmy w Polsce Europejskie zagłębie filmowe, na wzór Rumunii, Węgier, Danii, Finlandii itd.
A tak.
Bida panie,
Bida

za fenomenalną "Strefę nagości". Obejrzałam ją po 4 latach i żadna scena nie była dla mnie zbyt długa, erotyzm uwodzący swoim niespełnieniem. Najwspanialsze jest to, co jeszcze pozostaje w sferze marzeń, tylko wtedy jest idealne. Triumf wyczulenia na subtelność, triumf prawdziwego odczuwania. Chciałabym, aby moje...

...3 z nich dotyczą nagości. Na dwóch z nich goła baba i jeszcze trzeci pod tytułem "Strefa nagości". Jest dwie opcje: albo powinna zostać przebadana przez jakiegoś psychologa (oczywiście gołego), bo ma erotomańską obsesję na tym punkcie, albo też brak jej talentu i chce ściągnąć do kin rzeszę "koneserów" tzw. sztuki...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones