Ye Lou 

6,6
27 ocen pracy reżysera
Ye Lou
Ukończył słynną Pekińską Akademię Filmową. Zaliczany jest do 6. generacji chińskich reżyserów, w której swoje miejsce zaznaczył już pracą dyplomową, fabularnym filmem "Zhoumo qingren" ("Weekend lovers") z 1993 roku. Dostał za niego nagrodę imienia Rainera Wernera Fassbindera dla najlepszego reżysera na festiwalu Mannheim-Heildelberg w 1996 roku. Potem pracował dla chińskiej telewizji, tworząc serię "Supercity", dzięki której dziesięciu młodych reżyserów 6. generacji mogło zaistnieć na małym ekranie. W 1998 roku założył jedną z pierwszych niezależnych wytwórni filmowych w ChRL, "Dream Factory". Pierwszą jej produkcją był film "Suzhou He", za który Lou Ye dostał w 2000 roku główną nagrodę na 29. Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 marca 1965

miejsce urodzenia: Szanghaj, Chiny

żona Yingli Ma
W 1983 roku ukończył Szkołę Sztuk Pięknych w Szanghaju (Chiny) na kierunku animacja filmowa, a w 1989 roku reżyserię w Pekińskim Instytucie Filmowym (Chiny).
W 2006 roku został ukarany przez władze Chińskiej Republiki Ludowej pięcioletnim zakazem pracy reżyserskiej. Powodem było zgłoszenie, bez ich zgody, filmu "Letni pałac" do konkursu na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones