Uwe Boll

3,9
922 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Uwe Boll

Skoro Uwe ma taką złą prasę od wielu, wielu lat jeśli chodzi o filmy, to nie jest dla mnie zbytnią ciekawostką skąd on bierze na te filmy kasę, za to ciekawi mnie trochę dlaczego ci wszyscy aktorzy i aktorki zgadzają się u niego zagrać?
Nie chodzi mi o jakichś tam noname'ów, tylko ci wszyscy aktorzy którzy kiedyś byli znani, nie są pierwszoligowymi aktorami, albo grają zazwyczaj takich często drugoplanowców?
(Eric Roberts, Kristana Loken, Jason Statham, Christian Slater, Dominic Purcell, Ray Liotta, Ron Perlman, J.K. Simmons, Ben Kingsley, Michelle Rodriguez, Stephen Dorff, Edward Furlong, etc.)

_guchy_

Często to pytanie pada na tym forum. I odpowiedź jest zawsze ta sama: to żadne gwiazdy. Wszyscy, którzy u niego grają to dawno przebrzmiali aktorzy, których sława wygasła wiele lat temu (Ray Liotta, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Christian Slater, Edward Furlong, Michael Madsen), albo aktorzy mocno drugoplanowi, którzy często grywają w kiepskich filmach by po prostu zarobić (Ron Perlman, Stephen Dorff, Kristana Loken, a i nawet Ben Kingsley).

Jedynie Statham był zatrudnionym u niego aktorem, którego można nazwać gwiazdą, chociaż Dungeon Siege kręcono w 2005 roku, a wtedy jeszcze nie był taki znany jak dziś. Tyle tylko, że Dungeon Siege miał dość pokaźny budżet i na papierze spore aspiracje, więc wcale nie dziwi mnie obecność tylu znanych aktorów na liście płac.

Freeman47

a Statham?

movies_2

Dopiero po chwili przeczytałem drugi akapit xD

movies_2

to nie aktor, to wyrobnik

Freeman47

Ben Kingsley?! to przecież świetny aktor

nieznajomy43

Co nie przeszkadza mu grywać w kiepskich filmach od czasu do czasu.

_guchy_

W jakimś wywiadzie Uwe kiedyś tłumaczył kwestie zbierania pieniędzy. Jego filmy są produkcji niemieckiej, a swego czasu w tym kraju obowiązywało prawo sprzyjające rozwojowi filmów i inwestowaniu w nie. Niestety to prawo zmieniło się w 2005 i już nie jest tak łatwo.

dragon_25

A ja czytałam, że ma dobrze prosperującą firmę i.... się wspiera.

_guchy_

sporo im placi im za skradzione zloto nazistow :D jak to sam powiedzial w postalu ;p

_guchy_

Jest Niemcem, a niemieckim twórcom przysługują dotacje na tworzenie.

_guchy_

Właśnie mu się skończył hajs ogłosił dziś zakończenie kariery z tego właśnie powodu.

Zajcevv

To chyba jedyna dobra rzecz, którą zrobił...

_guchy_

Tutaj znalazłem odpowiedź na Twoje pytanie :)

https://youtu.be/NF7hTAnpv8M?t=9m37s

_guchy_

Dlaczego slowo krytyka porownujesz do slowa hejt? Czy naprawde w tych czasach kazda krytyka jaka by nie byla bedzie odbierana jako hejt przez innych...?

Lipiniorz25

Bo ja jego ani jego produkcji nie krytykuję, przynajmniej nie w tym wątku, jedynie "wyrażam głębokie zaniepokojenie" (swoją drogą, to chyba najczęściej powtarzany frazes w zeszłym roku przez polityków), a żeby brzmieć modnie i młodzieżowo, użyłem spolszczenia które i tak każdy zna i rozumie.
Lub inaczej - po prostu tak mi się to wtedy napisało...

_guchy_

Finansuje sam, z pieniędzy ze swojej firmy

_guchy_

Bo aktorzy za kase zagrają we wszystkim przynajmniej spora część

_guchy_

finansuje filmy sam, bo ma dochodową firmę. przez lata jednak wykorzystywał niemieckie prawo dzięki, któremu w przypadku strat odliczał je sobie od podatku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones