Recenzja filmu Lejdis (2008)
Tomasz Konecki

Na tle szamba (czytaj polskich komedii romantycznych), które zalało w tym roku nasze kina, "Lejdis" Tomasza Koneckiego to niemal perfumeria. Przede wszystkim twórcy mają poczucie humoru i wiedzą, ...
Filmweb sp. z o.o.
  • recenzja dvd Lejdis (2008)
Na tle szamba (czytaj polskich komedii romantycznych), które zalało w tym roku nasze kina, <b>"<a href="http://lejdis.filmweb.pl/" class="n">Lejdis</a>"</b> <a href="http://www.filmweb.pl/o40225/Tomasz+Konecki" class="n">Tomasza Koneckiego</a> to niemal perfumeria. Przede wszystkim twórcy mają poczucie humoru i wiedzą, jak z niego korzystać. Film naładowany jest śmiechogennymi tekstami i ma w zanadrzu przebojowe duo <a href="http://www.filmweb.pl/o8931/Robert+Wi%C4%99ckiewicz" class="n">Robert Więckiewicz</a> – <a href="http://borys.szyc.filmweb.pl/" class="n">Borys Szyc</a>. Sceny z ich udziałem to prawdziwe petardy humorystyczne.

Jednak to nie oni są bohaterami. Komedią rządzą cztery seksowne panie (<a href="http://edyta.olszowka.filmweb.pl/" class="n">Olszówka</a>, <a href="http://www.filmweb.pl/o144128/Anna+Dereszowska" class="n">Dereszowska</a>, <a href="http://www.filmweb.pl/o91171/Izabela+Kuna" class="n">Kuna</a>, <a href="http://www.filmweb.pl/o114953/Magdalena+R%C3%B3%C5%BCczka" class="n">Różczka</a>), które (ku uciesze panów) lubią się rozbierać na ekranie. Już choćby na tym tle <b>"<a href="http://lejdis.filmweb.pl/" class="n">Lejdis</a>"</b> różnią się od konkurencji, gdzie o seksie dużo się gada, ale gdy przychodzi co do czego... Bohaterki przyjaźnią się od ćwierć wieku. Choć losy każdej z nich potoczyły się inaczej, wciąż spotykają się, by poplotkować o facetach i urżnąć się dobrym winkiem. Ich znakiem rozpoznawczym jest urządzany w sierpniu Sylwester. W trakcie imprezy Lejdis składają postanowienia, które powinny się spełnić przez resztę filmu.

Trwa on ponad dwie godziny, ponieważ twórcy produkują bez umiaru kolejne wątki. Zdaje się, że <a href="http://www.filmweb.pl/o40226/Andrzej+Saramonowicz" class="n">Saramonowicz</a> i <a href="http://www.filmweb.pl/o40225/Tomasz+Konecki" class="n">Konecki</a>, ludzie wszakże wykształceni, nie słyszeli o tym, by nie mnożyć bytów ponad potrzebę. W pewnym momencie <b>"<a href="http://lejdis.filmweb.pl/" class="n">Lejdis</a>"</b> zaczynają więc wyglądać jak zawartość damskiej torebki. Kobietom film się jednak podoba – twierdzą, że mówi całą prawdę o ich życiu. Wypada mi więc tylko żałować, że nie posiadam takiej wiedzy na temat płci pięknej jak twórcy filmu.

Na płycie DVD znajdziemy 40-minutowy dokument, który wnikliwie przedstawia główne postacie. Ponadto do obejrzenia czekają trzy zwiastuny kinowe <b>"<a href="http://lejdis.filmweb.pl/" class="n">Lejdis</a>"</b>, galeria zdjęć oraz oferta dystrybutora TIM Studio. Obraz: 1,85:1, dźwięk: Dolby Digital 5.1. Płyta ma dwie wersje językowe: polską oraz angielską. Jak rozumiem, producenci liczą również na sukces zagranicą
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 29% uznało tę recenzję za pomocną (69 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (3)