Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

9,3
6 310 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh

są jakieś ksiązki o vivien na rynku polskim?

juliet_fw

Właśnie też poszukuję jakiejś biografii Vivien, ale niestety na naszym rynku nic na razie nie ma, można jedynie polować na wersję anglojęzyczną póki co, ale też z dostępnością jest słabo.

Laurka_90

też jestem zainteresowana.. szkoda że nikt się nie pokusił o to w Polsce. a o MM jest tego od zatrzęsienia

mbutterfly

otóż to, nędza, to samo, jesli chodzi o biografie słynnych przedwojennych aktorek lub aktorów polskich, jest tylko o Smosarskiej-oczywiscie wydana parę lat temu i w związku z tym nie mogę jej kupić...czytałam kiedys biografię Oliviera, było sporo o niej, ale to jednak nie to samo...

juliet_fw

jest biografia Ann Edwards "Przeminęła z wiatrem". na allegro czasem można dostać. rok wydania 1998

juliet_fw

po polsku tylko "Przeminęla z wiatrem"...

juliet_fw

Queenie

Autor: Michael Korda

To zdarzyło się naprawdę. Jedna z najbardziej tajemniczych i fascynujących karier Hollywoodu.
W książce nie ujawniono kim naprawdę była Queenie Kelley, choć rozwiązanie tej zagadki nie powinno sprawić większych trudności czytelnikom zainteresowanym historią amerykańskiego kina. Wiadomo, że książkę napisał bratanek wielkiego reżysera i męża aktorki, kryjącej się w powieści pod imieniem Queenie.
Niniejsza opowieść jest jednocześnie kolejną realizacją mitu hollywoodzkiego Kopciuszka - niezwykła kariera biednej i pięknej dziewczyny, która w ciągu kilku lat zrealizowała wszystkie swe marzenia: o sławie, bogactwie i miłości. Jej losy są tak niezwykłe, że wydać się mogą literacką fikcją. Jeszcze jedną piękną lecz nieprawdziwą baśnią. A jednak nie ma wątpliwości, że Queenie była postacią realną. ( za www.lubimyczytać.pl)

milena_ewa

QUEENIE to książka o Merle Oberon, żonie Alexandra Kordy, jej prawdziwe nazwisko brzmiało Queenie O'Brien. Alexander Korda był przyjacielem Vivien, ale absolutnie NIE jest to opowieść o niej. A propos opisu treści książki, Vivien nigdy nie była biedna.

LaReinaDelSur

prawda, biedna nie była...szukałam ostatnio jakiś nowych pozycji i dość dużo jest o Vivien w pamiętniku Larrego. Co przyciąga uwagę są dokładne opisy jej ataków i przełomowych momentów, które zniszczyły ich małżeństwo, a także opis dnia w którym Larry dowiedział się, że Vivien nie żyje... polecam, głównie dlatego, że nie ma tych opisów i informacji w książce Edwards.

Wyznania aktora -Laurence Olivier - pełny tytuł pamiętników Larrego

posiadam książkę więc w razie zainteresowania mogę udostępnić kopię

juliet_fw

Czy ktoś może ma tę polską biografię Vivien do sprzedania/na wymianę? Nigdzie jej nie mogę znaleźć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones