Po ucieczce z cygańskiego obozu Georgi (Danny Kaye) trafia do małego miasta o nazwie Brodny. Tamtejsi włodarze omyłkowo biorą go za rewizora, który ponoć pojawił się w okolicy i podróżuje w przebraniu. Bojąc się, że ich ciemne interesy wyjdą na jaw, podejmują decyzję o usunięciu niewygodnego gościa.
Życie mieszkańców pięknej wyspy Pago Pago na Morzu Południowym jest przyjemne i proste. Zmienia się to, gdy do brzegu przybija łódź z dwiema parami: Davidsonami i MacPhailami. Niebawem okazuje się, że Davidson jest fanatykiem religijnym i nieprzewidywalnym człowiekiem.
Reporter Stew Smith poślubią bogatą Anne Schuyler. Po pewnym czasie jednak zaczyna czuć się źle w roli niezwykle dobrze sytuowanego zięcia i zaczyna interesować się obrotną koleżanką, która już od dawna darzy go uczuciem.