PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

99% w moim guście :)

ocenił(a) serial na 9

Po obejrzeniu Breaking Bad, Gliny i Pitbulla i ocenieniu tych seriali na 10 szukam jakiegoś wyjątkowego serialu związanego z tematyką przestępczości i trafiłem na tytuł The Shield. Rozumiem, że raczej nie ma opcji żeby mi się nie spodobał?

ocenił(a) serial na 10
wyjec007

Raczej nie ma takiej opcji. Sam obejrzałem ten serial po Breaking Bad i myślę, że The Shield go przebija, choć ciężko coś takiego stwierdzić. Na pewno jest przynajmniej równie dobry.

ocenił(a) serial na 9
JackBauer

Nie można porównywać The Shield i BB, to przecież różne serial ( choć zawierający podobne elementy).

ocenił(a) serial na 10
miko1356

Na takiej zasadzie to nie można porównać ze sobą 90% filmów/seriali :) Chodzi mi o ogólny odbiór, dialogi, zwroty akcji, wykonanie, klimat itp. Jakby wszystko podsumować, to BB i The Shield prezentują podobny, wysoki poziom.

JackBauer

Dla mnie Wire jest półkę niżej od Shield.
Myślę, że głównym powodem dlaczego ten serial nie zrobił większej kariery, jest ogólna wymowa. Bo serial przedstawia miejsce gdzie często wygrywa zło, czasem wygrywa mniejsze zło, a czasem wygrywa dobro - ale i tak musi iść za tym jakiś kompromis.
Największa zaleta Shielda to brak płaskich postaci bez kontekstu - każdy jest tam człowiekiem z jego całą złożonością. No i dynamika zdarzeń. Dla mnie top 5 seriali w ogóle, a najlepszy 'policyjny'.

redlite

"top 5 seriali w ogóle"

możesz podać pozostałe 4 seriale :) z ciekawością sprawdziłbym czy coś z nich widziałem czy nie

peeszet

Dla mnie np top5 seriali to by było tak:

1. The Shield (bezapelacyjnie)
2. Sons of Anarchy
3. Breaking Bad
4. Spartacus
5. Walking Dead

po za tym seriale które zasługują na to żeby o nich wspomnieć to
Rzym
Rodzina Borgiów (którą anulowali i strasznie nad tym ubolewam)
Kontra
South Park (gdzie ten 17 sezon :(()
Gra o Tron
Dr.House
Glina (patriotycznie musiał sie pojawić, dla mnie nawet lepszy od pitbula który też mi się podobał)

A tutaj podam dwa seriale które uważam za przereklamowane, nie są złe ale po prostu po przeczytaniu opini i polecaniu przez znajomych spodziewałem się czegoś dużo lepszego, są to:
Prawo ulicy
Rodzina Soprano

Mateo_SF

dzięki za odp :)

peeszet

nie ma za co ;) zapomniałem dopisać że ta nowa Nikita też jest godna polecenia. Zwłaszcza że myślałem że 3 sezon będzie naciągany jak cholera a wyszedł bardzo fajnie.

ocenił(a) serial na 10
Mateo_SF

Mateo, Nikita to nie ta klasa. Pozdrowienia.

Uh_Huh

Wiem że nie ta, ale od biedy z braku laku ogarnąć można ;)

ocenił(a) serial na 10
Mateo_SF

Mateo, Ty masz swoje lata. Ja już jestem za stary na marnowanie czasu na kiepskie filmy z ładnymi dziewczynami.

ocenił(a) serial na 9
Mateo_SF

Nie ma lepszego serialu od Rodziny Soprano!!!

krzychgreg

No to ja nie zrozumiałem jej fenomenu jak tak. Podobały mi się jedynie nie które motywy i postać Pauliego, jego miny były super, zwłaszcza w scenie jak kazał chłopakowi Meadow wymyć gówno z opon a jak mu poiedzieli że to partner Meadow to zrobił fajną mine i poszedł do niego odrazu :D

ocenił(a) serial na 9
Mateo_SF

Dla mnie ten serial ma niesamowity klimat,obejrzałem go juz 4 razy,ale kazdy ma inny gust, oglądałem wszystkie seriale z Twojej top 5 i każdy dla mnie jest bardzo dobry,wczoraj skończyłem sons, obejrzałem seriale o których wspominałes i zgodze sie z Toba co do Prawa Ulicy, że jest to "przekrzyczany " serial nie warty polecenia.
Natomiast moge polecic genialny serial jakim jest Zakazane imperium lub jeszcze lepszy Dexter!

ocenił(a) serial na 9
krzychgreg

nie rozumie jeszcze tego czemu wszyscy tak sie jaraja tym Breaking Bed, serial jest dobry ale d..py nie urywa jest mnóstwo lepszych i wartych uwagi od niego

ocenił(a) serial na 9
Mateo_SF

Skoro lubisz tego typu tematyke to powinienes obejrzec Southland (5 sezonow) http://www.filmweb.pl/serial/Gliniarze+z+Southland-2009-499087
i rewelacyjny francuski Engrenages (Spirala) (4sezony)
http://www.filmweb.pl/serial/Spirala-2005-333549
W Zatoce Piratow (TPB) znajdziesz wersje angielskie. Nie wiem czy sa polskie napisy do Spirali...

A ze starszawych Crime Story
http://www.filmweb.pl/serial/Crime+Story-1986-97466

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Nie można zbyt poważnie traktować twego rankingu skoro przeciętne Spartacus i Walking Dead są u
ciebie wśród najlepszych seriali. Rzym gorszy od nich :):):) Dobre.
Przecież Rzym od takiego tandetnego Spartacusa jest lepszy pod każdym względem
The Shield lepszy od Breaking Bad czy The Wire ? Nie ma szans.
The Shield był niezły, ale niestety mało realistyczny.
Czy ty w ogóle zwracasz uwagę na realizm, scenariusz, dialogi, grę aktorską ?
We wszelkich notowaniach najlepszych seriali przodują zdecydowanie cztery
Twin Peaks, Sopranos, The Wire, Breaking Bad.
Rzym, Gra o tron, Oz, Sześć stóp pod ziemią to poziom bardzo blisko nich.
Jak dla mnie:
Breaking Bad > Twin Peaks > Gra o tron > Rzym > The Wire > Oz > Sopranos > Sześć stóp pod ziemią > Zakazane imperium > True Detective

returner

Tak zwracam, może po za realizmem do którego aż tak wagi nie przykładam, a czy nie może mi się podobać coś innego niż wszystkim?? Realizm mam w życiu więc po co mi on na ekranie ?

Mateo_SF

A sprostowując moją listę to Breaking Bad wskakuje nad Sons of Anarchy, The Shield jest na pierwszym miejscu ponieważ to był pierwszy serial za który się wziąłem i bardzo mi się spodobał. Prawo Ulicy i Rodzina Soprano mnie zwyczajnie nudziły, nie każdemu muszą się podobać, może i nie były złe ale rewelacyjne też nie.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Prawo ulicy i Sopranos mają świetny klimat, ciekawe postacie i dopracowaną fabułę,
ale te seriale mają dość powolne tempo w porównaniu do np: Breaking bad.

returner

Prawo ulicy jeszcze jako tako z tymi postaciami ale w Sopranos nie które tak mnie irytowały że szok, nie raz chciałem wyłączyć i zrezygnować z oglądania ale jak coś zaczynam to zawsze kończe.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

W sumie jest w tym trochę racji.
Seriale, które zrobiły na mnie największe wrażenie pod względem ciekawych postaci to te:
Robin of Sherwood np: Gisburne, szeryf, Will, Nasir, pierwszy Robin
Twin Peaks - Dale Cooper, Gordon Cole, Albert Rosenfield, Ben Horne, Audrey Horne, Leo, major Briggs
X-Files- Fox Mulder, Scully, Walter Skinner, Palacz, kosmita
Rzym- Atia, Marek Antoniusz, Cezar, Brutus, Oktawian
Gra o tron- Littlefinger, Varys, Tyrion, Tywin, Jamie
Oz- Ryan O'Relie, Said, Adebisi, Schilinger, Omar, Keller,
The Wire- Omar, Stringer Bell, Avon Barksdale, D'Angelo Barksdale, R.Clayton 'Clay' Davis, McNulty, Bubbles'
Breaking Bad- Walter White, Jessie Pinkman, Saul Goodman, Gustavo Fring, Mike, Hank Schrader, Tuco Salamanca
Spartacus- Batiatus
true Detective- Rust Cohle, Martin Hart

returner

A w Rzymie Tytus Pullo nie ?? jak dla mnie świetna postać. W The Shield nikt Ci nie przypadł do gustu ?? a Synowie Anarchii widziałeś ?? czy nie Twoje klimaty ??

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Tytus też :) The Shield - ktoś by się też znalazł, podobnie jak w Sopranos czy Zakazanym imperium.
Synowie Anarchii nie widziałem.

ocenił(a) serial na 10
JackBauer

Masz rację, emocjonalnie daje czadu mocniej, no i BB trochę zaszkodziła ta przerwa, to się powinno oglądać w cąłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones