Witold Pilecki

powrót do forum osoby Witold Pilecki

Inne kraje z byle kogo robią wielkich bohaterów i wzór dla swojej młodzieży a u nas co ?!
Rozumiem że nie można było za komuny ale w rzekomo wolnej Polsce ?!

Jordan66

Dokładnie ta sama myśl mi się przewija co jakiś czas. O Rotmistrzu na dobrą sprawę dowiedziałem od pani bibliotekarki, która poleciła mi 'Ochotnika do Auschwitz'. Przecież od tej pozycji powinno ustalać się, jak to mówią, kanon lektur szkolnych. W ten sposób sami realizujemy ubecki program zapominania o tych, o których zapomnieć nie można.

meszi

Problem z tym że z jednego obozu sowieckiego Polska od razu weszła w obóz eurokołchozu. W obu przypadkach nasze poczucie dumy narodowej nie jest elytom do niczego potrzebne. Lepiej gnoić i zawstydzać.

Jordan66

Też mnie to zastanawiało i martwiło. Ja dowiedziałam się o tym Wielkim Człowieku przypadkiem, dzięki znajomemu. W ogóle pojęcie Żołnierzy Wyklętych było mi obce. :/ W podręczniku cisza na ten temat... Ech, Boże, chciałabym mieć tak wielką odwagę jak on, jak wszyscy żołnierze tamtych czasów.

Jordan66

Wstyd, ale dowiedziałem się o pułkownik Pileckim (jak to teraz pięknie brzmi) zupełnie przypadkiem. Przez fejsbuka.

Wielki człowiek.

Jordan66

Spokojnie, Włosi i Japończycy już się uczą o Rotmistrzu Pileckim ,Włosi są pod takim jego wrażeniem ,że poświęcili jego pamięci park.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones