Waldemar Kazanecki

8,2
999 ocen muzyki
powrót do forum osoby Waldemar Kazanecki

Któż nie kojarzy tego wspaniałego tematu, choć nie wszyscy łączą go z osobą W. Kazaneckiego. Szkoda.

Kilinski

Ja dowiedziałam się że to on napisał wlaśnie z filwebu. Ale dostał jakieś za to nagrody? Ten walc jest niesamowity!

9aska9

Tak się akurat składa że dostał parę dni temu Złotą kaczkę za najlepszą muzykę(Noce i dnie) z okazji 50 lecia Złotych kaczek. A tak to nic, choć ciężko cokolwiek powiedzieć gdy np. na FPFF przegrał z wspaniałą muzyką W. Kilara do Ziemi obiecanej.

Kilinski

należała mu sie ta nagroda, zdecydowanie

Kilinski

Ten walc Kazanecki napisał zdaje się na motywach bardzo popularnego 100 lat temu walca "Fale Dunaju" rumuńskiego kompozytora Iona Ivanovici.
Z utworów Kazaneckiego polecam bardzo ładne motywy z "Hrabiny Cosel", "Czarnych Chmur" i "Domu". Piękne, kojące melodie.

guerrero

Kazanecki właściwie przerobił utwór rumuńskiego kompozytora Iosifa (Iona)Ivanovici pt. Fale Dunaju, bardzo popularny ponad 100 lat temu.

http://youtube.com/watch?v=qNXJgnfDCqQ
http://youtube.com/watch?v=Ol9DPkMcsck&feature=related

guerrero

Ciekawe to. niedawno czytałem post na youtubie w którym internauta napisał takie coś:
"Kto by pomyślał, że ten najpiękniejszy motyw muzyczny w historii polskiego kina Waldemar Kazanecki skomponował w ciągu 15 sekund!!! Na swoim benefisie reżyser opowiadał, że kompozytor miał pewne trudności ze stworzeniem głównego motywu muzycznego. Wpadł do niego reżyser, wypili po parę piw, natychmiast siadł do fortepianu i z marszu stworzył ten przepiękny walc!"

Kilinski

:) dobre

guerrero

Coś Ci się chyba pomyliło, to dwa zupełnie inne utwory!

cleese

"...zupełnie inne..."?
To dlaczego tyle w nich podobieństwa, co?
Wystarczy posłuchać.

użytkownik usunięty
guerrero

Słuchałam:) Utwory są rzeczywiście podobne...

Kilinski

Albo muzyka z Domu i bardzo wzruszająca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones