Zbigniew Cybulski

Zbigniew Hubert Cybulski

8,6
19 890 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Cybulski

Jak dla mnie najlepszy aktor jaki kiedykolwiek byl.

kinomax123

Może nie najlepszy, ale ma w sobie to "coś", coś prawdziwego, unikalnego, co go odróżnia od całej reszty.

Urque

"Aktorzy dzielą się na tych, którzy swoją osobowość przemieniają i na tych, którzy ją utrwalają. Mnie interesuje bardziej aktorstwo z zachowaniem pewnych cech indywidualnych. Zdaję sobie sprawę, że to i trudne i niebezpieczne" - mówił Cybulski. (cytat w "Film" 1987 nr 02).

Myślę, że to mu się udało. Za to go szanuję.

kinomax123

Dla mnie również. Jego zdecydowanie przedwczesna śmierć była największą stratą w historii polskiej kinematografii. Fenomenalny talent, niezwykła osobowość. Mieliśmy wiele gwiazd kina, ale tylko on był ikoną. Symbolem swojego pokolenia.

littlelotte52996

Zgadzam się z tobą, dodam że pewnie jakby żył to byłby pierwszym Polakiem z Oskarem w ręku.

Martinez08

Jego kariera po "Popiele i diamencie" dowodzi jednego, że by się w końcu zapił. W drugiej połowie lat 60 widać już wyraźnie, że Cybulski był symbolem innej epoki w kinie i jego czas przeminął. Z grzeczności, po znajomości i ze wspomnieniem Chełmickiego otrzymywał wciąż rólki ale trajektoria jego kariery to było ewidentnie opadanie a nie wznoszenie się. To naturalna kolej (nomen omen) rzeczy. W Hollywood również następuje zmiana warty. I Ci o których mówiło się, że byli wow stają się reliktami swojej epoki, nudnymi klasykami. Cybulski zwyczajnie szybciej od innych się zestarzał. Jego wdzięk też szybciej wyparował, bo nie dbał o siebie a kamera jest bezlitosna. Nie trzymając formy, nie mieli też na niego innych pomysłów niż małe role gdzie mógł się pokazać. Jaki więc Oscar? Za co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones