Victor H. Webster

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/88021/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":545,"rate":6.341284403669725,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/88021/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":52,"rate":7.596153846153846,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,3
545 ocen gry aktorskiej
Victor Webster
Brązowowłosy i brązowooki aktor Victor Webster jest z pochodzenia Kanadyjczykiem. Urodził się 7 lutego 1973 roku w Calgary, największym mieście w okręgu Alberta. Jest młodszym dzieckiem Roswithy i Jacka Webster. Już od młodzieńczych lat preferował walki i gry sportowe, wyścigi samochodowe i narciarstwo. Jako nastolatek często był zmartwiony w szkole z powodu swojego złego zachowania. Wojenne sztuki walki udowodniły jego doskonałe wyjście z agresywnej energii. Spędzał wiele lat ucząc się i konkurując, osiągając w wadze ciężkiej Czarny Pas, a także wyznaczył rekord jako amator kickboxer. Zdobył czarny pas w Tae Kwon Do.

Szybko przeniósł się do Los Angeles. Rozpoczął swoją karierę jako model w reklamach dla Versace, Valentino, Armaniego, Dolce Gabbany, Coca-Coli, Secret, Scope, Vidal Sassoon i Levisa. W 1998 roku jego zdjęcie pojawiło się w "Cosmopolitan Magazines" jako najbardziej pożądany kawaler. Pracował jako makler.

Jedną z jego pierwszych ról na małym ekranie była postać Rogera w serialu NBC "Sunset Beach" [1999]. Wkrótce potem zastąpił aktora Erika von Dettena w serii "Dni naszego życia" (Days of Our Lives) [1999-2000], by objąć odtwarzaną przez niego serialową postać Nicholasa Jamesa Alamaina. Wystąpił w telewizyjnym programie światowej sławy "Entertainment Tonight". Pojawił się po raz pierwszy w kinowym filmie akcji "Gangland" [2000] u boku Costasa Mandylora, Icea-T i Coolio. Zagrał w bardzo rozreklamowanym telewizyjnym filmie tygodnia "Zabójstwo w klubie Chippendales" (The Chippendales murder)[2000] i wziął udział w kilku serialach telewizyjnych.

Popularność przyszła wraz z serialem "Pokolenie mutantów" (Mutant X)[2001-2004], gdzie zagrał postać Brennana Mulwraya, twardego ulicznego mądrego buntownika i byłego złodzieja, który) może zapalać śruby elektryczności dokładnie jak kule i wyprodukować dostateczny prąd elektryczny, by dostarczać energii elektrycznej małemu miastu.

W 2005 roku dołączył do obsady komedii będącej nowoczesną wersją Kopciuszka pt. "Dirty Love" i wcielił się w byłego chłopaka-łapserdaka głównej bohaterki.

Między propozycjami filmowymi, Victor spędza wolny czas czytając książki duchowe, angażuje się w gry sportowe, zajmuje się pisaniem. Uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych typu Specjalne Olimpiady, Ufność Arki (organizacja praw zwierząt) czy przeciw nadużywaniom kobiet i dzieci.

Jego hobby to kick-boxing, tenis, koszykówka. Słucha muzyki reggae, hip-hopu, R&B, klasycznej, country i jazzowej. Preferuje kuchnię meksykańską i włoską.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lutego 1973

miejsce urodzenia: Calgary, Kanada

wzrost: 191 cm

Ma czarny pas w Tae Kwon Do.
Ukończył Saddleback College w Mission Viejo (Kalifornia, USA).
W 2010 roku wystąpił w teledysku Toni Braxton do piosenki "Hands Tied".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych