Wolfgang Petersen

Wolfgang John Petersen

7,5
1 665 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wolfgang Petersen

Troja to prawdopodobnie jego najlepszy film. Moim zdaniem jest niezrozumiale
niedoceniana.

szol22

Jestem całkowicie tego samego zdania. Myślę że ta produkcja jest niedoceniana, bo większość ludzi nie umie się pogodzić z faktem, że film najczęściej się różni od książki. Kocham książki , ale mimo wszystko nie przeszkadza mi fakt , że czasem scenarzystów wyobraznia poniesie. Magia kina- i już !

szol22

TROJA to z pewnością ciekawe widowisko. Uwielbiam kino historyczne kręcone z takim rozmachem. Film posiada jednak pewną słabość. Od momentu wtargnięcia wojsk do Troi wszystkie wydarzenia robią wrażenie kręconych na siłę. Kto miał zginąć ten ginie, każdy rzuca kilka frazesów i na ekranie zapanowuje chaos. Gdyby scenarzyści mieli jakiś pomysł na zakończenie zamiast prostego domknięcia skądinąd ciekawej historii byłoby to kino z wyższej półki. Film nie został doceniony właśnie przez zakończenie, które psuje całość.

szol22

Zbytnio ograniczyłeś listę jego najlepszych filmów ja bym tu dodał jeszcze Das Boot i Gniew Oceanu.

szol22

Das Boot zdecydowanie najlepszy. Troja niezła, ale to nie ta klasa filmu.

użytkownik usunięty
szol22

Das Boot.


Niekończąca się opowieść
Mój własny wróg
Gniew oceanu



Troja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones