Waldemar Kazanecki

8,2
999 ocen muzyki
powrót do forum osoby Waldemar Kazanecki

Wydawnictwo od "Wyborczej" wypuszcza "Wielkich kompozytorów filmowych". Najpierw był Kilar - rewelacja - dużo tematów filmowych, bardzo zróżnicowanych, pokazujących kunszt kompozytora...
Jako trzeci był Waldemar Kazanecki. Kupiłem, ale nie zwróciłem na mały dopisek "Opracowanie Tomasz Radziwonowicz".
Jak słuchałem, to mnie krew zalała.
Zupełnie nie to, co znałem. Jakieś smętne opracowania, którym daleko do oryginałów. A już to, co Pan Radziwonowicz zrobił z "Czarnymi chmurami", to zasługuje na najwyższe potępienie.
W dołączonej do płyty książeczce piszą:
"Kazanecki jest również autorem muzyki do serialu Czarne chmury (...) - wpadający w ucho rycerski motyw grany na rogu na tle rykoszetów smyczków nuciła cała Polska...".
Ani ten róg nie przypominał oryginalnego, ani ten rytm do niczego nie był podobny (jedynym instrumentem dętym był właśnie ten róg - a w oryginale przecież jest dużo dęciaków). A te "rykoszety smyczków" to sobie mogłem dośpiewać, bo szanowny Pan Radziwonowicz nie raczył uznać tego za ważne i wyrzucił je ze swojego opracowania.

25 złotych wyrzuconych w błoto. Człowiek kupuje kolekcję, bo fajnie - będzie muzyka filmowa, a tu robią go w konia. Bardzo nieładnie. Bardzo.
Aż mi się cisną pod palce słowa powszechnie uznawane za obraźliwe, więc skończę.

A tak się cieszyłem... Właśnie na Kazaneckiego...

miggie

Uwielbiam Kazaneckiego - dla mnie nr 1 wśród kompozytorów wszechczasów muzyki filmowej (razem z Johnem Barry)
Wyborcza z założenia programowego szkaluje Polaków, umniejsza ich zasługi, przeinacza fakty aby upodlić Polaków, ukazać ich w złym świetle. Opluwa wszystko co w naszym narodzie piękne, wartościowe, tradycyjne.
Z powyższych powodów nie kupuję ich wydawnictw i Ty potwierdziłeś to co na ten temat myślę od dawna.
Jak można podpisywać utwór autorstwem kogoś , kogo się przerabia !?
To tak jakby namalować impresję do Bitwy pod Grunwaldem i sprzedawać oraz reklamować jako dzieło Matejki z malutkim dopiskiem z tyłu o prawdziwym autorze!

Gnieszka666

Bzdury. Trzeba umieć odróżnić krytykę wad i ułomności od "plucia na wszystko co polskie". Albo ta umiejętność jest Ci obca, albo nie wiesz o czym piszesz i całą wiedzę o tym wydawnictwie czerpiesz z innych.

miggie

Inne wersje klasyków właściwie zawsze są gorsze - i to jest racja.
Ale z drugiej strony skoro sam przyznajesz, że dopisek był, tylko nie zwróciłeś na niego uwagi, to gdzie tu oszustwo?

miggie

No. Ładnie w uja polecieli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones