Wally Pfister

Walter C. Pfister

[{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":true,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/40899/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":2436,"rate":8.498768472906404,"desc":"ocen"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/40899/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":115,"rate":5.921739130434783,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/40899/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":4,"desc":"oceny"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/40899/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/40899/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen"}}]
8,5
2 436 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Wally Pfister
 • Zasłużył w pewni na swoją sławę: zdjęcia do "Prestiżu" były po prostu genialne! Swoją drogą już rok temu zasłużył sobie na Oskara (za "Batman Begins"), ale jak teraz go nie dostanie to chyba stracę resztkę wiary w Akademię...

 • guziol99 co w tych zdjeciach takiego genialnego? chyba raczej sie nie znasz na sztuce operatorskiej...

 • zwol Może faktycznie Pfister jeszcze nie jest najlepszy w swoim fachu, ale co by nie mówić o jego zdjęciach, to są one z pewnością charakterystyczne. I trzeba przyznać, że z filmu na film ten operator czyni pewne postępy, więc może w następnych latach doczeka się Oscara?

 • Thommy Była nominacja za zdjęcia do Prestiżu będzie i oskar. Kapitalne zdjęcia do Memento, Bezsenności, Prestiżu i BB. Owacje na stojąco! ;)

 • Flaj Dla mnie też jego zdjęcia są naprawdę świetne i dziwię się, że gościu nie zdobył oscara. Spokojnie... wielkimi krokami szykuje się "The Dark Knight" więc nominacja może się znajdzie :)

 • guziol99 Kompletnie spaprał zdjęcia walk Batmana. Jeśli łatająca kamera i ujęcia pół sekundowe są mistrzostwem to ja wysiadam. Reszta super ale tutaj to katastrofa męcząca oczy.

 • yareku a co powiesz na sceny walk w 'Ultimatum Bournea'?

  wlasnie takie szybkie ujecia nadaja opowiesci dynamike i wrzucaja widza w wir wydarzen, gdzie tepo akcji nie zwalnia ani na sekunde, a pozorny chaos nadaje ksztalt calosci...

  to jest wlasnie piekne w tego typu sekwencjach i dziwie sie ze tego nie dostrzegasz

 • yareku A nie pomyślałeś, że to efekt montażu, że te ujęcia są tak krótkie?

 • guziol99 PS. "Szybkie i krótkie ujęcia" to zasługa montażysty (a ja uważam, że ten zabieg idelanie oddał klimat chaosu w umysłach przestępców, gdy pojawia się Batman), a nie gościa od zdjęć. Praca Pfistera jest niesamowita - spójrz chociaż na "Prestiż". Tak klimatycznego filmu dawno nie miałem okazji oglądać - mrok, smród i brud ulic, wystawność amfiteatru i towarzysząca wszystkiemu atmosfera tajemniczości i niedopowiedzenia. Albo np. "Bezsenność" - nieustające "brudne" światło, które z czasem powoduje, że czujesz się jakbyś wszedł w skórę Ala Pacino. Ludzie, którzy kiedyś nie przespali nocki, po czym wyszli na dwór i poruszali się w podobnej mgle doskonale wiedzą o co chodzi - to uczucie nieświeżości, zmęczenia i matni.

 • guziol99 calosc wizualna filmu to zasluga operatora i rezysera, rowniez pomysl na przedstawienie scen walk. montazysta zrobil to co mial zrobic, w tym wypadku zrealizowal koncepcje operatora i zrobil to dobrze trzeba przyznac

  tak czy inaczej Wally to wielki operator, zdecydowanie

 • zwol Popieram. Uwielbiam tą taką....hmmm...."głębie" jego zdjęć.I nie chodzi mi tu o rozumienie metaforyczne :) Tylko o potężne przedstawienie drobnych sytuacji. :)

  Mam nadzieję, że ktoś mnie tu zrozumiał. :)

 • _GuZiEc_ dokładnie wiem o co Ci chodzi z pozoru prostej sytuacji zrobił orgazm dla oczu, a zimmer dla uszu, (furgonetka wpada do wody, ktoś się bije) niby nic specjalnego ale... powala na kolana.

 • zwol montażysta nie jest od realizowania koncepcji operatora... a operator nawet nie jest od tworzenia własnych koncepcji. operator to oczy reżysera, a montażysta, to jego mózg. kryje niedoskonałości ekipy, w tym operatorskie i uwydatnia, to co najcenniejsze.

 • Uziel w sumie nie tyle mózg, co sumienie reżysera... musi czuwać nad dopracowywaniem szczegółów i uwydatnianiem emocji.

 • guziol99 Nie ma bata, za Incepcję już musi dostać ;) Na trailerze kilka ujęć było naprawdę rewelacyjnych, zobaczymy jak to będzie wyglądać w filmie

 • rAd_ Zdjęcia w "Mrocznym Rycerzu" faktycznie były słabiutke, ale w "Incepcji" są naprawdę bardzo, bardzo dobre. Może nie jest to jeszcze poziom naszego rodaka, pana Kamińskiego, ale i tak uważam, że to zrobił w najnowszym filmie Nolana zasługuje conajmniej na nominację do Oskara, a być może nawet i na zwycięstwo.

 • JaszczurXP A gdzie w Incepcji były te bardzo dobre zdjęcia? Czyżby chodziło o te kilka walących się sztucznych budynków z komputera? Dla mnie Pfister jest tak samo przereklamowany jak Nolan. Jego zdjęcia niewiele wnoszą do filmu. Zna on swój fach, ale to tylko rzemieślnik, nie prawdziwy artysta. Pracowałby z Bayem przy Transformersach - dostałby nominacje do Oskara. Pracowałby z Emmerichem przy jakimś gigantycznym gniocie za 200 mln$ - dostałby nominację do Oskara. Sorry, ale ja nie rozumiem fenomenu tego operatora. Jest mnóstwo lepszych od niego.

 • La_Pier Bo nie masz podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. Zobacz sobie making of z planu Incepcji to może zrozumiesz jak wiele sztuczek optycznych tam użyto. Bez tak wyśmienitego operatora ten film nigdy by nie powstał, a efektów komputerowych jest tam na prawdę bardzo mało. Większość efektów specjalnych została stworzona fizycznie, pirotechnicznie.

 • użytkownik usunięty

  Uziel co racja to racja