Zbigniew Rakowiecki

Zbigniew Leszek Rakowiecki

8,1
208 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Rakowiecki

Grał zupełnie inaczej od swoich starszych kolegów. Mi osobiście przypomina wielu
współczesnych aktorów kabaretowych.Taki...hhhmmm...niezmanierowany. Bardzo nowoczesny
jak na tamte standardy gry aktorskiej.Bardzo dobry aktor. Razem z Tamarą Wiszniewską ,
Renatą Radojewską i innymi mieli stanowić "siłe uderzeniową" młodego pokolenia. Postać bardzo ciepła
, dająca filmom w którym grał wyjątkowy klimat.Jeden z moich ulubionych aktorów międzywojnia.
Szkoda że było go jeszcze tak mało a z drugiej strony wielki szczęście że film "Ja tu rządze"
przetrwał (sierpień 39?). pozdrawiam

TFX

Sprawidziłem , film faktycznie kręcony sierień 39 a pojedyncze sceny już w ewrześniu

TFX

Ja osobiście bardzo go lubię w filmach "Papa się żeni" oraz "Włóczęgi". Doskonałe role i naprawdę piękne piosenki w nich śpiewa. Chyba to są jedyne jego przeboje, jakie w filmach zaśpiewał. Zwłaszcza piosenka z tego drugiego filmu czyli "Coś zrobiłaś z sercem mem" to po prostu wspaniały hit o zwariowanej, ale jakże pięknej miłości i jakże doskonały utwór oddający klimat tamtych czasów. Ech... dzisiaj już nie ma takich aktorów.

kronikarz56

O tak. W obydwu tych filmach jest również bardzo dobry. Ogólnie super aktor. Szkoda ze tak malo filmów z nim zdążyli nakręcić.

TFX

Dobre skojarzenie. Kabaret "Potem" i jego spadkobiercy czyli pewnie z połowa ogółu pełnymi garściami czerpią z przedwojennego kina. Czasami wprost importowane są całe kwestie. Ciekawi mnie skąd informacja że "Ja Tu Rządze" kręcony był w sierpniu 1939? Wiem że w trakcie wojny dokręcono widoki z Krakowa ale sam fllm robiony był chyba nieco wcześniej , coś w okolicach czerwca.

TFX

Wczoraj pierwszy raz obejrzałam "Ja tu rządzę" i właśnie zwróciłam uwagę, że Zbigniew Rakowiecki gra zupełnie inaczej niż większość aktorów w jego wieku. Nie zaciąga i jest bardziej naturalny. Wielka szkoda, że odszedł w tak młodym wieku.

gabi_2

Zgadzam się, że aktorem pan Rakowiecki był naprawdę genialnym. Wielka szkoda, że zagrał w tak małej ilości filmów oraz że spotkał go tak smutny los. Śmierć podczas powstania warszawskiego, jeśli się nie mylę. Przykro mi było o tym czytać. II wojna światowa odebrała nam wielu znakomitych ludzi.

gabi_2

Odszedł to jakby nietrafione określenie.

TFX

Bardzo dobre spostrzeżenie, rzeczywiście jego gra aktorska bardzo "współczesna".

Buenovista

Rakowiecki,Benita,Radojewska czy potem Karwowska to była nowa fala wychowana na filmie dzwiękowym i w odróżnieniu od starszej fali grali mniej teatralnie a bardziej kabaretowo. Ina Benita to dzisiaj cała Pakosińska a Z.Rakowiecki w zasadzie zdążył w Ja tu rządzę konkretnie się wykazać. Bodo,Brodniewicz czy Żabczyński to już byli w tamtym czasie mocno wykreowani amanci polskiego kina.

R_ND

Wizerunek Iny Benity kreowano na królową seksapilu. Właśnie też taki tytuł otrzymała w 1939 r. na warszawskim letnim Balu Mody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones