PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740940}

Świadkowie

Les témoins
6,1 245
ocen
6,1 10 1 245
Świadkowie
powrót do forum serialu Świadkowie

Hadmar: Herve, może byśme se nordic noira pyknęli?
Herpoux: Można by. (dolewa sobie wina) Duńczycy robią, Szwedzi robią, my też możemy.
Ha: Pomysł jakiś masz?
He: Tam zaraz pomysł. Klymat ma być. Maski takie afrykańskie widziałem. Da się niebieski gradient na film, coś z tą maską porzeźbi, jakieś se miejsce odludne znajdziemy i będzie.
Ha: Dobre, leży mi to. Może byśmy jednak jeszcze coś dla kontrastu dorzucili?
He: Można by. Czerwonego kapturka? Wilka się też jakoś wkomponuje, latoś ich zatrzęsienie we Francji. Się dorzuci, klymat zrobi.
Ha: Elegancko. Kto będzie bohaterem?
He: Dupencja jakaś. Raz że politycznie poprawnie, dwa, że cycki pokaże jakoś później. I dobrze by było jakiegoś szpakowatego typka dorzucić jako taką opozycję. Wiesz, żeby bardziej klymatyczny był. Nogą by mógł powłóczyć albo co. Mroczny taki typ ze sekretami z przeszłości.
Ha: Zajebiste! Ale musimy jakiegoś beża wrzucić, żeby nie było, że biała supremacja.
He: To może będzie tą laseczkę pykał? Jakiś mąż czy coś. Rogi jej z inną dupecją przyprawi, to i dramat będzie i klymat. Jakiegoś czarnego się w tło wrzuci, parę razy w kadr wejdzie, to będziemy kryci.
Ha: widzę to. Mocna rzecz będzie.
(I on ją, tę mocną rzecz, zaczyna widzieć oczyma wyobraźni. Zbliżenie na zapadnięty karton z wyżłopanym winem).

Straszny stolec. Fabuła bez cienia sensu, narracja tak nieudolna, jak tylko być może. Ale ładne zdjęcia i niezła muzyka są. Klymat jest, znośnej fabuły czy interesujących bohaterów - nie ma. Sam zdecyduj, czy to Ci wystarczy.

ocenił(a) serial na 3
razzly

Powiem Ci, ze - cholera jasna - podoba mi się Twój obad sprawy. Dorzucę jeszcze od siebie, ze ostateczne uważam, iż Thierry Lhermitte wielkim aktorem nie jest. Zwłaszcza w rolach dramatycznych, które wymagają czegoś więcej poza wyświadczaniem łaski pokazania się na planie. Film est complètement raté.

razzly

moze w skrocie napiszesz mi o co chodzilo,, kto, co i dlaczego. jestem po drugim odcinku i chyba nie skusze sie na wiecej.

ocenił(a) serial na 3
aniatys

SPOILER
Był sobie czerwony kapturek. Był córką pierwszej miłości posępnego detektywa co powłóczył nogą. Źli ludzie mamę czerwonego kapturka zgwałcili i zabili. A potem zaczęli mordować się między sobą czy coś w ten deseń (sorry, detale wyparłem). Czerwony kapturek wraz ze ze swym dziwacznym kumplem, co to jak wszyscy francuscy zbuntowani młodzieńcy maja zwyczaju włóczył się po mieście z wilkiem wykopywał trupy tychże złych ludzi i wystawiał na widoku, żeby dawna miłość mamy tegoż kapturka zauważyła i tych co jeszcze żyją, a co kuku jej mamie zrobili, złapała. The end.

Był sobie też gość co lubił latać z wymalowanym ala "Afrykanski czarownik" ryjem, bo g....nej fabuły starczyłoby może na dwa odcinki a jakoś trzeba było do tych sześciu dociągnąć. Ten z kolei był dawnym nemezis bohatera co powłóczył nogą. Pojawiał się zwykle w towarzystwie niebieskich gradientów i nie wnosił absolutnie nic do intrygi poza wymuszonym "mrokiem" (i kilkoma fałszywymi tropami). Serio, nie chce mi się pisać. To straszna ścierka jest. Kiedy siadłem teraz do pisania odpowiedzi i przypomniałem sobie to cudo, doszedłem do wniosku, że z oceną 3 chyba przesadziłem. To jest naprawdę mega kloc. Jak chcesz dobrego "nordic noira" z "czerwonym kapturkiem" pociśnij trylogię Red Riding (pierwsze dwie części mega, trzecia trochę słabsza ale całość satysfakcjonująca) http://www.filmweb.pl/film/Wilcze+prawo%3A+1974-2009-498519

ocenił(a) serial na 3
razzly

A oglądał ktoś 2 sezon i opisałby co się zdarzyło? Ja po pierwszym sezonie mam już dosyć, ale po prostu jestem ciekawa jaką fabułę można by z tego jeszcze stworzyć, że zrobili 2 sezon. Moją teorią dla 1 sezonu było to, że Paul (ten policjant, którego zdjęcie było w 2 domu) ma rozdwojenie jaźni i sam zabił tych dwóch facetów z dwóch pierwszych domów, i myślałam, że to jest właśnie najgorszy kierunek, w jakim ten serial mógłby pójść, ale nie, czerwony kapturek był gorszy. Dlatego też za 2 sezon się już nie biorę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones