Ville Hermanni Valo

[{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/330891/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":8.2,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/330891/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,2
5 ocen występów osoby
Ville Valo
Syn fińskiego taksówkarza i jego węgierskiej żony, Ville Valo urodził się w małym drewnianym domku na przedmieściach Helsinek (Finlandia), zwanych Vallila. Wkrótce potem jego rodzina przeniosła się do Oulunkylä, gdzie ojciec otworzył sex shop. Jako nastolatek Ville zanim oddał się karierze muzycznej pracował w tym sklepie. Pozostawał pod wpływem rodziców kochających muzykę, którzy zapoznali go z rodzimymi artystami, takimi jak: Tapio Rautavaara and Rauli Badding Somerjoki, podczas gdy starszy kuzyn przedstawił mu cięższe brzmienia: Kiss, Black Sabbath i Iron Maiden. Jego zainteresowania obejmowały reggae, wczesny blues i country: Johnny Cash, Roy Orbison i Neil Young. Ville był członkiem wielu formacji w Hesinkach, jak choćby: B .L.O.O.D. (1986-89), Eloveena Boys (1987-88) i Kemoterapia (1989-1997). W 1995 roku zaciągnął szkolnych kolegów Mikko ("Lilly Lazer") Lindstroma i Mikko ("Migé Amour") Heinrika, wspartych przez perkusistę Juhana Rantala i keybordzistę Antto Melasniemiego do utworzenia His Infernal Majesty, zespołu, który pomieszał gotyk z heavy metalem, mistycyzm i ponury, fatalistyczny romantyzm (kombinację, która ostatecznie zyskała miano "love metal"). Nazwa została skrócona do HIM. Wraz z wydaniem pierwszego singla "666 Ways To Love: Prologue" grupa stała się popularna w Finlandii, także głównie za sprawą interpretacji piosenki "Wicked game" Chrisa Isaaka. Popularność rozniosła się wkrótce po całej Skandynawii, dzięki wydaniu albumu "Greatest Love Songs Volume 666".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 listopada 1976

miejsce urodzenia: Helsinki, Finlandia

wzrost: 184 cm

Jest wokalistą zespołu HIM.
Ma brata - Jesse'ego, który jest od niego młodszy o 8 lat.
Grał w zespołach: Eloveena Boys, Aurora, Charlie Parker, Terapia, Winha, Unga Kaskelottär, Natas, B.L.O.O.D., Kemoterapia, Donits-Osmo Experience.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych