Wojciech Pokora

8,3
16 944 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wojciech Pokora

Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, bo czy ktokolwiek wspomniał o FENOMENALNEJ dykcji tego aktora? Słuchanie Wojciecha Pokory to czysta przyjemność. Wbrew pozorom nie każdy dobry aktor ma umiejętność bezbłędnej intonacji, podkreślania końcówek, akcentu w każdym słowie. Jako Żorż Ponimirski daje Wojciech Pokora tego doskonały przykład. Dzisiaj często narzekamy na wielu aktorów, którzy coś mamrotają pod nosem i trudno ich zrozumieć. Wojciech Pokora mówi swoje kwestie tak, że można zrozumieć każdą partykułę!

GburrriaFurrria

Zgadzam się. Pragnę jednak zauważyć, że FENOMENALNA dykcja nie jest niczym nadzwyczajnym wśród aktorów jego pokolenia. W większości filmów sprzed 30 czy więcej lat słyszymy wręcz wzorcową polską mowę. Przy tamtych aktorach dzisiejsze "gwiazdy" bełkoczą, jaby mieli kluski w gębie.

leifysbrutalson

Co Ty mówisz? Dygant czy Karolak to mistrzowie mowy polskiej :P.

Pawuloniasty

Albo Gąsiorowska czy Fabijański i wiele innych xD

GburrriaFurrria

Chciałbym jeszcze dodać, że absolutnie genialnie podłożył głos Arsena Lupin w serialu (1971-74). Niestety, w wersji DVD został ten serial wydany w wersji czytanej przez lektora. A pamiętam, że nie potrafiłem jako nastolatek domyśleć się, ani dosłuchać kto podkłada ten głos - poza tym to był zupełnie inny typ roli niż te, z którymi Wojciecha Pokorę kojarzyliśmy na wizji. I w tej roli okazał się rewelacyjny. Było co posłuchać - a sam serial niestety już się postarzał, zwłaszcza, że zabrakło w nim obecnie właśnie tego dubbingu.

GburrriaFurrria

Bardzo słuszne spostrzeżenie - sam Wojciech Pokora wspominał w wywiadzie-rzece "Z Pokorą przez życie", że właśnie dykcja aktorów dawnego pokolenia jest niedoścignioną dla współczesnych aktorów umiejętnością. A sam - faktycznie, był w tym aspekcie doskonały :)

Przemotronik

Współcześni „aktorzy” nie uprawiają już sztuki aktorskiej , są tylko celebrytami z $$$ na koncie Jak patrzę na większość to stwierdzam ze nawet i ja mogłabym zagrać w większości arcy wybitnych dzieł typu „ na wspólnej”

kasiarska

Te dzisiejsze gwiazdeczki to mogą buty czyścić Aktorom przez duże A jakim niewątpliwie był Wojciech Pokora. I nie mam tu na myśli Adamczyka, bo on akurat też jest dobry. Widziałem w teatrze kiedyś to świetnie grał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones