Viggo Mortensen

Viggo Peter Mortensen Jr.

8,6
58 529 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Viggo Mortensen

Pewnie większość z Was jest zdania, że jego najlepszą dotychczasową rolą jest Aragorn... Moim zdaniem najlepiej wypadł w G.I.Jane... Wygląda w tym filmie jak rasowy mężczyzna i może dlatego ta rola najbardziej przypadła mi do gustu..

Marcelinka

cześć!! Ja osobiscie uważam, że jego jedną z najlepszych ról była własnie rola Aragorna. Ale też dobrze grał i wyglądał bosko w "Morderstwie Doskonałym", "Historii Przemocy" i np w "Hidalgo..". Ale jego chyba najgorszą rolą była rola w "Tunelu". Nie podobało mi się.

Marcelinka

Może i nie bede zbyt oryginalna, ale tak rola Aragorna byla najciekawsza. Viggo swietnie zgrał w całej trylogii...za to pokłony :))
caluski :*

Marcelinka

G.I.Jane jeszcze nie oglądałam, ale zamierzam. Dziś jest w TV.
No, a najlepszy był w "Morderstwie Doskonałym" i oczywiście w LOTR. Hmm na a w "Tunelu" też grał fajnie :) Tak luzacko. Tylko krótko...

Marcelinka

mi tez bardziej przypadla od gustu...moze dlatego za nie lubie wladcy pierscieni to mi tamta nie pasowala

Marcelinka

Mi się podoba jak zagrał w Morderstwie Doskonałym, a Aragona też zagrał świetnie.

Marcelinka

Oczywiście G.I. Jane - pierwsza scena z nim, w której zapoznaje się z żołnierzami, arcydzieło!

Marcelinka

No coz... zbytnio orginalna nie bede, ale w\g mnie najlepiej wypadl w roli Aragorna. No ale dobrze tez zagral (moim zdaniem) w "Historii Przemocy" i "Hidalgo..."
pozdrawiam

Maiev

A mi się bardzo podobał, gdy grał w filmie "Gimlet", no i oczywiście jako Aragorn we "Władcy..."

użytkownik usunięty
Marcelinka

Ja uwazam ze najlepiej wypadl w roli Aragorna, ale tak ogolenie to w kazdym filmie zagral dobrze i wygladal bosko. Uwazam ze idealnie pasowalby na Thorgala gdyby nakrecili film o nim:)) Pozdrawiam

był najlepszym Aragornem (idealnym, po prostu idealnym!) i oczywiście cudownie zagrał w Morderstwie Doskonałym:)

Kasiatko

Najlepsza rola w "Zyciu Carlita". Epizod, a zagrany naprawde rewelacyjnie. Zmiana glosu i wogule... ;) Ogolnie aktor przecietny, ale potencjal ma...

Marcelinka

eee tam... ja będę baardzo oryginalny i was pewno zdziwi moja wypowiedź - Aragron to jego najlepsza rola...

skuskowany

Świetny w G.J, jako Aragorn był wspaniały, w Hidalgo tylko wyglądał dobrze, bo w sumie ten film taki średni, ale nawet ciekawy,
Napewno musi świetnie grać w "Eastern Promises" skoro nomanacje aż dostał. Fajnie by było gdyby nagrodę też otzrymał, ale wiadomo pewnie nie dostanie.

__luthien__

tak w Eastern Promises wypadl swietnie, tak jak zreszta i Vincent Cassel, polecam

Marcelinka

Zdecydowanie najlepsza rola to Nikolai Luzhin w Eastern Promises.

Wu_Soldier

Viggo jest fenomenalny! W każdej roli radzi sobie doskonale, nawet te z pozoru mdłe potrafi napełnić życiem i ożywić swoim talentem. Niesamowity w GI Jane, Hidalgo i Eastern Promises.

Marcelinka

HISTORIA PRZEMOCY (History of violence)
oraz
WSCHODNIE OBIETNICE (Eastern Promises)

Obydwa Cronenberga.
Po tych filmach doceniłem go jako aktora.

ABEL

Hidalgo. Aktor stworzył cały klimat filmu

Marcelinka

Zdecydowanie jako Nikolai w Eastern Promises.

PacMan

Eastern Promises... ...

Marcelinka

nie ma najlepszej roli bo to dobry aktor :D ale najbardziej mi sie podobał o dziwo nie we władcy pierścieni ale w Morderstwie Doskonałym :D to był fajny film :D

Marcelinka

mój typ to Eastern Promises. swietna rola, idealnie dopasowal sie do bohatera, dojrzaly z niego gosc i aktor. przezywalam strasznie to jak go katuja w saunie... straszne...

oczywiscie kocham go za aragorna, bo jestem wileka fanka tolkiena, a pierwszy raz widzialam go w J.I. Jane, wypadl tam swietnie

k_8guru

Jako Aragorn był świetny ale przekonał mnie do siebie dopiero rolą w "Eastern promisses". Rewelacyjnie tam zagrał. Zdecydowany mój faworyt do Oscara 2008. Trzymam kciuki.

Adick

Nie będę oryginalny, mój typ to "Eastern Promises". Film mnie rozczarował ale rola ruskiego drivera była genialna! Oscar mu się należy bezapelacyjnie.

Marcelinka

Jak dla mnie, to świetną rolę Mortensen zagrał w "Znikającym punkcie"...

Marcelinka

Jak dla mnie Boski był (wiadomka) jako Aragorn ale w Hidalgo też świetny :)

LitleHoney

Witam!!!
Wszyscy piszą o Eastern Promises, zgadzam się zagrał tam świetmie! Jednak warto podkreślić jeszcze jedną ważną rolę Mortensena, o której zapomnieliście. Warto zobaczyć Film ALATRISTE, zagrał w najdroższej hiszpańskiej produkcji i do tego ja świetnie mówi w tym języku. Po prostu rewelacja....

Podaje linka:)
http://www.filmweb.pl/Kapitan+Alatriste,2006,o+filmie,Film,id=119658

e_robertos

Podobał mi się w "Historii przemocy", "Morderstwie doskonałym", w "Żuciu Carlita". Jako Aragorn też był znakomity. Nie mogę się już doczekać " Eastern Promises".

Eriu

dołoże tylko jedno: jego zupełnie fantastyczny epizod w I części Armii Boga, jako zgorzkniały, zmęczony swą rolą przeciwnika Boga - Lucyfer. "piekłem jest brak Boga..."

Marcelinka

eee Aragorn? ... zagrał świetnie, moim zdaniem zagrał najlepiej ze wszystkich, po obejrzeniu trylogii, to jego postać najbardziej zapada w pamięć

Marcelinka

Taka najbardziej charakterystyczna rola to Aragorn we "Władcy Pierścieni", ale ja bardzo lubię Viggo w "Hidalgo" i "Morderstwie doskonałym". Jest w tego taki bardziej 'realny'? Ogólnie uważam, że dobrze gra:)

Pozdr.

Marcelinka

Jakkolwiek był idealnym aktorem do roli Aragorna... i naprawdę był super w tym filmie, to muszę przyznać, że gdy go zobaczyłam w Alatriste to byłam jeszcze bardziej zachwycona... zagrał świetnie i to do tego po hiszpańsku... ciekawy film z gatunku płaszcza i szpady na podstawie książki Arturo Perez-Reverte.... Polecam tym co nie widzieli...

Marcelinka

LotR, Hidalgo, Historia Przemocy (...) :D 28 dni... Jest świetnym aktorem, podziwiam za ilość talentów. Wiem że nie na temat ale obrazy też są super.


Nie wiem co ja mam z tymi :) i :D. Zboczenie jakieś czy coś... Wybaczcie :)

Nymphadora_Tonks

Eastern Promises
Karmazynowy przypływ
Armia Boga
Lotr

W tych filmach zagrał według mnie najlepiej.

Lanluaine

Przyznam szczerze,że od niedawna interesuję się jego osobą i nie wiem o co chodzi z rola LOTR o ktorej tak namiętnie niektórzy sie rozpisuja...to jest filmy czy bohater ktorego gral?...dajcie mi odpowiednie namiary co do tego..z góry dziekuje:)

kieszi

Najlepsze role z nim to moim zdaniem LotR i Historia Przemocy.



Mam nadzieje że żartujesz? LotR- Lord of the Rings.

revan5_4

Mi najbardziej podobał się jako Aragorn we WP i w Hidalgo :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones