PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786525}
7,8 127 765
ocen
7,8 10 1 127765
7,3 30
ocen krytyków
Ślepnąc od świateł
powrót do forum serialu Ślepnąc od świateł

Jak serial będzie chociaż w połowie tak dobry jak książka to będzie hit.
Jestem bardzo ciekawy kto zagra Jacka?

matozd

Też czekam na ekranizację. Premiera ma być w lutym 2018. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, irytowała, a jednocześnie nie mogłam się od niej oderwać. Do tej pory szczegóły związane z obsadą utrzymywane są w tajemnicy, przewinęło się może z 4-5 nazwisk.

ocenił(a) serial na 9
gaudium

Dziekuje za odpowiedz ,. Niestety pozostaje nam tylko czekać. Serdeczne pozdrowienia

ocenił(a) serial na 8
matozd

Jak dla mnie najlepszym Jackiem byłby Sebastian Fabijański i po cichu liczę, że to właśnie on zgarnie tę rolę ;)

ocenił(a) serial na 9
tyysiaa7

Muszę Ci przyznać rację . Nadawał by sie idealnie :)

ocenił(a) serial na 9
tyysiaa7

Moim zdaniem dobry do tej roli byłby właśnie Fabijański albo Jakub Gierszał :)

ocenił(a) serial na 10
matozd

Wszyscy będziecie zaskoczeni :)

sofitel

Ja nie, bo wiem kto ; hip hopowcy będą wniebowzięci :)

ocenił(a) serial na 8
Bemol72

Podzielisz się w prywatnej wiadomości?

pytlar

Witam, ma ktoś może jakieś informacje na temat obsady serialu oraz "zbliżonej" daty premiery ? Przekopuje internet od kilkunastu informacji i w zasadzie nic nowego na temat tej produkcji się nie dowiedziałem.
Póki co wiadomo, że w serialu wystąpi C.Pazura A.Orman R.Więckiewicz i w jednym z wywiadów Kazik mówił, że ludzie z produkcji tego serialu zgłaszali się do Niego odnośnie ewentualnego wykorzystania utworu "Tata Dilera", chociaż ja osobiście stawiam, ze za "tło" tu będzie robić robić raczej polski rap (jednak bardziej to oddaje klimat współczesnej Warszawy). Co do roli głównej znowu obstawiałem Marcina Kowalczyka tym bardziej, ze przez ostatnie 3 lata cicho o nim - może kręcenie ŚOŚ tak go zajmowało ? Ma ktoś jakieś typy ? informacje ?

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Kowalczyk by mi pasował, niedawno oglądałem z nim Anatomię zła i byłby Ok, jako były studencik sztuki, który stał się szychą dilerem. Fabijański tak sobie, ale bardziej blokers, Gierszał z kolei za "delikatny".Z muzy pasowałby Taco Hemingway.

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Janusz Chabior zagra stryja :)

ocenił(a) serial na 9
lewbert1306

to pewne? skąd masz info?
a nie wiesz, kto będzie grał Dario?

ocenił(a) serial na 9
Fiat_1000

Ktoś na Instagramie napisał panu Januszowi że,byłby idealny do roli Daria,a on odpowiedział że zagrał Stryja :) Nie wiem ale też jestem ciekawy :D

lewbert1306

Hej z tym Chabiorem to byłoby trafione :-) a masz info o kimś jeszcze może z obsady ? Albo kto będzie na soundtracku ? Pozdro

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Niestety nic więcej nie wiem,Chabior potwierdził że zagra Stryja,a soundtrack znając Żulczyka będzie pewnie dużo Hip Hopu :)

lewbert1306

Oki dzięki za info tak czy siak :-) szkoda z jednej strony, że tak "cedzą" informacje o serialu ale może ostatecznie to wyjdzie na dobre produkcji.
Pazura w jednym krótkim wywiadzie wspominał, że HBO położyło konkretne siano na stole na ten serial, i że od aktorów wymagano wielu "nietypowych" rzeczy - czyli generalnie sugerował, że raczej będzie na "bogato".A soundtrack - też obstawiam sporo polskiegio rapu plus trochę elektroniki, która też swoją drogą ma się w Polsce bardzo dobrze.
PS: W ogóle liczę, ze serial sporo zarobi i okaże się komercyjnym sukcesem tak aby Skonieczny szybko zaczął kręcić nowy film (najlepiej pełnometrazowy) bo gość ma talent i to "coś".

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Mam nadzieję że będzie to dobra produkcja,skoro HBO wyłożyła na nią dużo hajsu,a co do Pazury na swoim kanale mówił żę podczas jednej sceny w której jego bohater pędzi szybkim samochodem po ulicach Warszawy specjalnie zamknięto bardzo dużą ulicę,więc musi być rozmach :) Mam nadzieje że na dniach pojawi się więcej informacji dotyczących obsady i premiery :D

lewbert1306

No Pazura też mówił, że już w trakcie kręcenia "sprzedali prawa do serialu wraz z pomysłem chyba" do wielu krajów Europy, więc z rozmachem i odważnie. No i raczej jakimś dziadostwem sobie reklamy nie będą chcieli robić - wiec myślę , że się przyłożyli. No ku**wai tyle czasu robić 6-odcinkowy serial to chyba musi być z "jajem" ?:P
Ale na oficjalne newsy niestety szybko bym nie liczył (chociaż też bardzo czekam :P) bo ramówkę na wrzesień w zasadzie już zaraz będą reklamować itp. W ogóle to jest serial "zimowy" i niestety też tak sądzę, ze będą celować w listopad-grudzień "pod klimat" i też aura sprzyja premierom książek, filmów seriali - nie jest to tajemnicą, że ludzie prędzej w grudniu spędzą wieczór na maratonie serialowym w ciepłym mieszkaniu gdy na dworze pi**dzi zamiast baletować po klubach jak jeszcze np wrzesień-październik.

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Też tak myślę że Listopad-Grudzień,ale Canal + już wypuścił 2 krótkie teasery reklamujące "Nielegalnych",HBO mogło by też takie coś zrobić np jakąś krótką scenkę z serialu,tak jak przed 1 odcinkiem "Paktu" pokazali małą zapowiedź 2 sezonu "Watahy". Ale skoro produkcja trwa tak długo jak na 6-odcinkowy serial to musieli się bardzo przyłożyć żeby nie zrobić czegoś jak filmy Vegi :) Mam nadzieję że październik-końcówka września będzie więcej informacji od HBO :)

lewbert1306

Swoją drogą "Nielegalni" też się zapowiadają mega dobrze jak i "Rojst" (jutro już premiera 1go odc.) W ogóle kiedyś tez wpadłem na wywiad chyba z dyrektor artystycznym canal+ polska i wspominała, ze od sukcesu Belfra i Watahy plan jest taki - 2 lub 3 DOBRE seriale na rok, więc chyba "tez złapali rozpęd" moze zarazem sponsorów - bo to nie oszukujmy się jest mega potrzebne.
Aha a inny "cichy" news, jest taki (jeszcze nie potwierdzony oficjalnie przez canal+) , że zakupili prawa do powieści Szczepana Twardocha "Morfina" i też ma to iść pod "obróbkę" tak żeby wykroić to na 5-6 odcinkowy serial - ale to podejrzewam już z premiera wycelują na 2019-2020.

Viewer1990

Sorry poje**lo mi się - "Król" to tą książkę zekranizuja - przedwojenna Wwa, żydzi , walki bokserskie, polswiatek ówczesnej stolicy itp. Klimaty.Osobiście nie czytałem ale Twardocha mocno propsuja ludzie, że ciekawie pisze.

ocenił(a) serial na 9
Viewer1990

Nie czytam Twardocha,ale opis brzmi zachęcająco :) Właśnie jestem po 1 odcinku "Rojst" i muszę powiedzieć że poprzeczka jest wysoko postawiona.Ogrodnik i Seweryn są dobrym duetem,mam nadzieję że Skonieczny dorówna Holubkowi i nakręcił równie dobry serial

lewbert1306

"Rojst" póki co po 2 odcinkach bardzo w porządku - ale to raczej kameralny serial, myślę, że Showmax na razie nie ma tyle siana, żeby "ścigać" się pod względem rozmachu / skali przedsięwzięcia z markami typu HBO czy Canal+ , co oczywiście absolutnie nic nie ujmuje "Rojstowi" - moim zdaniem tak się powinno robić kino / seriale jak się odstaje finansowo czy technicznie od Hollywood czy np UK - dobrym przykładem są "nowe filmy około-wojenne" produkowane ostatnio w Europie - "Pole Minowe" czy "Syn Szawła" - wiadomo, że nie mają takiego budżetu by kręcić drugiego "Szeregowca Ryana" to znajdują pomysł - i to jest zajebi**e bo pokazują, że teoretycznie "tak oklepany" już temat jak wojna można pokazać w jeszcze inny sposób. :)
PS:Co do "Rojsta" to z jednym zaszaleli trzeba powiedzieć - obsada jest 11/10 - kto ostatnio Fronczewskiego miał w jakimś filmie ? szacun :)

ocenił(a) serial na 9
Bemol72

podbijam, też proszę o priv z info o obsadzie..:)
pliiiizzz :)

Fiat_1000

Rafał 'Saful' Nożyński z Dixon37

Bemol72

Po co na priv, na forum Ci truknę: Rafał 'Saful' Nożyński z Dixon37

Bemol72

Bemol72 Dzięki za info - no jeśli to prawda z Safulem to jestem bardzo zdziwiony bo przecież gosć nie ma żadnego aktorskiego doświadczenia (chyba, że się mylę ? )
Ogólnie słucham sporo polskiego rapu ale Dixony37 jakoś nigdy mi zbytnio nie podchodzili, Skonieczny dużo ryzykuje jeśli serio bierze go do głównej roli - nie jest tajemnicą, że na ten serial w Polsce czeka dużo ludzi na fali popularności książek Żulczyka a Pazura w jednym z wywiadów wspominał, że HBO podobno sporo kasy wyrzuciło na produkcję i, ze ma być "na bogato i rozmachem". A tak w ogóle jeśli mogę spytać skąd masz takie info ? - jesteś z WWA ? znasz np Safula albo kogoś z "ekipy serialu" czy chodzisz np na castingi do filmu ? Pytam bo jest zajebisty hype na ten serial a nikt z aktorów, reżyser ani sam Żulczyk od dwóch lat nie chcą z niczym wypucować a jeśli serial ma mieć emisję "na jesieni" - nawet listopad / grudzień to na sto procent serial już musi być dawno w całości nakręcony i teraz tylko postrprodukcja. Powiedz coś więcej, będę wdzięczny, pozdro

Viewer1990

Aha w wywiadzie dla cgm rok temu w "najgorszych pytaniach" Saful zapytany - jaką ostatnio przeczytałeś dobrą książkę ? rzucił własnie "Ślepnąc Od Świateł" - może to tez o czymś świadczy. Aaa a co do soundtracku to Skonieczny na pewno ogarnie dobre kawałki jak przy "Hardkor Disko" z resztą to jest dobry ziomek Wojtka Sokoła, i on tez pewnie będzie w OST

Viewer1990

Wolałbym Ci do końca źródła nie zdradzać, bo mi szlaban wlepią na wjazd do warszawskiego 'Luzztra' i skończą się 'grube węgorze' w promocji :)

Bemol72

Haha spoko wiem ocb :P w "Luzztrach" to powinni zrobić ekipie serialu 'integrację + trening przed zdjęciami do serialu :P Ogólnie dzięki za info wielkie, co do źródła już Cię nie chcę męczyć - to ostatnie tylko co zapytam to jak masz ziomuś jeszcze jakieś info to podaj proszę - wiesz w miarę dokładna data premiery np.listopad (wk**wia mnie jak widzę notki w necie - już tej jesieni, no mało konkretne to jest) i kto jeszcze tam zagra oprócz tych osób co wymieniałem - Dzięki z góry i pozdro
PS:Ja słyszałem , że częściowo ludzie z "otoczenia Głębokiego OFFu" od Skoniecznego będą tj. Chabior, Żulewska, P. Żurawski, Kacper Fertacz pewnie zdjęcia ale to może być tylko taka bajera - Smarzowski też ma "swoich stałych" aktorów ale zawsze ktoś nowy trafia do obsady i tez ktoś 'odpada" z danego filmu, żeby nie było rutyny np. Marian Dziędziela i Bartka Topy ostatnio nie było w "Wołyniu"

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Rafał Nożyński ?Pierwsze słyszę :)

sofitel

Wolałabyś Karolaka :)

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Nie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd poprostu. Saful nie ma na imię Rafał!

sofitel

Słuchaj, jak wiesz lepiej jak ma na imię i kto będzie grał Jacka, to przecież śmiało możesz się przypucować na forum...

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Zdecydowanie wiem lepiej ale szanuje produkcje i nie pisze na forum kto wystąpi.

sofitel

Wasza Omnibusowatość raczy wybaczyć zatem...

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

To z racji swojej usuń te durne komentarze i kończę ten temat.

sofitel

I po co ciśniesz? Usunę jak napiszesz, że to nie Saful gra Jacka. Będziemy mogli to wszyscy zweryfikować w jesiennej ramówce HBO.

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Gwarantuje Ci,że Saful nie gra Jacka.

sofitel

https://glamrap.pl/saful-serial-slepnac-od-swiatel/

Coś słabo mi gwarantowałaś, chyba że miałaś na myśli to, że gra Kubę. Wiadomo, że chodziło o Jacka z oryginału Żulczyka. Niech będzie zatem po kuksańcu ; ja pomyliłem imię 'Safula', Ty myślałaś o innym Jacku :)

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

W życiu byś nie zgadł kto mi ten komentarz dyktował :) Od początku wiedziałam że Saful (Kamil,nie Rafał)zagra Kubę czyli odpowiednika Jacka w książce. Nie ma tu żadnej pomyłki :)

sofitel

Niech zgadnę, sam Prezes..?
Cały czas rozbijamy się o błąd w imieniu a nie o meritum.
Powiedz Prezesowi, żeby sam pisał komentarze a nie ludzi pod dyktando najmował ;)

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Jak na razie to Ty nie napisałeś nic mądrego.Jacka gra pan Więckiewicz,a Kube -Kamil Nożyński .Pozdrawiam internetowych trolli.

sofitel

Ucinając, bo już mnie męczy Twoje forumowe yeahbanie. Pisząc Jacka, miałem na myśli gł.bohatera książki Kuby Żulczyka. (zakładam, że czytałaś). Oczywiście Ty, nie trollu, wiedziałaś, że w filmie będzie nosił inne imię...

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Oczywiście,że wiedziałam.Ale nie jestem kretynką jak Ty i nie pisałam tego na forum!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Idź do Luster po węgorza,tam jest Twoje miejsce.

Bemol72

Bemol72 nie wiem kto Ci, te węże sypał na blat ale info miałeś "prawilne" :P Zaskoczyli je**ani trzeba przyznać :P - taki świeżak do takiej roli ?:P Swoją drogą przez całą tą akcję i hype na serial i książkę (i w ogóle na Żulczyka) to jest jeden minus całej tej sytuacji - już tej jesieni popularność Dixonów u gimbazy niebezpiecznie wzrośnie - no wiadomo "będzie na czasie" i pasuje "ich słuchać" żeby mieć "street credit" na dzielni :P :P pozdro

Viewer1990

Nie znam się na szeroko-pojętym hip hopie i gatunkom mu pochodnym. Autor książki jest wielkim entuzjastą tej 'muzy' i tutaj dopatrywałbym się korelacji z wyborem odtwórcy Jacka/Kuby. O więcej szczegółów pytaj niejaką Sofitel, bo mam wrażenie, że zes.r.ała się wszystkimi rozumami.

ocenił(a) serial na 10
Bemol72

Przykro mi czytać takie komentarze.Mam dosyć dobre info bo między innymi grałam w tym serialu.I tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones